MIKE CHEN 12 ZEELAND Swift kan succes nog groter maken Vierde van het jaar, zestiende in totaal Oemoemenoe nu wel tegen Hookers Gewichtheffers liften in Vlissingen Doordeweeks reist hij heen en weer tussen Brussel en Gent, waar hij aan het conservatorium studeert. In het weekend raast hij over de velden in het shirt van vierdeklasser Oostburg. VOETBAL MUZIKALE MANDEKKER De korfballers van Swift sluiten vanavond een nu al succesvolle eerste veldhelft in de hoofd klasse af. Op eigen veld spelen de Middelbur gers om 17.45 uur tegen Groen Geel (officieel GG/IJskoud de Beste). Deze ploeg staat samen met Dalto aan de lei ding in deze hoofdklasse en Swift volgt op slechts twee punten achterstand. Op de ope ningsdag verloor Swift kansloos met 20-12 bij Groen Geel in Wormer. Vorige week stuntte Swift door Dalto de eerste nederlaag van het seizoen toe te brengen (13-19). Een winnende revanche op Groen Geel zou helemaal een boost zijn op weg naar de zaal competitie en tweede veldhelft. Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove uit Zierikzee heeft gisteren voor de vierde keer dit jaar een dubbeltoernooi op haar naam ge schreven. Samen met Richel Hogenkamp won ze het toernooi in het Turkse Istanboel. In de finale won het Nederlandse duo met 6-2 2-6 en in de supertiebreak 10-6 van het Zwitsers/Poolse duo Bandecchi/Piter. Die laatste was eerder deze week in het enkelspel te sterk geweest voor Pattinama-Kerkhove. Eerder dit jaar won Pattinama-Kerkhove al dubbeltoernooien in Glasgow, Macon en Croissy-Beaubourg. In totaal heeft ze nu zes tien dubbeltoernooien gewonnen. Minnaard De rugbyers van Oemoemenoe spelen van daag écht tegen Hookers in de Trophy Poule van de ereklasse (kick-off 15.00 uur). Vorige maand, in de eerste fase van de competitie, zou de tegenstander uit Hoek van Holland ook aantreden in Middelburg. Op het laatste moment meldde de ploeg zich echter af van wege een spelerstekort. Oemoemenoe kreeg daardoor een reglementaire 30-0-nederlaag toebedeeld. Veel schoot Oemoemenoe daar mee niet op, want het verloor de andere duels in de poule waardoor het de kampioenspoule misliep en in de Trophy Poule verder moest. Daarin won het de eerste twee wedstrijden. Hookers verloor zijn beide duels. Gewichtheffen in Zeeland. Het is geen wijd verbreid fenomeen, maar zondag wordt voor de tweede keer de Weightlifting Cup Zeeland gehouden. Bij Crossfit Vlissingen komen 45 mannelijke en vrouwelijke krachtpatsers sa men om voor de hoofdprijs te strijden. Eén van de Zeeuwse azen is Sebastiaan van Tol uit Goes. Van buiten Zeeland zijn Ramon Brug man uit Amsterdam en de Brabantsen Chan- tal Narain en Marit de Haan sterke lifters. De Weightlifting Cup Zeeland start 10.00 uur. Jaspers Kevin de Bruyne zou er één kun nen zijn, Hakim Ziyech ook. Voet ballers met een fluwelen touch, toppianisten in spe. Spelers die met het juiste gevoel op de juiste toet sen drukken. Bij een pianist denk je dus snel aan een nummer 10, aan iemand die gevoel in zijn spel legt. Laat Mike Chen (19) dan net de uitzondering op de regel zijn. De Oostburgenaar is namelijk goed op weg om professioneel pianist te worden, maar staat bij de plaat selijke SV én in de keuken van zijn ouders nou niet echt be kend als een sierlijke spelver deler. „Op het veld ken ik nie mand." 38 minuten duurt het traject Brussel-Gent, een reis die Chen op doordeweekse da gen steevast maakt. Brussel, de stad waar hij sinds deze zomer inwoont bij zijn tante. Gent, de plaats waar hij zich op universitair niveau hoopt te ontwikkelen tot concertpianist. Het Franstalige aspect in de zaterdag 26 oktober 2019 KORFBAL TENNIS A Lesley Kerkhove. fotogetty images RUGBY KRACHTSPORT 3 Zeven dagen geleden stond er geen maat op Marco Minnaard in Middelharnis in de eerste wed strijd van de ATB Winter competitie. Met meer dan drie minuten gaf de ex-profrenner nummer twee Thijmen van de Vrede het na kijken. Vandaag wordt in Wol- phaartsdijk de tweede wed strijd van deze wintercyclus gereden. Pianist kicks Dick Jaspers (foto) speelt morgen in Kwa- dendamme. De viervoudig we reldkampioen driebanden treft met zijn team HCR Prin sen in de eredi visie 's Lands Welvaren in de gelijknamige tapperij. Jas pers' ploeg staat tweede, de Zeeuwse te genstander staat voorlaat ste. Mike Chen ach ter de piano, foto PRIVEFOTO Juriën Dam Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40