A58 liever niet naar zesbaans Instelling geëist tegen hongerige Vlissinger Verdachten seksuele uitbuiting langer vast Messcherp 2 Een jaar geleden werd een jong stel doodgereden in Goes. Morgen wordt daar een 'ghost bike' onthuld. DODELIJKE AANRIJDING FIETSERS Commentaar Het Zeeuwse deel van de A58 is opvallend druk. De laat ste tijd gebeuren er veel ongelukken. Gisteren had het verkeer er ook weer behoorlijk last van. Een half uur of meer vertraging is geen uitzondering. Hier en daar wordt voor zichtig de suggestie gedaan er een zesbaansweg van te maken. Dat klinkt constructief, maar het zou - als het al betaal baar is - niet veel oplossen. Bij een ongeluk op een zesbaansweg is de kans wat groter dat rijstroken beschikbaar blijven, dat wel. Maar verder blijft de route - met één grote snelweg zonder alternatief - altijd kwets baar. Bovendien dwingen het klimaat en het milieu ons na te denken over een economie die veel minder afhankelijk is van het transport van mensen en goederen. Meer asfalt trekt nieuw verkeer aan. Dat is ongewenst. Daarom ligt het niet voor de hand de A58 te verbreden. Het is wel zaak de weg veiliger te maken. Dat kan door het aantal op- en afritten te beperken, de maximumsnelheid te ver lagen tot 110 kilometer per uur en door meer toezicht. Een beter gedrag van de automobilisten scheelt ook een slok op een borrel. Daarbij gaat het vooral om de acceptatie dat de A58 tegenwoordig een drukke snelweg is, met alle beperkin gen die daarbij horen. Bij een willekeurig autoritje door Neder land moet je tegenwoordig bijna overal rustig aanschuiven. Dat werkt het best. Dan kom je vaak nog verrassend vlug op je be stemming. Zo is het tegenwoordig ook op de A58. Ook na een verbreding naar zes rijstroken zou de route kwetsbaar blijven Het was niet de eerste keer dat de 53-jarige Vlissinger S. S. zich voor de rechtbank in Middelburg moest verantwoorden. De afgelopen vijf jaar leverde dat drie definitieve ver oordelingen op. Formeel gezien ge noeg om tegen de Vlissinger de zo geheten ISD-maatregel (een verblijf van maximaal twee jaar in een in stelling voor veelplegers) te eisen. En dat was dan ook precies wat of ficier van justitie Marco van Leeu wen voor winkeldiefstal tegen hem eiste. In juli van dit jaar zat S. slecht bij kas. Heel slecht eigenlijk, want hij had nog maar een klein beetje los geld, bij niemand kon hij lenen en zijn bewindvoerder had ook geen geld meer voor hem. ,,Logisch. Het geld wat u heeft snuift u grotendeels op", omschreef Van Leeuwen het bestedingspa troon van S. ,,Ik had honger en moest dus eten", zei S. Hij stapte in Vlissingen een supermarkt binnen, deed zijn boodschappen en bedekte zijn 'aankopen' in het karretje met zijn ALMANAK Ze is tien jaar, die Hulsterse. Een lastige leeftijd, want te groot voor het servet, maar nog te klein voor het tafellaken. Ze staat heel vaak, nors en met de handjes in de zij, te verkondigen dat ze 'al tien!' is. Maar andersom geldt het ook, vooral als het in haar straatje past. Zo hielp ze deze week de tafel af- Ik had honger en moest dus eten kleding. Zo verliet hij de winkel zonder daarvoor te betalen. Enkele kleinere artikelen had hij overigens wel betaald. De raadsman van S., Martijn van der Want, wees de rechtbank erop dat - volgens de ei gen regels van het OM - de ISD niet kon worden opgelegd en dat S. op de goede weg is. ruimen. Haar moeder presen teerde ze haar nog schone mes. ,,Hier mam, niet gebruikt, kan weer de kast in." Moeders was niet onder de indruk. ,,Dan heb jij niet zo netjes gegeten, dame." Ongefundeerde kritiek, vond ze. ,,Ik hoef dat helemaal niet! Ik ben nog maar tien!" Kringloopwinkel opent de deuren Emma Heesters maakt met cover debuut in Top 40 SAS VAN GENT Sasse Westkade open voor fietsers Lucia Dessi dacht laatst nog dat het een droom was. Dat haar zusje Alice en zwager Miki Trpkovski vorig jaar in Goes niet zijn doodgereden door een automobilist die te hard reed en onder invloed was. Maar toen ze wakker werd, kwam weer het kei harde besef dat Alice er echt al bijna een jaar niet meer is. Het jonge stel zat in de nacht van 28 oktober 2018 samen op een fiets toen ze bij het oversteken van de Van de Spiegelstraat in Goes werden aangereden. Ze overleefden de klap niet. Lucia (38) herinnert zich nog het moment dat ze het nieuws hoorde. ,,Ik las over het ongeluk en vroeg hen via Whatsapp of zij er ook iets van meegekregen hadden. Ik hoorde niets, tot ik op de foto's van het ongeluk de fiets waar ze samen op zaten, herkende. Toen de politie voor de deur stond, wist ik het dus eigenlijk al. Toch probeerde ik het moment dat ze de woorden uitspra ken nog zo lang mogelijk te rekken." Gemis Het gemis van Alice (33) is levens groot, maar Lucia heeft haar leven een jaar na dato weer opgepakt. Ze zoekt afleiding in werk en studie, maar ook door uitstapjes te maken met haar gezin ofvrienden. Maar dat lukt niet iedereen in de familie. ,,Ik merk dat we met ons verdriet alle maal op een eigen eiland zitten. Als we elkaar zien wordt het al snel zwaar. Dat is soms lastig. Mijn zus heeft het moeilijk en ook mijn ou ders hebben het erg zwaar. Zij zijn hun kind kwijtgeraakt en daardoor is de lol er wel een beetje vanaf." De 32-jarige man uit Zierikzee en 18-jarige vrouw uit Rotterdam die woensdag zijn aangehouden in een hotel in Middelburg op ver denking van mensenhandel, blij ven langer in hechtenis. Dat heeft de rechtbank gisteren bepaald. De twee hadden bij hun aan houding een 17-jarig meisje bij zich dat al een paar dagen vermist werd. Medewerkers van de afdeling Vreemdelingenpolitie, Identifica tie en Mensenhandel (AVIM) van de politie hadden informatie ge kregen dat het meisje mogelijk voor een escortbedrijf zou wer ken. Het meisje is overgedragen aan Jeugdzorg. Vanwege de pri vacy van het minderjarige meisje, maakt de politie niet bekend waar zij vandaan komt. Mensenhandel De twee verdachten zijn gisteren voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Daarbij is bepaald dat de man en de vrouw nog veertien da gen langer blijven vastzitten. Zij worden officieel verdacht van mensenhandel; daaronder valt ook seksuele uitbuiting. De ver dachten zitten in beperking en mogen dus alleen maar contact hebben met hun advocaat. zaterdag 26 oktober 2019 II Ad Roos Middelburg - Verdachte Uitspraak 8 november. Tip? redactie@pzc.nl NIEUWERKERK De kringloopwinkel van stichting Woord en Daad en de nieuwe vestiging van BloemMarie in Nieu- werkerk worden aan staande donderdag ge opend. Dat gebeurt om 16.00 uur. De winkels zit ten in het voormalige pand van de Jumbo. Na de feestelijke opening zal Woord en Daad elke woensdagmiddag tot 16.00 uur open zijn, en donderdag tot en met za terdag van 10.00 tot 16.00 uur. BloemMarie is open op maandagmiddag en van dinsdag tot en met vrijdag van 08.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 08.00 tot 16.00 uur. VLISSINGEN Emma Heesters, afkom stig uit 's-Gravenpolder, en Rolf Sanchez zijn met hun Spaanstalige Beste Zangers-duet Pa Olvi- darte de hoogste binnen komer in de Top 40. Emma deed dit seizoen mee aan het NPO-pro- gramma Beste Zangers en maakte daarin veel in druk. Het programma trok wekelijks ruim één miljoen kijkers. Met de cover van de Colom biaanse hiphopgroep ChocQuibTown maakt ze nu haar Top 40-debuut op plek 27. Donderdag viel ze ook al in de prijzen bij de MTV Awards. Voetgangers en fietsers kunnen in de loop van de volgende week weer via de kortste weg van Sas van Gent naar Zel- zate en terug. Een tijdelijk fietspad bij de Westkade, over het terrein van kunstmest- fabriek Rosier, gaat dan open. Rosier-directeur Edwald Segers kan nog geen exacte datum noe men. De Westkade is bij de kunstmestfabriek al zo'n acht maanden afge sloten, omdat die dreigt te verzakken. Herstel vergt veel tijd, tot begin 2021, is de verwachting. Dan kunnen ook weer auto's over de kade. Alice en Wendy de Jong Goes Miriam van den Broek Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30