24 MEDIA CULTUUI Ik denk niet dat ik daar op mijn plek ben ANGELA IS MET VAKANTIE HOE IS HET NU MET...? ISABELLE 'TMF' BRINKMAN Haar dochter Sidney (8) ziet het hoofd schuddend aan als er wéér een enthousias teling op haar moe der Isabelle Brink man afstapt om over die goede oude TMF- tijd te babbelen. ,,Het leeft nog zó. En dat terwijl het volgend jaar alweer 25 jaar ge leden is dat TMF be gon'', vertelt Brink man. Vanwege de continue interesse van buitenaf in die gouwe ouwe tijd, overwegen Brink man en haar voorma lige collega Fabiënne de Vries nu een spe ciale TMF-podcast te maken. ,,Zodat we kunnen uitzoeken waar die nostalgie vandaan komt.'' Anekdotes zat in ieder geval. Dat ze zélf naar de markt ging om spulletjes te kopen voor de 'set' van haar pro gramma's. ,,We de den alles zelf.'' Inmiddels is ze al zo'n tien jaar niet meer op de buis, maar dat betekent niet dat we niets meer van haar horen. Letterlijk ook, want Brinkman spreekt als voice-over talloze re clames, app-inleidin- gen, lees- en lesboe ken in. ,,KPN Hi, waar het eigenlijk mee begon, is een heel bekende, die heb ik jarenlang gedaan, maar ook werk ik voor Lego, Maybel- line en Jillz.'' Ze mist het op tv- verschijnen niet. ,,Ik ben niet zo goed in bekend zijn'', bekent Brinkman. ,,Ik droomde ook nooit van een carrière als presentatrice.'' Ra diolegende Lex Har ding, die TMF op richtte, zag meer in de receptioniste die bij Radio 10 werkte. ,,Toen ik eraan begon dacht ik: Lex zal het wel weten... niemand had kunnen voorzien dat het zo uit de klauwen zou lopen, het was zo'n succes. Dat had ik destijds niet door, maar ach teraf gezien denk ik: holy crackers." ,,We waren eigen lijk een soort prehis torische influencers, deden dingen waar mensen van droom den, we ontvingen de grootste sterren bij ons op de bank. En ze konden ons - geen grap - bereiken per fax. Dan hoorde je je naam tien minu ten later op televisie, dat was toen onge kend.'' Quote van de dag Nieuwe plaat Krezip Rieu blijft bij Vrijthof De ontmoetingsplek is zo'n donkerbruine kroeg in het centrum, dikwijls bezon gen in het Amsterdamse levenslied. De locatie is met zorg uitgekozen. Om de hoek betrekt Youp van 't Hek volgende maand zijn nieuwe huis aan een Amsterdamse gracht, eentje waaraan ook vele odes zijn gebracht. Geheel tegen de trend in kiest hij, de dwarse komiek, juist voor de binnenstad. ,,Ik woonde in het mooiste huis van Am sterdam. Aan het Vondelpark. Maar ik had heimwee naar de drukte - ik word liever wakker met lawaai. Al die rolkoffertjes die over de stenen ratelen: heerlijk! ,,Toen we ons nieuwe huis kochten, dronken Debby en ik koffie in dit café. Het was hartstikke druk in het centrum. Heer lijk, we waren gewoon gelukkig. Nederlan ders zijn het reislustigste volk ter wereld en we zitten maar te zeiken over die toeris ten.'' De komende weken is Rotterdam van de Amsterdammer. Hij staat met een serie van zestien voorstellingen in het Oude Luxor, een plek die voelt als thuiskomen. ,,Die stoelen daar hebben zo op hun flikker gekregen van Toon en Teeuwen, van Freek, André van Duin, Brigitte Kaandorp en Snip en Snap. Je ruikt de historie. Een fij nere zaal dan het Nieuwe Luxor. Dat is de plek voor musicals, voor grote theaterpro ducties - niet voor een mannetje alleen.'' „Eigenlijk is er geen verschil tussen spe len in Carré in Amsterdam en het Luxor in Rotterdam. Het publiek reageert hetzelfde, dat is een avond écht uit. Nee, ik ga het niet over Feyenoord hebben. Over Ajax valt nu niks te melden - nog niet tenminste. Met Feyenoord loopt het niet lekker, klopt. Ge lukkig kan Jaap Stam het goed uitleggen. Hij neemt er ook alle de tijd voor. ,,Maar serieus - Amsterdammers willen diep in hun hart een sterk Feyenoord. Er gaat niks boven een volwaardige klassie ker. Bovendien vind ik: het moet bovenin gezellig tussen Ajax, Feyenoord en PSV gaan.'' De cabaretier kon de afgelopen jaren, mede door zijn zware hartoperatie eind 2016, vaker dan voorheen reflecteren op zijn werkzame bestaan dat 45 jaar beslaat. ,,Ik overweeg om er op mijn 70ste een punt achter te zetten. Ik ga niet nadruppelen. Zoals wie? Nee, ik noem geen namen. ,,Ik word straks 66 en maak dan in elk ge val nog een nieuw programma. Maar wat ik per se niet wil is een filmpje op sociale media waarop ik op een braderie achter over kukel. En iedereen zegt: ach, god.En dat je dan, ontzettend lief, een afscheids- tournee aankondigt. ,,Ik denk aan Wim Kan die veel eerder had moeten stoppen. Aan Toon Hermans die in zijn nadagen niet mocht weten of de zaal was uitverkochtIn Olympia in Parijs zag ik Charles Aznavour. Die moest zelfs het woordje She van de autocue zingen. De man had geen idee wie hij was, wat hij deed. Hij riep ook nog bonsoir Lyon. En zijn familie stond het geld al te tellen in de cou lissen. Dat gaat mij dus niet gebeuren. Lief publiek ,,Ik kijk, als het moment daar is, met een grote glimlach terug op een fantastische tijd. Zoveel lol met de groep mensen met wie ik werk, want het is een compleet cir cus waarmee ik reis. Hoe mooi is het als je voor een vol Carré zegt: lief publiek, dit was het. En dat je niet, als het al te laat is, om je heen hoort: jongens, wie gaat het hem zeggen ,,Ik heb nog steeds het record van de meeste bezoekers in Carré. Dat waren des tijds 2000 stoelen, nu zijn het er 1750. Het is wel iets waar ik op trots op ben, ja. Wat hij gaat doen als het Zwitserleven Gevoel straks bezit van hem neemt? La chend: ,,Eerst mijn geld opmaken. En dat valt in mijn geval niet mee. Ik ga dingen doen waar ik nu zelden aan toekom. Mooie reizen maken, boeken lezen. Ik bedoel, bij In deze serie zoeken we contact met BN'ers die eens in de schijnwerpers stonden, maar nu verdwenen zijn van het podium. Vandaag: Isabelle Brinkman (47), die in de jaren 90 furore maakte als veejay bij muziek zender TMF. Marlies van Leeu wen Isabelle in haar TMF tijd (l), en nu (r). FOTO'S ANP KIPPA EN RJR FOTOGRAFIE Dj Armin van Buuren is gevraagd voor het Songfestival, maar ziet zich daar niet op het podium staan, zegt hij bij Q music. MUZIEK Krezip heeft na 12 jaar een nieuw album: Sweet High. De band trad on langs weer op. ,,Dat succes heeft ons muzi kaal enorm geïnspireerd, voor je het wist hadden we een album'', zegt zangers Jac queline Govaert. MUZIEK André Rieu staat ook vol gend jaar weer op zijn geliefde Vrijthof in Maas tricht. De open luchtconcerten worden gehou den op 3, 4 en 5 juli. Kaartjes voor het optre den zijn vanaf komende woensdagoch tend te koop. 3 "U O Jeroen Schmale Arno Gelder zaterdag 26 oktober 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24