A R G E N T I N O Zwemcoach komt na Spelen van2020in Tokio weer terug naar Nederland 22 Jacco Verhaeren stopt na 'Tokio 2020' als zwembaas van Australië. Zijn toekomst zou weleens op Papendal kunnen liggen. Tango Argentino is een vurig eerbetoon aan Piazzolla Het spel is op de wagen. Nu de Olympische Spelen van Tokio steeds dichterbij komen, nemen de speculaties over de toekomst van Jacco Verhaeren (50) met de week toe. De hoofdcoach van 'Swimming Australia' heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij na Tokio met zijn gezin terugkeert naar Neder land. Inmiddels zingt zijn naam al maanden rond als mogelijke opvol ger van technisch directeur Maurits Hendriks bij sportkoepel NOC*NSF. Verhaeren - die even te rug is in Nederland - steekt niet on der stoelen of banken dat hij wel in teresse heeft in die functie. ,,Ik vind het leuk dat mijn naam genoemd wordt bij NOC*NSF", zegt Verhae ren in het grandcafé van het Pieter van den Hoogenband Zwemsta- dion. ,,Ik sta er ook voor open om er over na te denken. Ik zou er in ieder geval geen bureaufunctie van ma ken. Je kunt ook sport besturen zonder een sportbestuurder te zijn. Maar goed, het is heel simpel: er is nu geen vacature. Maurits doet zijn werk naar mijn mening heel erg goed. Mocht hij er mee willen stop pen dan zijn er in Nederland ook nog andere uitstekende kandidaten voor de functie van technisch di recteur. Maar het is leuk dat ik in het rijtje genoemd word", stelt de voormalige coach van onder meer Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruijn en Ranomi Kromowid- jojo. Een carrièreswitch naar NOC*NSF zou een hereniging kun nen betekenen met zijn goede vriend Van den Hoogenband, die in ieder geval in Tokio de chef de mis sion van de Nederlandse ploeg is. Over de periode richting 'Parijs 2024' is op dit moment nog niets bekend. Verhaeren wil niet te veel voor de muziek vooruitlopen. De huidige zeer toe. De zwemsport is hard toe aan vernieuwing. Doordat in de ISL teams tegen elkaar strijden, kijk je met heel andere ogen naar het zwemmen. Ik vind het een fantas tische ontwikkeling. Zwemmen is een olympische sport pur sang. Dat betekent dat de sport slechts eens in de vier jaar in de spotlights staat. Met de komst van de ISL gaat dat hopelijk veranderen. Dan is het ie der jaar - gedurende zes maanden - spektakel." Spektakel hoopt Verhaeren ook eind juli te zien van de Australische zwemploeg in Tokio. De hoofd coach van 'Swimming Australia' coach van twintig professionele coaches in het zwemgekke Austra lië houdt alle opties over zijn per soonlijke toekomst open. ,,Mis- schien ga ik wel iets doen voor de International Swimming League", doelt hij op de nieuwe competitie waarbij teams met zwemmers uit verschillende landen tegen elkaar strijden. ,,De ISL wil de komende jaren fors groeien en ik juich dat Er is nu geen vacature. Maar het is leuk dat ik in het rijtje word genoemd heeft de afgelopen zes jaar veel hei lige huisjes omver geschopt om de beste randvoorwaarden te creëren. Eén van zijn meest ingrijpende be slissingen was het verschuiven van het olympisch kwalificatietoernooi. In plaats van vier maanden voor de Olympische Spelen vindt dat straks vijf weken voor de start van de Spe len plaats. Verder heeft Verhaeren sinds be gin 2014 heel veel energie gestoken in een betere samenwerking tussen coaches, staf en zwemmers. Vaker samen trainen moet in Tokio leiden tot meerdere olympische estafette- titels. De generale repetitie was af gelopen zomer op de WK veelbelo vend voor Australië met viermaal estafettegoud. Het voordeel €14,50 KORTING VANAF Bestel tickets op pzc.nl/tango zaterdag 26 oktober 2019 PC Verhaeren ziet rol bij NOC*NSF wel zitten Natasja Weber Eindhoven 'Ik zou er in ieder geen bureaufunctie van maken bij NOC*NSF', zegt Verhaeren. foto sven wijnhoven - Jacco Verhaeren (50) TANGO Het genre verwierf in één keer landelijke bekendheid door de uitvoering van 'Adios Nonino' tijdens het huwelijk van WiLlem-ALexander en Maxima. Tijdens 'Tango Argentino' brengen de 25 topmusici van het International Symphony Orchestra o.l.v. dirigent Raymond Janssen het publiek in vervoering met intense tango's en in het bijzonder die van Piazzolla. Ervaar de sensualiteit, passie en melancholie van Zuid-Amerika tijdens deze unieke concertreeks. Concertdata za 7 december zo 8 december ma 9 december Oudenbosch Basiliek 20.00 Amsterdam Het Concertgebouw 20.15 Rotterdam De Doelen 20.15 *Prijzen zijn op basis van beschikbaarheid, incL servicekosten en excl. transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22