'Een Klassieker moet je altijd winnen' Trio keert terug in de basis Mis geen doelpunt meer met Goal Alert 19 Kom Kll5®om FER OOK FIT NIEUWE SERVICE zelf ook ontwikkelen. Ik voelde me groeien en op een gegeven mo ment hoorde ik van de belangstel ling van Ajax. Dat was vlak voor mijn debuut als international, eind maart tegen Venezuela. Ik vroeg Nicolas Tagliafico bij de na tionale ploeg naar Ajax en hij was heel positief. Nico zei: bij Ajax word je beter en beter. Hij was lovend over alles. En ik kende Ajax van de imponerende duels in de Champions League. Het bevalt me uitstekend. Ik ben blij en geniet, en mijn positie op het middenveld voelt heel goed. Dat ik bij Ajax me zelf zo snel thuis voel, heb ik mede te danken aan jongens als Nico, Andre Onana, Bruno Varela, David Neres en Edson Alvarez. In een nieuwe omgeving is het lekker om mijn eigen taal te kunnen spreken. Ik heb daarnaast Engelse les.'' 3 de familiemens ,,Afgelopen dinsdag was een bij zondere dag. Mijn ouders kwamen aan in Nederland. Ik vind het heel fijn dat ze kunnen zien hoe goed ik het hier met mijn vriendin heb. Tegen Chelsea zaten mijn ouders voor de eerste keer in de Johan Cruijff Arena, en dat zal morgen tegen Feyenoord ook zo zijn. Ze le ven heel fanatiek mee. Mijn fami lie is alles voor me. We hadden het thuis niet breed. Mijn ouders werkten als schoonmakers en maakten lange dagen. We woon den met de hele familie in een groot huis. Opa en oma, neefjes en nichtjes, drie halfbroers en een zusje. Krap, maar gezellig. Achter ons huis lag een veldje. Ik was vaak de jongste, dat leerde me onbe wust als kind al om te strijden.'' 4 de liefhebber ,,Ajax - Feyenoord. De Klassieker, ik kijk er naar uit. Ik houd van het pure voetbal en in derby's komt dat altijd het beste tot uiting. Sinds de wedstrijd tegen Chelsea gaat het veel over de Klassieker. Mooi, want rivaliteit brengt passie met zich mee. Ik ben opgegroeid met de Superclasico, Boca Juniors te gen River Plate. Volgens mij de be kendste derby ter wereld, maar af gelopen jaar kwam ook de scha duwkant naar boven toen de wed strijd in Madrid moest worden ge speeld vanwege supportersgeweld. Op dat vlak merk ik bij Ajax meer onderling respect. De supporters zijn heel fanatiek en kunnen flink tekeergaan, maar het richt zich meer op het voetbal zelf. Ik heb begrepen dat er geen Feyenoord- supporters. Dat is jammer, maar dan moeten we er maar een extra Ajax-feestje van maken. Een Klas sieker moet je altijd winnen.'' zaterdag 26 oktober 2019 GO ilSMnke n ■BMtiken Jens Toornstra (l) en Steven Berghuis balen na een van de goals van Young Boys. FOTO BSR ROTTERDAM Jaap Stam rekent morgen in de Johan Cruijff Arena tijdens de Klassieker op de inzetbaarheid van Rick Karsdorp, Nicolai J0rgensen en Ridgeciano Haps. Die eerste twee reisden van wege blessures niet mee naar Bern voor de wedstrijd tegen Young Boys. Haps viel nog wel in. Het drietal zal waarschijnlijk terugkeren in de basis. Voor Edgar Ié komt het treffen met de aartsrivaal te vroeg. De verdedi ger, die met een rare handsbal de nederlaag van Feyenoord in leidde, heeft last van een lies blessure. Stam gaat er ook van uit dat Leroy Fer gewoon van de partij is. De middenvelder sloeg eerder dit seizoen wel eens een wedstrijd over vanwege zijn fy sieke gesteldheid. Stam: ,,We moeten zijn situatie steeds in de gaten houden, maar nu lijkt het geen probleem.'' Heeft je favoriete club uit de ere- of eerste divisie gescoord, dan kun je dat doelpunt binnen vijf minuten zien in de PZC-app op je mobiele telefoon. Met Goal Alert blijf je overal en altijd op de hoogte. Wat moet je doen? Zorg dat je de laatste update van de app downloadt. In drie stap pen heb je de nieuwe service ge activeerd: download de PZC-app, klik op menu en kies je favoriete clubs. Hoeveel clubs kan ik kiezen? Heb je voor meer clubs sympa thie? Als je je met je mailadres hebt aangemeld, mag je vier teams kiezen uit de eredivisie en vier uit de KKD. Er is één re strictie: van de klas sieke top 3 - Ajax, PSV, Feyenoord - kan je er maar twee kiezen. Kan ik alleen goals terugzien? Nee. Ook samenvattingen uit de eredivisie en de Keuken Kampi oen Divisie zijn te bekijken op deze site. Binnen drie kwartier na afloop staan de hoogtepunten online. Daarvoor moet je eerst een Premium-abonnement nemen. Voor Goal Alert hoef je als supporter alleen maar in te loggen. 'Ouders morgen tegen Feyenoord op tribune' 'Fans richten zich hier meer op het voetbal' Martinez met Edson Alvarez, die andere nieuwe latino op het Ajax-middenveld. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19