Witwasoperatie wekt woede Kamer II boldErman.nl Last-Minute Kerstreizen 10 NIEUWS Partijen: wat wisten ING en ABN Amro? Deze krant onthulde gisteren dat de politie het kartel ervan ver denkt drugsgeld te hebben witge wassen via rekeningen van onder meer ING en ABN Amro. Rege- ringspartijVVD kondigt aan schriftelijke vragen te zullen stel len over de zaak. ,,Ik sta niet met een klaar om de banken te veroor delen, maar ik wil wel de feiten op tafel. Wat heeft hier gespeeld?'', stelt Kamerlid Roald van der Linde. ING en ABN Amro kwamen al vaker negatief in het nieuws om dat zij de controle op verdachte transacties niet goed op orde heb ben. ING trof vorig jaar een schik king die de bank 775 miljoen euro kostte, een recordbedrag. In sep tember maakte het Openbaar Mi nisterie bekend ook witwasonder- zoek te doen bij ABN Amro, waar van de meerderheid van de aande len nog altijd in staatshanden is. CDA-Kamerlid Erik Ronnes zegt ervan uit te gaan dat het OM en toezichthouder De Nederland- sche Bank 'hun werk doen' en als het nodig is maatregelen zullen treffen. ,,Daar zullen we de minis ter naar vragen. Als je het bericht in de krant leest, dan zakt de moed je wel in de schoenen. Maar ik vind het te vroeg om al conclusies te trekken.'' Ook bij D66 zijn de 'bellen gaan rinkelen'. Kamerlid Maarten Groothuizen vindt het verontrus tend dat er verhalen blijven opdui ken dat banken hun zaken niet op orde hebben. ,,Er stroomt veel geld Banken verdienen goed. Dan mag je daar toch iets voor terugverwachten zich volgens Kamerlid Henk Nij- boer echter niet alleen beperken tot strenge controle op banken. Nijboer: ,,De onderwereld kan al leen functioneren als ook dubi euze figuren in de bovenwereld meewerken aan zulke vastgoed constructies. Foute fiscalisten, ad vocaten en notarissen spelen een kwalijke rol in diverse witwasza ken. Wat de PvdA betreft, moeten zij hard worden afgestraft.'' Als je het bericht in de krant leest, zakt de moed je in de schoenen door Nederland en banken verdie nen daar goed aan. Dan mag j e daar toch iets voor terugverwachten. Er blijven echter signalen opduiken dat de boel niet op orde is. Dit moet echt beter.'' Oppositiepartij PvdA vindt het 'onacceptabel' dat banken crimi nelen helpen met hun 'financiële handel en wandel', terwijl in de wet staat dat dit niet mag. De aan pak van witwaspraktijken moet Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 6-daagse kerstreis Bayerischer Wald 6-daagse kerstreis Van der Valk Landhotel Spornitz 6-daagse kerstreis Hotel Van der Valk Berlijn 6-daagse kerstreis Londen en omgeving 6-daagse kerstspecial 5* Hilton Prague Hotel in Praag 7-daagse kerstreis Het Loiredal Foute fiscalisten, advocaten en notarissen spelen een kwalijke rol Ik sta niet meteen klaar om de banken te veroordelen, leg de feiten op tafel zaterdag 26 oktober 2019 De hele wereld smelt weg bij de foto's die de dierentuin van Berlijn rondstuurt van twee pandababy's. De pluizige har tendieven openden gisteren voor het eerst de oogjes, bijna twee maanden na hun ge boorte. Zelfs een nog wat on gecontroleerde zwaai met het pootje lijkt een lieve groet naar alle nieuwsgierige kij kers, die de zwartwitte klein tjes kunnen bewonderen in de Duitse hoofdstad. Over vier jaar gaan ze naar China. FOTO'S REUTERS Politieke partijen in de Tweede Kamer willen van het kabinet weten wat de rol van ING en ABN Amro is geweest bij een grootschalige witwasoperatie door een Bosnisch-Nederlands drugskartel. Dat Nederlandse banken mogelijk opnieuw ste ken hebben laten vallen, stelt fracties bepaald niet gerust. Laurens Kok Den Haag -Maarten Groothuizen, D66 -Erik Ronnes, CDA Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Vertrekdatum: 22 december Henk Nijboer, PvdA Roald van der Linde, VVD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10