n 'Contant betalen in regiotaxi' KOOPZONDAG AMZ m m 7 AFVALWATERPERSLEIDING BATH-MARKIEZAAT Dat er tussen Bath en knooppunt Markiezaat een extra 'snelweg' wordt aangelegd, zal de meeste mensen ontgaan. Hij bevindt zich dan ookonder de grond. Maar belangrijk wordt-ie wel: de extra afvalwaterpers leiding stuurt straks dagelijks miljoenen liters Brabants afvalwater naar de zuiveringsinstal latie bij Bath. 1 Over een kleine vier kilometer wordt die ex tra leiding aange legd, met een snelheid van zo'n 150 meter per dag. Als het meezit, zegt Wouter van Osch van het Brabantse waterschap lachend. „Vanochtend was de kraan kapot, dus dat zullen we vandaag niet halen." Regenwater, afvalwater van het industriegebied bij Moer dijk én van huishoudens uit 35 Brabantse dorpen en steden wordt nu al naar Bath ge- MP?-- W0 pompt. Daar wordt het ge zuiverd en ver der gestuurd naar Waarde, waar het de Westerschelde in gaat. De vier ki lometer nieuwe leiding komt dus naast de al be staande leiding te liggen. Uitbrei ding is vooral re levant om de ze kerheid te ver- groten. Op die manier wordt de af valwaterpersleiding (AWP in jar gon) betrouwbaarder omdat het vieze water niet door één, maar door twee leidingen stroomt. Twee kanten om nieuwe leidingen aan te leg gen. Het Brabantse waterschap is overigens niet alleen tussen Mar kiezaat en Bath bezig. Over de hele zestig kilometer naar Moerdijk wordt gewerkt. Een megaklus van 90 miljoen euro, zegt Niels Mu- reau van het waterschap. Persstati ons - die het vieze water naar Bath stuwen - worden gerenoveerd. En afsluiters die in noodsituaties de leiding kunnen blokkeren, wor den volledig vernieuwd. Mureau wijst naar een oude afsluiter, die bovengronds bij de zuiveringsin stallatie staat. Een vieze sliert van touwachtig materiaal hangt er nog aan vast. „Resten van doekjes die niet-afbreekbaar zijn", zegt Mu- Senioren die gebruikmaken van de regiotaxi moeten met contant geld kunnen blijven betalen. Dat vindt de fractie van de Partij voor Goes (PvG). Nieuwe klanten kunnen de eigen bijdrage voor hun ritje al niet meer met contant geld betalen, voor bestaande klanten houdt dat op per 1 januari. Gebruikers moeten dan zorgen dat er genoeg saldo in een digitale portemonnee zit. Vol gens de PvG is dat voor veel men sen simpelweg te moeilijk. Veel ou deren beschikken volgens de partij niet over de benodigde kennis van het internet om nog maar te zwij gen over de vaardigheid die nodig is om de digitale portemonnee te SWVO, uitvoerder van het Wmo- vervoer in de Oosterschelderegio, liet eerder weten dat het veiliger is om geen geld meer in de taxibus sen te hebben. Het scheelt ook (ad ministratieve) rompslomp voor de taxibedrijven. LAATSTE ZONDAG VAN DE MAAND Kerstmarkt Oberhausen Dagtocht Canterbury vr 22-11, do 12-12 €65,- Dickens Festijn Deventer za 14 december 39,-- 10 dagen wintersport! Kirchberg Vertrek: vr 24 januari 2020 v.a.€819,- Westendorf Vertrek: vr 24 januari 2020 v.a. 799,- Arrangement Concert gebouw Amsterdam zo 15 december 89,-- vrijdag 25 oktober 2019 BE Nieuwe 'snelweg' voor vies water Michiel Bouwman Bath V>'' V m Niels Mu- reau van het Brabantse waterschap. Het waterschap werkt vanaf twee kanten naar elkaar toe om de nieuwe leiding te leggen. Alleen onder de snelweg door wordt ge bruik gemaakt van de leiding die er al ligt: betonnen buizen die daar in de jaren 70 al zijn neergelegd om ooit nog eens voor extra capa citeit te zorgen. ,,Op dit moment worden die onder druk getest", zegt Van Osch. Als blijkt dat de buizen nog goed zijn, hoeft de snelweg niet afgesloten te worden Waterschap Brabantse Delta is gestart met de renovatie van de afvalwaterpersleiding, die loopt van industrieterrein Moer dijk tot aan de rioolwaterzuive ring in Bath. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE reau. „Zoals babydoekjes en doek jes om het aanrecht mee af te ne men." Die resten zorgen ervoor dat de boel verstopt kan raken en schoongemaakt moet worden. Met de nieuwe afsluiters wordt dat probleem wel minder, maar ver dwenen is het niet. Dat is het pas als ze niet meer doorgespoeld worden. Rob Paardekam Goes koppelen aan een betaalrekening en er steeds geld op te zetten. De fractie heeft schriftelijke vra gen gesteld aan B en W van Goes. Ze wil onder meer weten of het college ook vindt dat contant beta len mogelijk moet blijven. Het GRATIS PARKEREN, M.U.V. DE PARKEERGARAGE J Dagje Parijs in Kerstsfeer Kerstwinkelen in Parijs is een feest! Gezellige kerstmarkten, versierde etalages en lichtjes za 30 november 59,-- Kerstmarkt Brussel De grootste kerstmarkt van België met meer dan 240 kraampjes in het historische centrum za 7 december 35,-- De kerstmarkt in Oberhausen en Centro staat voor authenticiteit gemengd met modern di 10 december €37,-- Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! De 19e eeuwse Engelste stad van Charles Dickens herleeft in volle glorie Een wervelend feestconcert voor de Kerst! Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60