Kinderen Vrije School in een deuk om dieren die de wereld intrekken IN DE REGIO 6 Vlissingen doet onderzoek MIJN DORP, MIJN STAD Dat zegde wethouder J ohn de J onge gisteravond toe bij de bespreking van de gemeentebegroting voor 2020. Een andere verdeling tussen huiseigenaren en niet-huiseigena- ren betekent niet dat de totale op brengst van de ozb verandert. Dat geld heeft Vlissingen nodig om de grote schuld in te lossen. Wel gaan college en raad er van uit dat de ozb in Vlissingen niet ho ger hoeft te worden dan 140 procent van het landelijke gemiddelde. De Een delegatie van de gemeente Vlissingen praat volgende week met de minister over de bepaling in de artikel 12-status over de hoogte van de ozb rijksoverheid heeft echter bepaald dat Vlissingen in de artikel 12-status voor 2016 extra geld uitgekeerd kreeg op voorwaarde dat de ozb in 2020 150 procent van het landelijk gemiddelde zou zijn. Een Vlis- singse bestuurlijke delegatie gaat volgende week praten op het mi nisterie van Binnenlandse Zaken of die bepaling in de artikel 12-be- schikking over 2017-2018 toch niet op 140 procent kan blijven. Die ver hoging voor komend jaar levert de gemeente 213.000 euro extra op aan ozb. In de afgelopen vier jaar betaal den de eigenaren van kantoren, winkels, garages en andere niet- woningen samen 1.775.000 euro meer aan de gemeentelijke heffing op onroerend goed. Eigenaren van woningen moesten in die periode in totaal 264.000 euro meer gaan betalen. Die verhouding lijkt uit balans, vinden PSR en SGP. Reken werk moet aantonen of dat ook zo is. Sprookjes passen perfect bij het onderwijs van de vrije school, do ceert directeur Sanneke Kerklaan. ,,Wij vertellen verhalen die kinde ren helpen om zich te ontwikke len. Sprookjes zijn bijzondere ver halen, waarbij allerlei emoties een rol spelen, die ook kinderen veel zeggen. De manier waarop Nicole Martin de toeschouwers een sprookje laten beleven, krijgt met toneel, muziek en acrobatiek nog iets extra's: creativiteit. Juist crea tieve vakken zijn heel belangrijk voor de vrije school." Behalve leerlingen van de on derbouw van de Vrije School Zee land genoten ook kinderen van andere basisscholen en enkele klassen van CSW Bestevaer volop van De Bremer Stadsmuzikanten. Het verhaal van vier afgedankte dieren die hun dood niet afwach- Sprookjes zijn bijzondere verhalen waarbij allerlei emoties een rol spelen ten, maar er vandoor gaan en geza menlijk de wereld intrekken, werd beeldend verteld. Nicole en Martin Gubler slagen er als duo met minimale middelen in om vier dieren en een rovers bende overtuigend op het podium te brengen. Alleen zoon Sascha als kleine rover en gastactrice Fenna van de Vrije School, die heel even kat mocht spelen, schieten te hulp op het podium. Het paar spreekt het publiek in bijna perfect Neder lands toe, maar heeft meestal geen woorden nodig om het sprookje over het voetlicht te brengen. Acrobatische toeren en muziek, gespeeld op een keur aan instru menten, dienen het verhaal op hu moristische wijze. Het jonge pu bliek ligt regelmatig in een deuk. Fenna - 6, gastpoes uit de eerste klas - wist na afloop niet waar ze het meest van had genoten. ,,Ik vond alles leuk." Klasgenootjes Jade (7) en Bieke (6) helpen: ,,Toen het geld uit de zakken van de kleine rover viel, moest ik heel hard lachen." Leerlingen van de bovenbouw kunnen vandaag nog genieten van de Bremer Stadsmuzikanten. Alle andere toneelliefhebbers hebben morgen de kans om of Hans en Grietje (vanaf 11.00 uur) of IJzeren Hans (vanaf 18.30 uur) te zien in de witte tent op de voormalige atle tiekbaan aan de Nassaulaan. Kaartjes via vsz.nl. Maartje en Kine Nacht van de Nacht van de Nacht gevierd. Tussen 11.00 en 16.00 uur kunnen er lampion nen worden versierd bij Het Polderhuis. Verschil lende restaurants serve ren uiteenlopen gerech ten bij kaarslicht. De lampionnenoptocht, ge organiseerd door Mu ziekvereniging OKK be gint om 19.30 uur vanaf de Markt. Vuurtoren 't Hoge Licht is van 20.00 tot 22.00 uur geopend. Lezing lezing begint om 19.00 uur in Vlissingen. Meer informatie en aanmelden kan via palazzolihuis.nl. Dezelfde lezing wordt op dinsdag 15 oktober gehouden in Hulst. Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; Schoolstraat 4, 10.00-12.00 uur: Cur- vrijdag 25 oktober 2019 'Wordt ozb wel eerlijk verdeeld?' Ezel Martin, poes Fenna en hond Nicole vlak voor ze de haan ontmoeten. foto ruben oreel Eigenaren van gebouwen die niet als huis gelden, betalen wel heel veel meer onroerend zaak belasting (ozb) dan huiseigena ren in Vlissingen. Op aandringen van PSR en SGP gaat het col lege rekenen of dat niet anders kan. Claudia Sondervan Vlissingen Wethouder John de Jonge. De Vrije School Zeeland in Middelburg viert deze week haar 45ste verjaardag met een bijzonder spektakel: een voor stelling van sprookjestheater Nicole Martin. René Hoonhorst Middelburg - Sanneke Kerklaan, directeur RITTHEM Maartje en Kine treden morgen op in Ritthem. Maartje en Kine spelen een try-out van hun nieuwe programma 'Hoge Noot'. Belangstel lenden zijn om 20.15 uur welkom in theater De Verwachting in Ritthem. Kaarten kosten achttien euro per stuk en zijn verkrijgbaar via theatersaanzee.com. WESTKAPELLE Ook in Westkapelle wordt morgen de Nacht VLISSINGEN Dinsdag wordt een le zing gehouden vanuit het landelijk platform Jouw Laatste Levens- Maartje en Kine. foto corné van der stelt fase over onder meer het donorcodicil, wilsbe schikking, behandelver bod, euthanasieverkla ring, testament en af scheid zoals gewenst. Deelname is gratis. De AAGTEKERKE Gale rie BANK, 12.00-17.00 uur: Expositie schil derijen van Anne- Marie Vermazen ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt KOUDEKERKE 't Klin ket, 15.15-19.00 uur: Kinderkleding- en speelgoedbeurs MIDDELBURG Koffie huis de Ontmoeting, 09.30 uur: Presenta tie over EHBO door Corine de Visser; De Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis 50+; Het koffiehuis, 09.30 11.30 uur: Inloopmo ment; Foyer ZB, 10.15 11.30 uur: Taalcafé; Galerie Gerritse, 13.00-17.00 uur: Ten toonstelling Zeeuwse Landschappen; Kin derboerderij de Klep perhoeve, 16.30 19.30 uur: Halloween- feest; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé van 12-18 jaar; Middelburgs Mi- nitheater, 20.00 uur: 'De Sunshine Boys' OOSTKAPELLE sus 'Omgaan met de digitale overheid' VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; DIT Holding, 08.30-10.00 uur: Gratis kennis sessie over invoering Wet Arbeidsmarkt in Balans; Vrijenhoven- zaal, 09.00 uur: Peu- tergym; Walstraat, 10.00-16.30 uur: Zo- mermarkt; Schelde- hof, 10.00-16.00 uur: Najaarsmarkt; Gilde- weg 25, 15.00-19.00 uur: Open middag meubelrestauratie atelier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42