g-s Treurig verval vakbonden Vermiste tiener bij hotel aangetroffen ass Sluis: Verplaatsing van ferry moeilijk haalbaar Cavia 2 Ongevallen, files, gevaarlijk rijgedrag: het is inmiddels ook op de Zeeuwse A58 aan de orde van de dag. ,,De drukte en afleiding door de telefoon vormen een gevaarlijke combinatie." ONGEVALLEN TOENAME Commentaar Het gaat slecht met de vakbonden. Het ledental daalt de laatste jaren schrikbarend snel. Gaat het zo goed met de werknemers dat de bond overbodig wordt, of is er iets anders aan de hand? De vakbond is als hoeder van de arbeider veel minder be langrijk dan vroeger. Oudere werknemers herinneren zich dat de bond stond voor een goed inkomen, voor goede arbeidsom standigheden, voor baanzekerheid en voor duidelijkheid over je pensioen. Op al die terreinen had de vakbond een flinke vinger in de pap. Tot tevredenheid van de leden. Maar nu ligt het alle maal anders. Door de versoepeling van het ontslagrecht, door de onze kerheid over pensioenen en door het achterblijven van de lonen bij de winsten van bedrijven verliezen veel mensen het vertrouwen in de bond. Een andere oorzaak is het polderen. In de ingewikkelde compromissen van de sociale partners is de hand van de bond onvoldoende te herkennen. Vakbondsbe stuurders lijken tegenwoordig meer op gladde politici dan op rechtlijnige belangenbehartigers. Zo raak je leden kwijt. Het is jammer dat de bonden achteruit hollen. Ook al zijn de werkgevers echt geen bruten die hun personeel uitbuiten, het is toch belangrijk dat werknemers eventueel samen in verweer kunnen komen. In een land waar de bedrijven heilig zijn, met een kabinet dat doorgaans vooral ondernemers koestert, moe ten werknemers hun tanden kunnen laten zien. De vakbond is nog steeds een prima middel om dat te doen. In een land waar bedrijven heilig zijn, moeten werknemers hun tanden kunnen laten zien De politie heeft bij de actie twee verdachten aangehouden. Het gaat om een 32-jarige man uit Zierikzee en een 18-jarige vrouw uit Rotter dam. Het meisje werd aangetroffen door medewerkers van de afdeling Vreemdelingenpolitie, Identificatie en Mensenhandel (AVIM). Zij kwamen woensdagavond in ac tie, nadat zij informatie hadden ge kregen dat de tiener mogelijk voor een escortbedrijf werkzaam zou zijn. ALMANAK Toen het slachtoffer woensdag rond 22.00 uur samen met een 32- jarige man uit Zierikzee en een 18- jarige vrouw uit Rotterdam aan kwam bij een hotel, hield de politie de twee meerderjarigen aan en ont fermde ze zich over het minderja rige slachtoffer. Het meisje is daarna overdragen aan Jeugdzorg. Het onderzoek naar de handel en wandel van de twee verdachten is nog in volle gang. Ze zitten vast en worden morgen voorgeleid. Man van 32 uit Zierikzee en vrouw van 18 uit Rotterdam aangehouden De verslaggevers in Terneuzen maken tegenwoordig ook vi deo's. Omdat een grote camera niet zo handzaam is, hebben ze een vernuftig apparaatje: een microfoontje dat in de telefoon geplugd kan worden met een pluizige plopkap er omheen. Al gauw werd de microfoon 'de ca- via' gedoopt en wordt er liefko zend over gesproken. ,,Ik ga naar archeologische vondsten op een maisveld in Koewacht en ik neem de cavia mee'', meldde de Hulster journaliste aan haar chef. Die reageerde verheugd: ,,Laat 'm dan maar eens lekker uit. Hij lust graag mais, denk ik." Schoonhosts pakken vuil aan Verse betonplaten op Visserijkade De Visserijkade tussen de Eerste en Tweede Binnenhaven van Vlissin- gen krijgt verse betonpla ten. Aannemer De Bokx uit Terneuzen begint maandag aan de klus die tot begin december duurt. Hij zal de vissers niet dwarszitten: elke donderdagmiddag en vrij dag, als de visserssche pen thuiskomen, wordt er niet gewerkt. De stelcon- platen worden eerst ge legd achter de loodsen van De Gruiter, aan de zijde Eerste Binnenha ven. Dat duurt twee weken. Daarna volgt de kop van de landtong, dat duurt 3,5 weken. GROEDE Auto botst tegen boom -- ,,Je kunt er niet meer omheen", zegt Frank Kuzee van het gelijknamige autobergingsbedrijf in Ritthem. ,,Het is veel drukker op de A58 ge worden dan een paar jaar geleden. Daardoor is er ook veel vaker wat aan de hand." Dat is te merken aan het aantal incidenten. Woensdag waren er twee ongevallen met gewonden. Daarmee staat de teller voor deze maand al op 9 ernstige incidenten op de Zeeuwse A58. In de bericht geving zijn sinds januari al bijna 50 ongevallen op de snelweg terug te vinden. Dat komt neer op gemid deld 5 per maand. Vijf jaar geleden waren dat er hooguit 2 of 3 per maand. ,,De laatste tijd is er wel heel veel gebeurd", zegt Kuzee. Het toegeno men verkeer speelt volgens hem daarbij onmiskenbaar een rol. ,,Een ongeluk zit in een klein hoekje, maar er zijn wel factoren waardoor mensen minder scherp zijn, zoals het gebruik van de mobiele tele foon. Daardoor worden ze afgeleid." -?vV ,,Mensen gunnen elkaar ook niets meer: ze worden snel agressief", merkt Kuzee. Tijdens het ongeval woensdag bij Oost-Souburg, waar bij een lange file ontstond, hielp hij langs de snelweg een pechgeval. ,,Het stond helemaal vast, maar toch gaan mensen over de vlucht strook rijden, omdat ze per se er gens naartoe moeten. Ze brengen daarmee zichzelf maar ook mede weggebruikers serieus in gevaar." Knooppunt De Poel Het verkeer op de snelweg tussen Vlissingen en Bergen op Zoom is de afgelopen vijf jaar met zo'n 20 pro- De verplaatsing van de Wester- schelde Ferry naar het centrum van Breskens, ziet het Sluise college niet gebeuren. De ondernemingsraad van de Westerschelde Ferry heeft met het personeel een toekomstvisie opge steld, waar in staat dat de aan komst- en vertrekterminal van het fietsvoetveer van de veerhaven ver plaatst moet worden naar de han delshaven. Verplaatsing zou goed zijn voor de lokale economie en het toe risme. Ook denkt de onderne mingsraad aan moderne en grotere schepen, waar meer personen op vervoerd kunnen worden (300 in plaats van 186). Vanuit Breskens komen er posi tieve geluiden. Het Sluise college reageert desgevraagd ook op de plannen en is niet laaiend enthou siast. Er staat al een heleboel te ge beuren in de haven van Breskens, waar dit plan niet in is meegeno men. ,,De haalbaarheid is moeilijk", zegt een woordvoerster. ,,Zo zou een grotere boot de handelshaven ook niet kunnen invaren." Het ha venplan omvat een viscentrum met daarin museum, visveiling en ho reca, een uitbreiding van de jacht haven en de bouw van 460 apparte menten. vrijdag 25 oktober 2019 In een hotel in Middelburg is een 17-jarig meisje vermoedelijk uit de prostitutie gehaald. Het meisje stond al enkele dagen als vermist gesignaleerd. Maurice Steketee Middelburg Tip? redactie@pzc.nl RENESSE Zogenaamde schoon hosts, te herkennen aan witte kleding en grijpers in de hand, gaan morgen middag de straten van Renesse op om zwerfvuil op te ruimen en met voorbijgangers in ge sprek te gaan over zwerf vuil. De actie wordt geor ganiseerd door NME Schouwen-Duiveland, de dorpsraad van Renesse en de plaatselijke onder nemersvereniging om mensen bewust te maken van zwerfvuil en het pret tige van een schoon win kelgebied. Deze actie is één van de vele om samen Schouwen-Duive land schoon te houden. VLISSINGEN De bestuurster van een personenauto is gister ochtend gewond ge raakt, nadat zij met haar auto tegen een boom was gereden in Groede. Het ongeval gebeurde rond 10.25 uur op de Zeedijk ter hoogte van restaurant De Deining. Het ambulanceperso neel heeft de vrouw met onbekend letsel naar het ziekenhuis overgebracht. Hoe het ongeval precies kon gebeuren, is niet bekend. Een berger is ter plaatse gekomen om het voertuig weg te slepen. 'Ze rijden Rolf Bosboom Vlissingen Sophie Stockman Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38