voor mkb-ondernemers r 0r- I MEDIA CULTUUR 33 1 CONGRES lÖPiy Volop businesskansen en een ijzersterk programma - V- 31 oktober 2019 BrabanthaLlen, Den Bosch Bestel nu je tickets op mkboc.nl De relatie tussen zowel de acteurs als de personages lijkt op die van een va der en een zoon. Het is een vergelij king waar de 40-jarige Paul, die veel jonger oogt dan hij in werkelijkheid is, wel mee kan leven. ,,Bryan (63 jaar, red.) was van begin af aan mijn men tor in de serie. Door hem groeide ik als acteur in Breaking Bad en daar zal ik de rest van mijn carrière baat bij hebben." Diepste geheim Na het dramatische slot van de reeks in 2013 leek de koek op. Walter was dood en Jesse vertrok met onbekende bestemming, ongetwijfeld ook zijn einde tegemoet. ,,Maar gelukkig za gen de schrijvers nog mogelijkheden om een vervolg te maken. Al moest dat wel in het diepste geheim gebeu ren. Er mocht niets uitlekken." Het verhaal van El Camino concen treert zich helemaal op Jesse, hoe hij moet zien te overleven, achterna ge zeten door types die nog een reke ning willen vereffenen. Geen wonder dat de mentale staat van de gemar telde Jesse totaal niet is veranderd. Hij blijft opgejaagd wild met een bo vengemiddeld IQ. Tijdens de opnamen in Albuquer que, New Mexico werd Paul op straat diverse keren aangesproken door voorbijgangers die wilden weten wat hij daar aan het uitspoken was. ,,Ik zei dat ik bezig was met een lowbud getfilm, wat in zeker opzicht ook de waarheid was. Maar het leek ons be ter om alles geheim te houden, zodat er geen fans met fotocamera's zou den opduiken." Het werd link toen werd besloten ook Cranston voor een gastrol in El Camino te vragen. Hij figureert als Walter in een terugblikkende scène met Jesse. De acteur had maar weinig tijd tot zijn beschikking, omdat hij in New York op het toneel stond in een theaterversie van filmklassieker Net work. ,,Hij was één avond beschik baar", memoreert Paul. ,,Hij werd met een privévliegtuig ingevlogen om de scène in een restaurant - dat met trucks was afgeschermd - op te nemen. Daarna vloog hij als de wie deweerga terug naar New York. Het was voor mij zeer emotioneel weer met hem te werken. We zijn privé ook vrienden geworden." Over zijn toekomst als acteur maakt Paul, zoon van een strenge dominee die hem de Bijbel uit zijn hoofd liet leren, zich geen zorgen. Hij is door zijn verbintenis aan Breaking Bad in financieel opzicht redelijk onafhan kelijk, won drie Emmy Awards voor zijn rol als Jesse en duikt op in series, zoals het derde seizoen van de sci- encefictionreeks Westworld. ,,Ik ben kieskeurig bij het uitzoe ken van mijn rollen", zegt de acteur, die onder meer in de speelfilm Need for Speed was te zien. ,,Ik hoef niet per se de hoofdrol te spelen. Deze erva ring met El Camino was daarom al heel bijzonder. Wie weet komt er ooit nog een vervolgfilm." l'Tj r een initiatief van vrijdag 25 oktober 2019 Aaron Paul, die in de serie Breaking Bad nog samenspeelde met Bryan Cranston (links op de foto rechtsonder), speelt in de film El Camino alleen de hoofdrol. FOTO'S AP, BEN ROTHSTEIN, NETFLIX m El Camino is nu op Netflix te zien. f 18 KAARTEN gaan SNEL! ©NDERNEMER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33