O Nieuwe single Golden Earring 32 MEDIA CULTUUR ANGELA IS MET VAKANTIE HOE IS HET NU MET...? HEIN SIMONS Hein Simons was pas 11 jaar toen hij door brak met Mama ('je bent de liefste van de hééééééle wereld'). Het bleek het begin van een internatio nale carrière, met zo'n zestig miljoen verkochte platen. Je zou denken dat dat impact had op zijn jeugd, maar Simons kijkt daar 53 jaar later helemaal niet zo op terug. „Welnee, ik was een jongen zoals ieder ander. De arbeidsin spectie deed heel moeilijk vanwege mijn leeftijd, dus zo veel trad ik niet op. In vakanties, weekein den, verder was ik thuis. Ik groeide op in een heel normaal gezin: mijn vader was mijnwerker en mijn ouders verdien den geld bij met een café." Meer nog dan de Nederlanders, sloot het Duitse publiek hem in de armen. Daar, bij de ooster buren, is hij eigenlijk nooit weggeweest uit de spotlights. De Limburger, die te genwoordig in België woont, heeft zelfs een Duits telefoon nummer. ,,De laatste plaat die ik heb ge maakt, was een groot succes in Duitsland, Oostenrijk en Zwit serland. Ik kreeg on langs zelfs weer een gouden plaat, en dat op mijn leeftijd!" En zo staan er alweer 86 optredens gepland voor volgend jaar. ,,Het wordt steeds gekker", grinnikt hij. Toch moet het niet meer worden dat dat. ,,Ik ben zo'n honderd tot 120 dagen per jaar van huis en ik ben ook geen 20 meer. De energie wordt min der", vertelt de zan ger, die een paar jaar terug een hartopera tie onderging. Na de optredens gaat hij vlug naar huis. Reparaties uit voeren op het land goed waar hij woont in Moresnet, waarop ook zijn zoons Pascal en Hendrik in eigen huizen wonen. Dochter Gina woont een paar minuten verderop, op een ei gen landgoedje. Ze lopen de deur bij el kaar plat als ze daar zin in hebben, maar hebben ook privacy als ze het willen, legt Simons uit. ,,Ik vind het een fijne combi natie, de hectiek van de showbizz en het ware leven hier thuis. Ik zou niet anders willen." Quote van de dag Elke dag is geweldig - en elke dag is ""^5 verschrikkelijk Prijs voor sidekick Eurosonic: nieuwe acts INTERVIEWAARON PAUL J Vrijwel niemand had van Aaron Paul gehoord voordat de acteur een rol kreeg in Breaking Bad. De hitserie maakte van hem een ster, die nu ook schittert in vervolgfilm El Camino. igenlijk zou Aaron Paul (40) elf jaar ge leden alleen maar aan het eerste sei zoen van Breaking Bad (2008 2013) meewerken. Zijn rol als Jesse Pinkman, een wan kelmoedige student die door zijn scheikundeleraar Walter White wordt overgehaald om synthetische drugs te fabriceren, sloeg zo aan dat hij alle seizoenen overleefde en nu Het was zeer emotioneel om weer met Bryan te werken zelfs in de Netflix-speelfilm El Ca mino (De Weg) zijn rol als Pinkman mag herhalen. ,,Ik dank mijn wederopstanding als acteur aan twee mensen", stelt Paul vast in Londen, waar hij zijn terug keer als Pinkman toelicht. ,,Om te be ginnen de bedenker en schrijver van de serie, Vince Gilligan, die inzag dat mijn personage meer om het lijf had dan hij aanvankelijk dacht. En na tuurlijk vooral Bryan Cranston, die Walter White speelde en met wie ik een speciale band opbouwde die ook in de serie nagloeide." Nu er voor de huidige formatie van de Golden Earring vijftig jaar bestaansrecht op de teller staat, is het de oudste nog be staande rockband van Neder land en een van de langst be staande bands ter wereld. Hits als Radar Love, Twilight Zone en When the Lady Smiles werden in de jaren 70 en 80 grijsge- draaid. En nog steeds. Volgens drummer Cesar Zuiderwijk is de goede relatie tussen hem, zanger Barry Hay, gitarist George Kooymans en basgita- rist Rinus Gerritsen de reden dat de band nog altijd staat. ,,Je gaat niet vijftig jaar lang op elkaars lip zitten als je elkaar niet mag. Het was toen leuk, en dat is het nog steeds", aldus Zuiderwijk tegen NPO Radio 1. Ook staat de creatieve vrijheid hoog in het vaandel. Zo werd er door de drummer aan het be gin van de nieuwe single Say When een zogenoemde break toegevoegd. ,,Muzikaal moet je van elkaar kunnen zeggen: 'ga je gang maar, als jij dat leuk vindt, doe maar!' Je kunt het er altijd afknippen." Volgens Zuiderwijk laat een album nog op zich wachten, maar tijdens het concert op 16 november in Ahoy kan wor den gerockt. ,,We zijn niet zo productief meer in de studio. Live spelen blijft het leukst.'' In deze serie zoeken we contact met BN'ers die eens in de schijnwerpers stonden, maar nu verdwenen zijn van het podium. Vandaag: Hein Simons (64), die in de jaren 60 bekend werd als kindster Heintje en de wereld veroverde met zijn hit Mama. Suzanne Borgdorff k Heintje in 1970 en nu. foto's anp cnr records —Volgens Coldplay- f frontman Chris Martin - - (42) draait hun nieuwe album om alledaagse dingen. vrijdag 25 oktober 2019 GO RADIO Jeroen Kijk in de Vegte (45, foto) won de RadioFreak Award voor beste sidekick. Tijdens de och tendshow Jan Willem Start Op op NPO Radio 2 werd hij verrast met de prijs. Het publiek gaf hem de meeste stemmen. MUZIEK Het programma van het Gro ningse festival Eurosonic Noor derslag (15-18 januari) is uitge breid met 66 nieuwe namen. Onder meer met de Nederlandse bands Judy Blank (foto), Donna Blue en Iguana Death Cult. 3 ■u 'Ik ben kieskeurig met mijn rollen Ab Zagt 44 —Aaron Paul Golden Earring bestaat vijftig jaar. De Haagse rockband viert dit met de release van de single Say When. Suzanne Borgdorff k V.l.n.r.: Rinus Gerritsen, Barry Hay, George Kooy- mans en Cesar Zuiderwijk. FOTO PAUL BERGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32