Winst Southwest Airlines Twitter heeft een moeilijk kwartaal na gegevenslek ECONOMIE 23 Dagelijks zijn er aanvragen voor tientallen tot honderden fietsen Gazelle is inmiddels actief met leasemaatschappij Lease a bike om de fietsen aan de man te brengen. Uit onderzoek van het leasebedrijf onder duizend werknemers blijkt dat 49 procent van het personeel wel oren heeft naar een fiets van de zaak, en dan met name een e-bike. Accell Group (onder andere de fietsmerken Sparta, Batavus en Koga) begint ook een eigen lease maatschappij. Dagelijks zijn er aan vragen voor tientallen tot honder den fietsen. ,,We worden nog nét niet bestormd door de grootzake- lijke markt", zegt Debbie de Wa genaar van Accell. De fietsen varië ren in prijs van 1200 tot 5000 euro. In de leaseconcepten wordt alles geregeld, zelfs de lekke band wordt geplakt. Netto Met de fietsleaseregeling wordt vanaf 2020 de bijtelling die een werknemer moet betalen voor zijn bedrijfsfiets vastgelegd op 7 pro cent. Wie bijvoorbeeld een e-bike van 3000 euro leaset, telt dus 210 euro bij zijn belastbaar inkomen op en betaalt netto nog geen 7 euro per maand voor de fiets. Uit eerder onderzoek in opdracht van de RAI Vereniging bleek dat 30 tot 40 procent van de werknemers de e-bike als goed alternatief ziet voor de auto, scooter of het open baar vervoer. Ze zijn bereid om ge middeld 19 kilometer te fietsen. Mensen die een Speed Pedelec ko pen (een e-bike die tot 45 kilometer per uur komt) rijden nog verder. Tot 2015 was er in Nederland een heel populaire bedrijfsfietsenrege- ling. Bijna één op de vijf nieuwe fietsen werd toen fiscaal vriendelijk gekocht. Volgens de RAI zijn er nu in potentie 180.000 mensen die wel een leasefiets willen, Met een ge middelde aanschafprijs van ruim 2000 euro gaat het om een omzet van bijna 400 miljoen euro. Er is meer winst dan alleen dat, rekende RAI voor. De minister van Financiën kan 10 miljoen euro extra inkomsten schrijven. Fietsers zijn minder vaak ziek, waardoor er 36 miljoen euro gezondheidsbespa ring kan worden geboekt. En als de 180.000 e-bikeleasers ieder 60 kilo meter per week fietsen, besparen ze zeventig ton CO2 en 29 ton NOx, omgerekend voor bijna 7 miljoen euro milieuwinst. Niet alles is hosanna in het plan. Er zit nog een venijnig financieel addertje onder het gras, want de reiskostenvergoeding mag niet meer onbelast uitgekeerd worden, je krijgt met de leasefiets immers al een fors voordeel voor het woon werkverkeer. Addertje Wie bijvoorbeeld 20 kilometer van het werk woont en vijf dagen per week werkt, kan 135,50 euro per maand onbelaste reisvergoeding verliezen als er een leasefiets komt; dan betaalt diegene de fiets al snel helemaal zelf. Als de werkgever dan de reisvergoeding minus het lease bedrag blijft betalen, dan moet daar inkomstenbelasting over betaald worden. Volgens Lease a bike hoeft de on belaste reiskostenvergoeding echter niet helemaal te vervallen als er een fiets van de zaak komt. Voor de af gelegde kilometers met de lease- fiets heeft een werknemer geen recht op de onbelaste kilometerver goeding, maar voor de dagen dat de werknemer met de eigen auto of het openbaar vervoer reist wel. De werkgever moet 'aannemelijk ma ken' dat de werknemer bijvoor beeld van de vijf werkdagen drie dagen met de auto gaat. De werkge ver mag dan nog voor drie dagen een onbelaste kilometervergoeding blijven uitkeren. ,,Het ministerie van Financiën laat de wijze van 'aannemelijk maken' over aan de werkgever om dit met de eigen ad viseur en belastinginspecteur af te spreken. Zakelijke kilometers blij ven onaangetast en mogen altijd uitgekeerd worden", zegt David Gribnau van Lease a bike. En dan kon de Texaanse vliegtuig maatschappij nog niet eens ge bruikmaken van haar Boeing 737 Max-toestellen, die al meer dan een half jaar aan de grond moeten worden gehouden na twee fatale crashes. Het verplicht aan de grond houden van de toestellen zorgde voor een kostenpost van 210 mil joen Amerikaanse dollar. South west is nog altijd met fabrikant Boeing in conclaaf over een scha devergoeding. De kwartaalomzet kwam uit op een recordbedrag van 5,6 miljard dollar. Dat betekende een stijging van 1,1 procent op jaarbasis. Ook in het slotkwartaal van dit jaar re kent Southwest op verdere omzet groei. Southwest raamde de schade als gevolg van de 737 Max-kwestie dit »Aan de grond houden van Boeing 737 Max-toestellen flinke kostenpost jaar al op 435 miljoen dollar. De onderneming verwacht dat de problemen ook volgend jaar flink in de papieren lopen. Ook branchegenoot American Airlines voelt de problemen met de gewraakte Boeing-toestellen. De onderneming sloot het derde kwartaal af met een winst van 425 miljoen dollar. Topman Doug Parker meldde direct dat dit resul taat hoger had uitgevallen als de Boeing-kwestie niet speelde. Debacle Al met al lopen de kosten voor het 737 Max-debacle voor American Airlines dit jaar op tot 540 miljoen dollar. Ook onderhandelingen over nieuwe arbeidsvoorwaarden zaten de resultaten van American Airlines dwars. De meetperiode werd door de luchtvaartonderne ming afgesloten met een record omzet van 11,9 miljard dollar. Het verlies aan reclameop brengsten daardoor zorgde voor een lagere omzetgroei van 3 pro centpunt. Daarnaast werd de omzet gedrukt door seizoensef fecten, aldus het bedrijf. De omzet dikte uiteindelijk aan met 8,6 procent vergeleken met een jaar eerder, tot bijna 824 miljoen Amerikaanse dollar. Twitter wist wel meer dage lijkse actieve gebruikers aan zich te binden. Deze namen met zes miljoen toe tot 145 miljoen in totaal. De nettowinst nam op jaarbasis toe, maar minder dan waar de analisten op hadden gehoopt. Ook de omzet en de omzet- prognose waren teleurstellend. Het socialemediabedrijf rekent op een omzet van 940 miljoen dollar in het nu lopende kwar taal. vrijdag 25 oktober 2019 Fietsfabrikanten storten zich op leasemarkt die in januari opent Fietsfabrikanten Gazelle en Accell Group duiken met eigen leasebedrijven vol op de popu laire leasefietsregeling die 1 ja nuari ingaat. Maar niet alles lijkt hosanna te zijn. Ton Voermans Rotterdam De Gazellefabriek in Dieren levert momenteel aan de lopende band e-bikes af. Volgens RAI zijn er in potentie 180.000 werknemers die een elektrische fiets van de zaak wil len, goed voor een omzet van bijna 400 miljoen euro. DALLAS De Amerikaanse bud getmaatschappij Southwest Airlines heeft het kwartaal af gesloten met een recordwinst van 659 miljoen Amerikaanse dollar. SAN FRANCISCO Twitter zag in het derde kwartaal zijn omzet uit reclame lager uitko men dan waar het eerder op rekende. Het Amerikaanse so- cialemediabedrijf had in die pe riode te maken met een gege- venslek, waardoor een deel van zijn advertenties moest worden verwijderd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23