II Nieuw verpleeghuis opent in april Julianastraat Heikant nog dicht tot bouwvak 7 Sommigen stonden gister ochtend al om 8.00 uur aan de kassa van de twee Terneuzense Jumbo supermarkten: vaders, moeders, opa's en oma's, bestuursleden, vrijwilligers én spelers van zes lokale sport verenigingen. Met maar één doel: één of meer zakjes sportplaatjes scoren en snel dat album vol krijgen. Diverse supermarkten gaven in de afgelopen jaren tijdelijk voet balplaatjes weg bij een bepaald bedrag aan boodschappen. Een ware gekte werd het, scholen verboden de plaatjes in de klas omdat kinderen er totaal door werden afgeleid, er waren plaatjesruildagen en veel tranen als net dat éne vakje in het spaarboek leeg bleef. In 2010 was er een spaaractie van voetbalplaat jes van Zeeuws-Vlaamse voetbal verenigingen. VV Biervliet had de primeur en vervolgens kwamen HSV Hoek, HVV'24 (Hulst), VV Breskens, VV Terneuzen en de Terneuzense Boys. De Jumbo's in Terneuzen zijn gisterochtend een nieuwe spaarac tie gestart. Deze keer staan andere lokale sportclubs in het voetlicht. Het betreft Scheldesport basket bal, gymnastiekvereniging EMM, honk- en softbalvereniging Het Zeeuwse Honk, korfbalvereniging Luctor, hockeyclub Olympia en volleybalvereniging Scheldesport. Nadat bij de teams de animo voor deelname was gepeild, is ie dereen die dat wilde in de zomer op de foto gezet. Dat was een hele operatie. Doorgaans waren twee dagen nodig voor de foto's, met een terugkomdag voor diegenen die er eerder niet konden zijn. Het initiatief wordt bij de clubs breed gedragen. ,,Vooral de jonge spelers vinden het fantastisch", zegt Wouter Hamelink, secretaris van Olympia. ,,Er waren alleen wat pu bers voor wie het niet zo hoefde." Tot en met dinsdag 17 december zijn de plaatjes (portretten én teamfoto's) te sparen. Vanaf 15 euro aan boodschappen wordt een zakje met daarin drie plaatjes weg gegeven die dan weer in een van de drie spaarboeken kunnen wor- Wie er in het zakje zitten, dat blijft een verrassing den geplakt. ,,Eén spaarboek zou wel héél dik worden, dus we heb ben er in totaal drie", zegt Jeroen Net van Jumbo Terneuzen. ,,Luc- tor en Olympia hebben ieder hun eigen boek en EMM, Het Zeeuwse Honk, de volley- en basketbal de len samen één verzamelalbum. In totaal zijn er 704 plaatjes te spa ren." Bij de twee supermarkten zijn de spaaralbums voor 4,95 euro te koop, maar iedereen die voor zijn of haar club op de foto is ge gaan, krijgt er eentje cadeau. Bij Luctor en Olympia worden de spaarboeken zaterdag uitgedeeld. ,,Spaart u koopzegels? Pannen- zegels? Sportplaatjes? Caissière Mehak Sheikh (25) heeft woens- dagmiddag al heel wat gretige klanten voorbij zien komen. ,,Je kunt aangeven voor welk boek je spaart, dan krijg je daar de pas sende plaatjes bij, maar w^e er in het zakje zitten, dat blijft een ver rassing." Rosalie Leliveld (8) en Eva Pijpe- link (8), van meisjesteam E6-1 van Olympia, hoopten natuurlijk stie kem dat ze zichzelf in het zakje vonden, maar ze waren ook ont zettend blij met hun clubgenoot- jes. ,,Ik heb Anne-Fleur! Kijk! Jij hebt Stijn!" De ouders van Rosalie halen hun boodschappen bij diverse su permarkten. Rosalie: ,,Maar nu gaan we vaker naar de Jumbo!" De bouw van het verpleeghuis aan de Handellaan, op de plek waar eerder de Rudolf Steinerschool stond, is inmiddels begonnen. Het Hoevehuis biedt plaats aan twin tig mensen die kampen met ern stig geheugenverlies. In het ge bouw komen twee gezamenlijke woonkamers. Bewoners krijgen ieder een eigen studio met een zit- slaapkamer en een badkamer. Het Hoevehuis is toegankelijk voor iedereen met dementie of een andere vorm van geheugen verlies. Bewoners moeten op basis van de Wet langdurige zorg een indicatie hebben voor beschermd wonen met intensieve dementie- Het Hoevehuis biedt plaats aan twintig mensen met ernstig geheugenverlies zorg; zorgzwaartepakket vijf of hoger. Dagelijks Leven heeft sinds 2014 al ruim dertig huizen in Neder land geopend, waarvan één in Zeeland, in Middelburg. De komst naar Terneuzen stuitte op verzet van regionale zorgaanbieders ZorgSaam en SVRZ, omdat in Zeeuws-Vlaanderen geen behoefte zou zijn aan een extra voorziening. Ook omwonenden dienden tevergeefs bezwaren in. Ze wilden het grasveld voor hun deur behouden en ze vreesden overlast. Ter Schorre In de Terneuzense gemeenteraad klonk ook kritiek. SVRZ kampte bij Ter Schorre in Terneuzen met leegstand, wat erop zou duiden dat er inderdaad niet meer verzor- gingsplekken nodig zouden zijn. Inmiddels wordt één groepswo ning bij Ter Schorre verbouwd om jonge mensen met dementie on derdak en zorg te bieden. De Julianastraat door Heikant is nog dicht tot de bouwvak volgend jaar. Er wordt dan aan de riolering en het wegdek gewerkt. Het afgelo pen jaar lag de straat ook al open voor de werkzaamheden aan lei dingen en kabels. Het kabel- en leidingwerk is klaar, nu is het de beurt aan de grootste klus; de riolering en uit eindelijk de herinrichting van het wegdek. De doorgaande weg is al een jaar afgesloten en de voortgang werd daarnaast vertraagd door nieuwe regels waarbij de aanwezigheid van giftige stoffen in de bodem moest worden onderzocht. De werken aan de riolering (van de Schoolstraat tot aan de grens met Koewacht) beginnen aanstaande maandag en duren tot de bouwvak. Ook in deze fase wordt het verkeer gehinderd. De klus wordt gefaseerd uitgevoerd, maar omdat de Juliana- straat weinig zijstraten heeft, blijft de situatie voor bestemmingsver keer lastig. Woningen worden zoveel als mogelijk bereikbaar gehouden door een straatdeel waar de riolerings werken zijn afgerond, al te voorzien van puinverharding. De omlei dingen van vorig jaar blijven van kracht. donderdag 24 oktober 2019 'Kijk, ik heb Anne-Fleur!' Sheila van Doorsselaer Terneuzen - Mehak Sheikh, caissière Jumbo Terneuzen Caissière Mehak Sheikh heeft Rosalie en Eva net heel blij gemaakt met hun eerste sportplaatjes. Rosalies vader Eric mocht mee voor de boodschappen. foto peter nicolai In de Terneuzense wijk Oude- landse Hoeve opent april vol gend jaar een nieuw verpleeg huis, Het Hoevehuis van de lan delijk actieve zorgverlener Da gelijks Leven. Harmen van der Werf Terneuzen Sheila van Doorsselaer Heikant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62