Lunch tegen eenzaamheid valt in de smaak op Noord-Beveland IN DE REGIO Zwartboek partij Nieuw Goes Twee gewonden bij ongeluk 6 donderdag 24 oktober 2019 Fractieleden van Nieuw Goes zijn onlangs de wijk ingedoken en heb ben volgens Mareels met eigen ogen gezien dat er erg hard wordt gereden in de Troelstralaan. Dat wordt volgens hem versterkt door de wegversmalling ter hoogte van basisschool De Tweemaster. Daar geven veel automobilisten volgens Mareels extra gas om als Nieuw Goes heeft een lijst opgesteld met onveilige verkeerssituaties in de Goese Polder eerste door de versmalling te kun nen. ,,In die zin heeft de wegver smalling het tegenovergestelde ef fect van waar hij voor bedoeld is'', aldus de fractievoorzitter. In het document pleit de partij ook voor het verplaatsen van het zebrapad nabij het Erasmuspark. Dat ligt nu in een bocht en zou een stukje verplaatst moeten worden. De fractie spreekt verder haar verbazing uit over het ontbreken van een zebrapad aan de Van Ho- gendorplaan, zoals ook de SP eerder al deed. Volgens Nieuw Goes willen veel bewoners dat er weer een vei lige oversteekplaats komt. Andere zaken die worden genoemd, zijn de warrige fietspadenstructuur en de onoverzichtelijke T-splitsing Van Hogendorplaan/Cort van der Lin- denstraat. De fractie stelt verder dat er te weinig parkeerplaatsen zijn in het deel van de wijk tussen pakweg de Troelstralaan, Thorbeckelaan en Van Hogendorplaan. Dat zou deels kunnen worden opgelost door de grasstrook aan het Troelstrapad te benutten voor parkeren. Willem Adriaansens Geersdijk De zaal van het Drenthehuis in Geersdijk is woensdagmiddag goed gevuld. Aan drie grote tafels wordt driftig gehapt en gebabbeld. „Misschien dat we met wat moeite er nog een tafeltje bij hadden kun nen zetten", zegt beheerder Peter Goudappel. ,,Maar zo zit het eigen lijk al best goed vol." Geersdijk is niet het enige dorp op Noord-Beveland waar het dorpshuis tussen de middag vol loopt met inwoners. Het is name lijk weer tijd voor de Open Tafel, een maandelijks terugkerende lunch of diner. En dit keer wordt de lunch door de gemeente be taald. ,,We zijn dit project drie jaar ge leden begonnen", vertelt wethou der Anja Slenter, die achtereenvol gens de lunches in Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk bezoekt. Het is bedoeld om mensen samen te brengen, om ze uit hun huis te krijgen ,,Om wat te doen tegen eenzaam heid. Het is bedoeld om mensen samen te brengen, om ze uit hun huis te krijgen. Dat gaat voorna- melijk om ouderen, maar ook bij jongere mensen komt eenzaam heid voor. Die zijn natuurlijk ook welkom." Die jongere doelgroep komt in Geersdijk ook aan bod. ,,Wij hebben van de gemeente de vrijheid gekregen om één keer per maand een Open Tafel te organise ren", aldus Els Goudappel. ,,Af en toe doen wij in plaats van een lunch een warme maaltijd 's avonds. Dan zie je dat er gelijk meer jongeren zijn." Zetje Met de gratis middaghap hoopt wethouder Slenter weer een aantal nieuwe mensen een zetje te geven. ,,Als ze eenmaal over de drempel zijn komen ze misschien vaker. Dan weten ze wat het is en hoe leuk het kan zijn. Als dat lukt, moeten we er misschien over den ken om vaker te trakteren. GOES Twee personen zijn gister avond gewond geraakt bij een on geluk op de A58 bij Goes. Hun auto belandde in de sloot na een botsing met een ander voertuig. Het ongeluk gebeurde om 20.35 uur op de rijbaan richting Bergen op Zoom. De brandweer rukte uit om de twee inzittenden te bevrij den uit de auto. Ze zijn per ambu lance naar het ziekenhuis gebracht. Het tweede voertuig kwam zwaar beschadigd in de midden berm tot stilstand. Beide voertui gen zijn weggesleept door een ber gingsbedrijf. Bluesroute Fit en gezond Workshop MIJN DORP, MIJN STAD hare, 09.00-09.45 uur: Allevo lessen 'Bewegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmiddag; Bibliotheek Moer- zicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal inloop- punt; Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamid- dag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje. Zorgen om hardrijders Goese wijk Veel automobilisten in de Troel- stralaan in Goes rijden te hard. Dat schrijft de partij Nieuw Goes in een soort zwartboek dat ze heeft opgesteld over onveilige verkeerssituaties in de Goese Polder. Fractievoorzitter Vincent Mareels wil dat de gemeente actie onderneemt. Rob Paardekam Goes Het hele document is te vinden op de website van de partij. Veel Noord-Bevelanders maak ten gistermiddag gebruik van een cadeautje van de ge meente. Die trakteerde voor een keer op een gratis lunch in alle kernen op het eiland. - Anja Slenter, wethouder GOES In Goes wordt morgen een Bluesroute gehou den. Alle deelnemende locaties en de aan vangstijden van de op tredens zijn te vinden op bluestown.nl. Kaarten in de voorverkoop kosten 10 euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij alle deel nemende locaties en bij het VVV Goes. Op de dag zelf kosten kaarten 13 euro per stuk. HEINKENSZAND Seniorenraad Borsele houdt vandaag een gra- tis themabijeenkomst in Heinkenszand. Het thema van de bijeen komst is 'Fit en gezond, hoe doe je dat?' Een diëtiste, een fysiothera peut en de leefstijlcoach van gemeente Borsele zullen aanwezig zijn. Aanvang 19.30 uur in Grand Café Fonteyne, Hoefbladstraat 1 te Heinkenszand. Aanmel den kan via 0113-311999 of info@ vrijwilligershuis.nl. 'S-HEER ABTSKERKE Ilse van Loo, docent beeldende vorming, be gint vandaag met de Ilse van Loo. foto marcelle davidse workshop 'Beweging suggereren op het platte vlak'. De workshop be staat uit vijf lessen waarin de deelnemers aan de slag gaan met het creëren van een be- weging op het platte vlak. Dorpshuis Vers- vliet, Plasschestraat 33 in 's-Heer Abtskerke. Voor meer informatie of aanmelden zie inenuitdekunst.nl. GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop; Vredeskerk, 09.30-11.30 uur: In loopochtend; Ser viceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café; Erasmu- spark, 10.00-11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobieltocht; TMC Wonen, 14.00 21.00 uur: Zeeuwse Woonmarkt 'S-GRAVENPOLDER De Zwake, 10.00 11.00 uur: Gratis sporten HANSWEERT Dorps huis, 10.00 uur: Wan deling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen; Bibliotheek, 09.30 11.30 uur: Digitale in loopochtend; 14.00 15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ARENDS- KERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00 11.15 uur: SeniorenY- oga RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 10.30 12.00 uur: Handwer- ken WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactiviteiten YERSEKE MFC Te- De opkomst is groot bij de Open Tafel in Geersdijk. De gemeente trakteerde op een gezamenlijke lunch in alle kernen op Noord-Beveland. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59