Cathy stopt met Keet in de Kerk - nu op zoek naar nieuwe 'Keet' IN DE REGIO 6 Ontmoeten én voorlichten August MIJN DORP, MIJN STAD Michiel Bouwman Zonnemaire Op zo'n dagdeel kunnen de dorps bewoners elkaar natuurlijk spreken en koffie drinken. Maar aanvullend is er altijd iemand aanwezig van maatschappelijk werk (SMWO), Zeeuwland of een andere maat schappelijke organisatie. Zodat die mensen met vragen kunnen helpen of doorverwijzen, legt Mels Hoog- enboom uit. Hoogenboom werkt als 'op bouwwerker' bij de Stichting Maat schappelijk Werk en Welzijn Oos- We bieden de ene keer een serieus, de andere keer een luchtig programma terschelderegio. Dat betekent dat hij de leefbaarheid in de Schouwse kernen probeert te vergroten. 'Thuis in je dorpshuis' past daar prima in volgens hem. ,,Want een dorpshuis moet onderdeel zijn van het dorp. Met zo'n dag maak je dat heel laagdrempelig, want mensen kunnen gratis naar binnen. Terwijl je normaal huur moet betalen." Die huur wordt gedekt door de gemeente en Zeeuwland, die sa men met SMWO de proef voor een jaar aangaan. Naast Zonnemaire gaan ook de dorpshuizen in Burgh- Haamstede, Renesse en Bruinisse eens in de week open voor het pro ject. Volgend jaar oktober worden de resultaten bekeken. En bij succes kan het worden uitgerold naar alle Schouwse dorpshuizen. De vier dorpshuizen die mee doen aan de proef liggen verspreid over het eiland en zijn afwisselend groot en klein. Daarnaast gaven de beheerders aan graag mee te doen, legt Debby Boers van de gemeente uit. ,,We willen de bezoekers een wisselend programma aanbieden. De ene keer serieus, de andere keer luchtig. Bijvoorbeeld dat een nota ris of iemand van een bank uitleg komt geven, of iemand van Zeeuw- land. Het zou ook heel mooi zijn als culturele verenigingen of sportver enigingen zich hier zouden kunnen presenteren. Bijvoorbeeld door het aanbieden van een workshop." Hoewel uitleg over bankzaken ook online te vinden is, kan het waardevol zijn als iemand daarvoor naar het dorpshuis komt, vindt Hoogenboom. ,,Veel ouderen zijn niet zo goed met computers. Mijn ervaring is dat je online vragen kunt stellen, maar als je iemand fy siek ontmoet heeft dat een extra di mensie. En organisaties kunnen zich presenteren. Als opbouwwer ker kan ik wel in m'n kantoor gaan zitten laten weten dat er activitei ten zijn, maar ik kan er ook naartoe en in gesprek met mensen gaan." Thuis in je dorpshuis is dinsdag 's ochtends in Burgh-Haamstede, 's middags in Renesse, woensdag middag in Zonnemaire en donder dagochtend in Bruinisse. Marcel Modde Zierikzee Kotoun stond vijftien jaar geleden met musicus Mar van der Veer aan de wieg van het speelse mu ziekfestijn voor basisscholieren in de Zierikzeese Nieuwe Kerk. De pianolerares en dirigente stapt uit het nog steeds populaire pro gramma, omdat ze andere uitda gingen op haar pad is aangegaan. De eerste aflevering in de nieuwe seizoenreeks Keet in de Kerk stond gisteren volledig in het teken van haar vertrek. Speci aal daarvoor was 'professor af- scheidskunde August Aufwieder- sehen' ingevlogen in de gespeelde televisieshow. Daarin stond dit keer niet de muziek, maar Cathy zelf centraal. En dat is wel een las tige, bekende een trotse Kotoun. Professor afscheidskunde Aufwiedersehen was speciaal ingevlogen ,,Ik ben eigenlijk niet zo goed in afscheid nemen", vertrouwde 'juf Keet' de kinderen toe. De show begon met een be scheiden terugblik op haar aan deel. Ongemerkt kregen de leer lingen uit de groepen vijf en zes van de basisschool zo een klein Mooiste moment Tot 'mooiste Keet moment' be stempelde technisch coördinator Jan Oosterloo de editie waarin Kotoun op pad werd gestuurd voor De Uitdaging. Binnen tien minuten moest ze met haar pia nospel op het terras van brasserie Concordia minimaal 25 euro op halen voor het goede doel. Dat lukte ruimschoots, was op het bij horende filmpje te zien. Na bijna drie kwartier in de schijnwerpers nam ze, met hand jeklap via het gangpad dwars tus sen de rijen stoelen, passend af scheid van haar publiek. Keet in de Kerk gaat verder wel gewoon door. De nog komende drie afleveringen staan in het te ken van de zoektocht naar de 'nieuwe Keet'. Jaaruitvoering Apollo Mannen van Taal Open atelier donderdag 24 oktober 2019 Dorpshuizen krijgen meer schwung SD Ieder dorp heeft er één, maar er mag best wat meer schwung komen in de Schouwse dorps huizen. Eén van de manieren om dat te bereiken, is het opzetten van de wekelijkse dag 'Thuis in je dorpshuis'. In Zonnemaire was gisteren de eerste. - Debby Boers, gemeente Het is over en uit voor Cathy Kotoun bij Keet in de Kerk. Met een muzikaal cadeau van de getalenteerde jonge pianiste Isis Pokorni en een berg aan knutselwerken, is de presenta trice van het eerste uur giste ren uitgezwaaid. lesje muziekgeschiedenis mee in de vorm van Beethoven en Cho pin. BROUWERSHAVEN Muziekvereniging Apollo houdt zaterdag haar jaaruitvoering in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven. De drumband, brassband en blokfluitgroep bren gen een afwisselend programma. Ook de leerlingmuzikanten laten van zich horen. Na af loop is er een bal met live-muziek van de dames van Jeelz. De avond begint om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom. Niet- donateurs betalen 7,50 euro. RENESSE De Mannen van Taal staan zaterdag in Dorpshuis Renesse met hun voorstelling TALK. Tijdens de voorstelling zijn de drie heren met el kaar verwikkeld in een woordenstrijd zonder weerga. Ze vullen en val len elkaar aan, troeven elkaar af met woordgoo chelarij en proberen het publiek voor zich te win nen. De drie heren zullen hun eerste woorden wisselen om 20.15 uur in Dorpshuis Renesse. Kaarten zijn verkrijgbaar via theatersaanzee.com/ tickets. Mannen van Taal. foto robert theunissen BURGH-HAAMSTEDE Atelier en beeldentuin Daniëlle Orelio in Burgh- Haamstede is zaterdag en zondag geopend voor publiek. In het ate lier hangt een serie schilderijen met als on derwerp: alzheimer. De openingstijden zijn beide dagen tussen 11.00 en 17.00 uur. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak BRUINISSE Sport park Volharding, 19.00-20.00 uur: Jeu de Boules BURGH-HAAMSTEDE De Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00 18.00 uur: Bridge, 19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 16.00 uur: Natuur- rondvaart DREISCHOR Dorps huis, 18.45 uur repeti tie CresKids, 19.45 uur repetitie Cres cendo ELLEMEET Dorps huis, 19.00 uur: Medi tatie KERKWERVE Dorps huis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilderen, 13.30 uur: Sporten voor ouderen NIEUWERKERK Dorpshuis, 19.00 22.00 uur: Dansen NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjas/jokeravond OUWERKERK Dorps huis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmiddag van d'Antilopen; Watersnoodmuseum, 11.00 en 13.00 uur: Familierondleiding SCHARENDIJKE Informatiecentrum Grevelingen, 10.00 uur; Haaientanden- speurtocht ZIERIKZEE Haven plein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt; Platenlounge, 15.30 uur: Stef Bos; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Ex peditie Zeeuwse IJs tijd. Presentator Jelt Pekaar van het 'televisieprogramma Keet Stopt' zingt Cathy Kotoun samen met docenten en medewerkers van de show toe, met Abba's Thank You For The Music. foto dirk jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57