TOTALE LEEG -30% DE®WEEK SS VAN HET M 8 ZEELAND FEEST 25STE EDITIE Zaterdag begint in de Oostkerk in Middelburg de vijfentwintigste editie van de Week van het Zeeuwse boek. Een feest met een heuse Nacht. ÜS BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Jeugdzorg De jeugdzorg is in het rood be land (21 oktober). Eén van de oorzaken zijn de hoge admini stratiekosten die instellingen moeten maken, omdat zij voor veel verschillende gemeenten werken. Zou het niet interessant zijn om serieus te onderzoeken op welke manier instellingen zich dienen te verantwoorden naar de ge meenten en daarover één uni forme manier van administreren af te spreken? Hierdoor worden kosten bespaard en mogelijk krijgen de medewerkers meer tijd voor hun cliënten. Zou het ook wat kunnen opleve ren als aan de mensen op de werkvloer nog nadrukkelijker gevraagd wordt wat zij nodig hebben om hun werk nog be ter/efficiënter te kunnen doen? Om daar dan ook naar te luiste ren en te handelen? George van de Poel Torenberg 11, Zaamslag Biomassa De GGD wil weten welke in- vloed de verbranding van bio massa heeft op de gezondheid (22 oktober). Is er voor een biomassacentrale geen milieueffectenrapportage nodig voor fijnstof? En waar halen we in de toekomst al het hout voor 628 biomassa - installaties vandaan? Uit het Amazonewoud misschien? Theo Uitterhoeve Appelstraat 62, Goes Vrachtwagens Goes wil bij wijze van proef een jaar lang vrachtwagens weren uit de Buys Ballotstraat. Het pro beren is zonder meer een goed idee (PZC, 18 oktober). Is het verstandig om van te voren al te vertellen dat handhaving van het verbod zeer moeilijk is? Volgens wethouder Meeuwisse is de politie niet zo positief over een vrachtwagenverbod, omdat zo'n verbod lastig te handhaven is. De gemeente geeft zo wel een vrijbrief af. Het is toch te gek voor woorden dat de politie bepaalt waar het wel of niet handhaaft en orders aan de laars lapt? Goes heeft wel handhavers, maar die zijn uit sluitend in de binnenstad te vin den. Zet, vooral bij mooi weer, een diender in deze straat en laat hem dan naar hartelust zijn functie uitoefenen. Namelijk het uitdelen van een prent. Aad van Wijnen Buys Ballotstraat, Goes Op 31 december sluit Woontrend Zeeland. Tot die tijd ontvangt u 30% korting op alle producten in de showroom. Interior 27 0KTT/M 10 NOV Het Zeeuwse boek had een duwtje in de rug nodig. Begin jaren negentig van de vo rige eeuw waren uit gevers in Goes en Middelburg zo over-enthousiast dat ze meer Zeeuwse boeken drukten dan er Zeeuwse klanten waren. Verzin een list, zeiden ze tegen elkaar. Zo werd in 1995 de eerste Week van het Zeeuwse Boek geboren. Tien dagen Zeeuwse boeken week in het najaar, compleet met een Zeeuws geschenk. De Week van het Zeeuwse Boek sloeg aan. Zaterdag begint de vijfentwintigste editie. Om dat jubileum te vieren is er een Nacht van het Zeeuwse Boek be legd in de Oostkerk in Middel burg. Daar staan van 20.00 tot 24.00 uur geschenkschrijvers uit de afgelopen kwart eeuw even op het podium. Niet allemaal. Ka- tinka Polderman (geschenk schrijver in 2014), Franca Treur (2015) en Chris de Stoop (2016) ontbreken. Maar Kees Slager Er wordt minder uitgegeven. Maar nog steeds is het Zeeuwse boek belangrijk (1997), Jan Kuipers (1998 en 2002) en Freek de Jonge (2017) - om er maar enkelen te noemen - zijn er wel. Marlies Allewijn - dit jaar de geschenkschrijver - sluit het feest af. Ook Rinus Spruit uit Nieuw- dorp is van de partij. Zijn eerste roman werd in 2008 als geschenk gepubliceerd onder de titel Zwieg stille. De landelijke uitgeverij Cossee onderkende de kwaliteit donderdag 24 oktober 2019 GO Buys Ballotstraat, Goes. foto marcelle davidse Woontrend Zeeland Woontrend Zeeland Duinstraat 18a, Koudekerke "www.woontrend.nl Een duwtje ir Jan van Damme Middelburg - Dick Anbeek, mede-bedenker Week van het Zeeuwse Boek Dick Anbeek. foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36