Scheuren Zeeland in race voor hyperloop Man krijgt proces-verbaal voor wapenbezit in pand op De Smokkelhoek 2 WILLEM VAN DAM Column DE STELLING Vandaag: Ik hou van het donker Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Brand in pand Leger des Heils Ravage na botsing op parkeerplaats OOST-SOUBURG Twee gewonden bij zware botsing Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA, economie) wil de plek niet prijsgeven. „We hebben op hoofd lijnen een locatiescan gedaan. Je vindt niet zomaar een recht stuk van 3 kilometer. Daarvoor moet je ook met een heleboel partijen in ge sprek. Maar we denken een locatie te hebben." Het Delftse Hardt Hyperloop maakte maandag bekend miljoe nen euro's bij investeerders te heb ben opgehaald voor een nieuwe 3 kilometer lange testbaan, die on- derdeel wordt van een nog te bou wen European Hyperloop Centre. Daarover wordt met vier provincies gesproken. Vorig jaar bleek al dat Zeeland er daar één van is. Dat is nog steeds zo, geeft De Bat aan. Er wordt nu ge werkt aan een soort bidbook. Be halve de mogelijke locatie komen daarin ook ideeën te staan over de financiering, bijvoorbeeld met hulp van fondsen voor innovatie en fi nanciering. De Bat denkt nog dit jaar met iets naar buiten te kunnen komen. ,,Het moet allemaal wel nü." De testbaan kan het begin zijn van een economische hotspot die veel werkgelegenheid oplevert. Hardt denkt in 2025 te kunnen be ginnen met de bouw van de eerste commerciële hyperloop. Die is dan nog bestemd voor goederentrans port. In 2030 volgt dan een hyper loop voor passagiers, aanvankelijk met een bescheiden lengte van 50 kilometer, bijvoorbeeld van een vliegveld naar een stadscentrum. Omdat er snel een verband gelegd kan worden met het pand wil de politie omwille van de privacy niet meer informatie geven over de mannen. Ze zijn dinsdagavond verhoord en mochten rond 20.15 uur het politiebureau verlaten. Te gen één van hen wordt proces-ver baal opgemaakt, omdat hij in het bezit was van een wapen en muni tie. De tweede man wordt niet ver volgd. Het is na de cocaïnevangst in maart en de vondst van een illegale sigarettenfabriek een paar weken geleden alweer het derde incident dit jaar op De Smokkelhoek. Vol gens burgemeester Huub Hieltjes van Kapelle is het onderzoek van dinsdag juist bedoeld om dat soort excessen te voorkomen. Hij sluit dan ook niet uit dat dit soort acties vaker zullen voorkomen. Er is ei genlijk een beetje sprake van 'ach terstallig onderhoud' op De Smok- kelhoek. Daar proberen ze nu een inhaalslag mee te maken en een signaal af te geven dat in Kapelle niet zomaar van alles kan. Eerlijk Voorzitter van de ondernemers vereniging Kapelle, Sandra Jeb- bink, zegt dat haar leden geen last hebben van de negatieve publici teit rond De Smokkelhoek. ,,Ik heb van niemand iets gehoord. Onze leden zijn allemaal eerlijke onder nemers. We zien geen reden om nu de koppen bij elkaar te steken." Ach, waarom ook niet, dacht ik. En ik downloadde op mijn iPad een appje (ja, ja, ook ik heb de 21ste eeuw ontdekt) waarmee ik oude foto's zou kun nen digitaliseren en herstellen én waarmee ik orde zou kunnen scheppen in de chaos die 'mijn fo toarchief' heet. Ik ging onmiddel lijk aan de slag, schudde een schoenendoos vol zwart-wit-kiek- jes leeg en de herinneringen dwar relden over tafel. met opgeschoren kapsel en zie kenfondsbrilletje dat blij in de lens blikt, ach gut, dat ben ik. Het man netje dat met een schepje in de zandbak voor een zomerhuisje zit te spelen - dat moet eveneens ja ren vijftig zijn geweest, tijdens een vakantie in Bakkum die we hals overkop moesten afbreken, omdat mijn moeder onder het stapelbed een dode muis had gevonden. zwarte montycoat, gebogen over de reling van een veerboot. Die foto is genomen, toen ik bij mijn vader achter op de motor - een DKW als ik het goed heb - een tripje door Zeeland maakte. Het was mijn eerste kennismaking met de provincie; de A58 lag er nog niet, Goes had geen stoplichten, het doorgaande verkeer wrong zich door de Middelburgsestraat en in een cafeetje aan de Opril zag ik vanboven mijn kogelflesje Sisi ver baasd toe hoe een clubje leeftijdge noten aan het bier zat. ,,Dat zijn Belgen'', wist mijn vader, ,,die drinken altijd bier.'' Sindsdien mag ik ze, de Belgen. harige gozer die - begin jaren ze ventig - hand in hand met een meisje over de Goese kermis loopt? Dat ben ik ook, samen met het vriendinnetje van toen, dat nu al meer dan vijfenveertig jaar mijn vrouw is. Er zitten scheuren en kreukels in het fotootje. mijn iPad verwijderd en al die kiekjes weer in de schoenendoos geschoven; mooie herinneringen blijven mooi, ook al zit er soms een scheurtje in. 'Dat zijn Belgen', wist mijn vader, 'die drinken altijd bier' PADDENSTOELEN FOTOGRAFEREN POPULAIR 3 dagen pittoresk 4*-hotel nabij Zwolle incl. dagschotel donderdag 24 oktober 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Iedereen moet een keer in het Bevrijdings museum geweest zijn 610 reacties VOGELWAARDE Bij het Leger des Heils aan de Rapenburg in Vo gelwaarde heeft gister avond een brandje ge woed. Het vuur ontstond in de kamer van een be woner. Er raakte niemand gewond. Het vuur ont stond rond 18.00 uur toen de bewoner - tegen de regels in - een thee lichtje had aangestoken en per ongeluk om stootte. Hij ging naar de keuken en merkte niet dat de gordijnen in brand vlogen. De brandweer van Vogelwaarde, die 600 meter verderop zit, was snel ter plaatse en wist de vlammen te blus sen. Alle bewoners en werknemers moesten het pand uit. KRABBENDIJKE Een kleine vrachtwagen is gisterochtend op een parkeerplaats langs de A58 ter hoogte van Krab- bendijke tegen een stil staande trailer gebotst. Er ontstond een ravage. Het ongeval gebeurde rond 07.10 uur bij het BP tankstation aan de Vliete. De bestuurder van de bakwagen moest door de brandweer uit zijn cabine worden bevrijd. Ambulan ces waren ter plaatse, maar de man hoefde niet naar het ziekenhuis te worden gebracht. De trai ler raakte beschadigd, maar kon zijn weg vervol gen. Bij een botsing tussen twee personenauto's in Oost-Souburg zijn gis termiddag twee perso nen gewond geraakt. Door het ongeval ont stond een lange file op de A58 in de richting van Vlissingen, die vanaf 17.00 uur langzaam afnam. Het ongeluk ge beurde rond 14.45 uur op de kruising van de Sloeweg - Bermweg - A58 - Veerhavenweg bij de watertoren. De brandweer, de politie en de ambulance rukten uit. Rond 15.10 uur werd een bekneld slachtoffer bevrijd en afgevoerd naar het ziekenhuis. Zeeland is in de race voor de aanleg van een proefproject voor de hyperloop, de futuristi sche vervoersvorm, waarbij cap sules met snelheden tot wel 1000 kilometer per uur magne tisch door bijna vacuüm buizen zweven. De provincie heeft een locatie op het oog. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Van de twee mannen die dins dagmiddag tijdens een integrale controle zijn aangehouden bij een bedrijf op De Smokkelhoek in Kapelle, krijgt er één een pro ces-verbaal voor wapenbezit. Wendy de Jong Kapelle Dat ventje van een jaar of vijf En kijk, die elfjarige knul in Zie je dat fotootje van die lang Ik heb de app maar weer van De huidige 30 meter lange testbaan. foto hardt hyperloop hoteldeal.nl/K10241 Boutique Hotel en Boerderij restaurant de Gloepe hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer Gratis upgrade naar een Comfort kamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x dagschotel (keuze vis/vlees) Tip! Ook boekbaar tijdens Kerst!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2