H Van Feyenoord wordt in Bern 20 CHAMPIONS LEAGUE AJAX-CHELSEA Ajax heeft de eerste nederlaag van het seizoen geleden. De Amsterdammers konden aanvallend geen vuist maken tegen Chelsea en gingen vlak voor tijd ten onder: 0-1. Kort PSV stuit op bijzonder LASK PSV-trainer Mark van Bommel (foto) treft vandaag in de Europa League een tegenstan der met een speelstijl die je volgens de coach zelden ziet. ,,Ze geven 100 procent en kijken dan hoe ver ze komen'', zegt Van Bommel over opponent LASK Linz. Hij kan genieten van het onorthodoxe spel van de Oostenrij kers. ,,Ik houd er wel van. Alles geven, maar wel met een idee.'' Bij PSV is iedereen fit. Op het langdurig geblesseerde duo Sam Lam- mers en Yanick van Os na. 'W u AZ kan goede zaken doen Als AZ wil overwinteren in Europa kan het vanavond goede zaken doen. AZ haalde twee punten uit de eerste twee EL-pouledu els, tegenstander Astana staat na de verlies- partijen tegen Manchester United en Parti- zan nog op nul punten. Gezien de stand in de poule denkt routinier Ron Vlaar (foto) dat AZ 'thuis' zou moeten winnen. ,,Man- chester United is de favoriet. Bij Partizan speelden we met tien man gelijk. Het zou mooi zijn als we winnen.'' Bazoer van training gestuurd Riechedly Bazoer is gisteren weggestuurd van de training bij Vitesse. De middenvelder had een aanvaring met ploeggenoot Jay-Roy Grot. Andere Vitesse-spelers moesten tus senbeide komen. Bazoer is bezig aan zijn eerste seizoen bij Vitesse. De oud-Ajacied kwam eerder uit voor VfL Wolfsburg, FC Porto en FC Utrecht. Flitsen Quote van de dag 'Ik krijg de kritiek niet mee, want ik lees niet meer zoveel. Eerlijk gezegd.' Clasico De Spaanse voetbalbond heeft de Clasico Barcelona-Real verplaatst naar woensdag 18 december. Het duel stond voor komend weekend ge pland, maar is uitgesteld van wege de onlusten in Barcelona. Beker Contract Opeens is daar de knal. Van dicht bij, van de voet van Chelsea-inval- ler Michy Batshuayi. De kolkende Arena zwijgt vier minuten voor tijd. Onwennig kijken wat spelers naar de grond, terwijl Onana zijn handen stuk klapt om zijn spelers op te peppen. Maar het slotoffensief blijft uit, waardoor Chelsea als win naar van het veld stapt: 0-1. Na bijna een half jaar weet Ajax weer wat verliezen is. ,,De teleur stelling is groot in de kleedkamer", stelde Erik ten Hag na afloop. ,,Je merkt dat je gelijkwaardig bent te gen dit topteam. Deze wedstrijd verdiende geen winnaar, we had den elkaar qua organisatie in de greep. De tegentreffer was dan ook onnodig.'' De verwachtingen waren vooraf hooggespannen, wetende dat zowel Ajax als Chelsea aanvallen als be langrijk handelsmerk heeft. Beide trainers weigerden dan ook een fa- vorietenrol op te eisen. Niet alleen uit ontzag voor de kwaliteiten van de tegenstander, maar ook besef fende dat hun eigen ploeg bij bal verlies in de omschakeling de no dige kwetsbaarheden had. Het zorgde gisteren voor een gelijkop- gaande wedstrijd, waarbij beide ploegen lange tijd de aanvalslust van de tegenstander grondig wis ten te neutraliseren. Hoezeer Ten Hag vooraf nog ha- merde op het balbezit van zijn ploeg, met daarin geduld en vastig heid als focus, juist op dat vlak viel Ajax het nodige te verwijten. Chel sea zette druk waar het kon en hield ruimtes tegelijkertijd compact, waardoor creativiteit en hande lingssnelheid was vereist in de op bouw van de Amsterdammers om door de Engelse linies heen te spe len. Het controlerende blok Edson Alvarez en Lisandro Martinez, dat in balbezit vaak voor de schakel tus sen verdediging en aanval moet zorgen, liet gisteren zien dat ze op deze aspecten nog te kort schieten. Ajax kwam aan de bal geen mo ment echt lekker in de wedstrijd, waardoor het swingende Champi ons League-gelaat van de Amster- Jaap Stam haalde gisteren in het Stade de Suisse zijn schouders nog maar eens op. Kenneth Vermeer had net verteld dat het 'niet makke lijk zou zijn om Young Boys in Bern te kloppen' toen werd gesteld dat in Nederland zelf zo'n beetje iedereen rekening houdt met een Rotter damse nederlaag. Net als drie dagen later tegen Ajax in de Johan Cruijff Arena trouwens. ,,De eerste les die Fergie mij leerde toen ik bij Man chester United kwam'', zei Stam, doelend op Alex Ferguson, de le gendarische manager. ,,Geen kran ten lezen.'' En ook geen praatpro gramma's kijken. Want dit Feyen- oord stelt volgens velen weinig tot niets meer voor. ,,Zo werkt het in Nederland'', zegt Stam. ,,Ik lees of kijk zeker niet alles. Maar je krijgt altijd wat mee. Het is allemaal niks met ons, maar zo ging het tot voor e Rotterdammers hopen op een wedstrijd als tegen Porto in de Kuip kort over het totale Nederlandse voetbal. Zo gaat het nu over Feyen- oord. En over mijn spelers.'' Over Marcos Senesi met name. De 22-jarige centrale verdediger werd afgemaakt na zijn debuut in de basis van Feyenoord. Analisten struikelden over elkaar om te ver tellen dat Feyenoord de miljoenen investering net zo goed door het toilet had kunnen spoelen. ,,Kom ik weer op mijn eigen ervaring', zegt Stam. ,,Ik was voor de pers ooit waste of money toen ik pas een paar weken bij Manchester United was. Een speler heeft soms tijd nodig om te wennen. En zeker als je vanuit Argentinië komt. Senesi leest ook de kranten niet en kijkt de praat programma's niet. In dat opzicht is donderdag 24 oktober 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Bayern München is verdediger Lucas Her- nandéz voorlopig kwijt door een enkelbles sure, opgelopen in het CL-duel tegen Olym- piakos Piraeus. Hij was net hersteld van knie letsel. Washington Nationals is prima begonnen aan de World Series. Het won de eerste wedstrijd tegen Houston Astros met 5-4. Het 21-jarige wielertalent Ian Garrison rijdt de komende twee jaar voor Deceuninck - Quick-Step. - Matthijs de Ligt na de CL-zege van zijn club Juventus tegen Lokomotiv Moskou II I Trainer Gertjan Verbeek (56, foto) pakte zijn eerste suc ces als hoofd coach van Adelaide Uni ted. Zijn team versloeg in de Australische bekerfinale Melbourne City met 4-0. Vasil Kirijenka (38) rijdt ook volgend jaar in het shirt van Ineos. De Wit-Rus ont brak de eerste maanden van het afgelopen jaar in het pelo ton vanwege hartklachten. GO Chelsea deelt j Ajax Chelsea Freek Jansen iSBS Amsterdam Het VAR-beeld van de afge keurde goal van Quincy Promes, die nét buitenspel staat. foto ziggo 1 Ajax - Chelsea 1 0-1 86. Batshuayi Opstellingen Onana Arrizabalaga Dest Azpilicueta Veltman Zouma 89. Huntelaar Tomori Blind Alonso Tagliafico Kovacic Alvarez Jorginho 89. De Jong Mount Van de Beek Willian Martinez 66. Pulisic Ziyech Abraham Tadic 71. Batshuayi Promes 74. Neres Hudson-Odoi 90. James Scheidsrechter: Hategan (Roe) Toeschouwers: 53.285 >0 a 0) Feyenoord is koploper in groep G van de Europa League, maar weinigen dichten de Rotterdam mers veel kansen toe vanavond tegen Young Boys. ,,Ik lees of kijk niet alles'', zegt Stam. Mikos Gouka Bern

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20