'Ik zat fout in bonnetjesaffaire' Oud-minister Opstelten trekt boetekleed aan in zijn biografie JOL Automobilis ten steeds vaker uit verzekering gegooid Walcheren Enige optie na royement is peperdure polis bij De Vereende Pijnlijke nederlaag na late treffer kost Amsterdammers koppositie in groepsfase Champions League.P20 In een vandaag te verschijnen bio grafie Opstelten, een leven in het open baar bestuur zegt de liberaal dat hij 'fouten maakte' in de zaak rond cri mineel Cees H. en de kwestie 'totaal heeft onderschat'. De affaire leidde tot de val van drie bewindsperso nen. Opstelten erkent dat hij een reeks blunders beging. Zo negeerde hij adviezen van ambtenaren om niet te speculeren over de kwestie. Ook rekent hij het zich aan dat hij te weinig deed om het bonnetje te vinden. In maart 2014 onthulde het tv-programma Nieuwsuur dat Fred Teeven in zijn tijd als officier van justitie een deal maakte met crimi neel Cees H. Dat was om na zijn strafzaak H.'s criminele vermogen terug te krijgen. Onduidelijk was niet alleen of de deal in de haak was, maar ook het bedrag dat ermee gemoeid was, bleef ongewis. De onderliggende documenten, het 'bonnetje', waren aanvankelijk onvindbaar. 'Enorm stom' Hoewel nog onbekend was welk exact bedrag met die schikking was gemoeid, rekende Opstelten in een Kamerdebat uit het hoofd voor wat dit geweest moest zijn. Dat bleek la ter bij lange na niet te kloppen. Hij zegt daar nu over dat dit 'enorm stom was'. ,,Het was improvisatie. Ik wist de precieze bedragen hele- maal niet en dat had ik gewoon tot in den treure moeten herhalen. In plaats daarvan ging ik de burge meester spelen. Ik probeerde de boel te bezweren met het mantra dat het dit bedrag ongeveer moest zijn. Toen heb ik ook nog gezegd dat het een kwestie van vertrouwen was.'' Als Opstelten thuis na het debat de voordeur opent, wacht hem een ontvangst van zijn vrouw. ,,Nou Stelten'', zei Mariëtte tegen me, ,,dat was wel ongeveer het stomste wat je zeggen kon." Opstelten daarop: ,,Dat begint mij inmiddels ook te dagen.'' P7 Zaterdag leest u in onze bijlage Z een uitgebreid interview met Ivo Opstelten 19°C Nieuwsmedia 711688 555530 Na vier jaar te hebben gezwe gen over zijn aftreden als VVD- minister van Justitie en Veilig heid doorbreekt Ivo Opstelten zijn zelfverkozen stilte. Hij geeft toe fouten te hebben gemaakt in de bonnetjesaffaire die uit mondden in zijn aftreden. Tobias den Hartog Jan Hoedeman Den Haag donderdag 24 oktober 2019 De temperaturen zijn hoog pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1