Winterfair Oosterland op andere plek 7 MUSICAL-VRIENDEN MUZIKAAL LEIDER LUDO HEESTERS ZWAAIT AF Met zijn favoriete musical Jekyll Hyde zwaait muzikaal leider Ludo Heesters volgende week af bij de Musical-Vrienden in Goes. 'Het is tijd om het stokje door te geven.' Ontmoeting met schrijfster Rombouts De Koning van de Lach komt zingen in Burgh Met het opvoeren van Jekyll Hyde be wandelt het Goese musicalgezelschap bepaald niet de ge makkelijkste weg. ,,Het is geen Joop van den Ende-musical'', grapt productieleider Willian Heesters, die de Musical-Vrienden veertien jaar geleden samen met Toine We vers oprichtte. Echtgenoot Ludo Heesters is vanaf het begin de dirigent. ,,Onze eerste grote productie was The Scarlet Pimpernel", vertelt hij. ,,Dat is ook een musical van mijn favo riete componist Frank Wildhorn, net als Jekyll Hyde. In die zin is de cirkel mooi rond.'' De musical die de Vrienden vol- gende week drie keer opvoeren, speelt zich af in het Londen van pakweg 1886. Dokter J ekyll wil een medisch experiment uitvoeren waarin hij het goede en het kwade in de mens scheidt. Als hij geen toestemming krijgt van het zie kenhuis waar hij werkt, neemt hij zichzelf als proefpersoon, met alle gevolgen van dien. Het publiek krijgt geen standaardmusical voorgeschoteld. Het gaat niet van: liedje, tekst, liedje, tekst,,De mu ziek is door heel de voorstelling verweven'', vertelt Ludo. Ook qua verhaal mag de bezoeker zich ver heugen op iets dat buiten de ge baande musicalpaden gaat. ,,Het is een pittig verhaal, dat hopelijk aanzet tot nadenken'', zegt Wil- lian. Zij en haar man steken al bij voorbaat de loftrompet over hoofdrolspeler Reinier Wonder- gem, een bekend gezicht voor wie regelmatig een musical van de Vrienden bezoekt. Wondergem is te zien in de dubbelrol van dr. Je- kyll en mr. Hyde. ,,Het is de moei lijkste musicalrol die er bestaat'', weet Willian. ,,Reinier zet straks een prestatie van jewelste neer.'' Ludo knikt: ,,Het is topsport.'' Het gezelschap kiest zeker niet altijd voor 'zware' producties. Heel diverse musicals zijn de afgelopen Het is een pittig verhaal, dat hopelijk aanzet tot nadenken veertien jaar op de planken ge bracht. Op het lijstje staan onder meer Moulin Rouge, Zorro, The Wiz en Scrooge. Drie keer werkten de Musical-Vrienden mee aan het grote theaterspektakel tijdens het Goese themajaar. Vorig jaar ver ruilden ze theater De Mythe voor Slot Oostende om daar - tussen de etende mensen - Het Verlangen naar Jacoba op te voeren. ,,We be zoeken veel musicals om te zien of het iets voor ons is'', vertelt Wil- lian. ,,Dan letten we op allerlei dingen. Is het verhaal interessant? Blijft het boeien? Zit er genoeg uitdaging in voor de cast?'' Inmiddels is al bekend dat vol gend jaar rond kerst de familiemu sical Shrek wordt opgevoerd. Ludo Heesters is er dan niet meer bij als muzikaal leider. De rector van scholengemeenschap Roncalli in Bergen op Zoom vindt het na vijf tien producties tijd om het stokje door te geven. Zijn opvolger staat al klaar in de persoon van Cathy Kotoun. Traantje Een hoogtepunt noemen vindt de inwoner van 's-Gravenpolder moeilijk, het waren veertien ge weldige jaren. ,,Maar als ik dan toch iets moet noemen, kies ik voor de momenten waarop we de mensen in de zaal echt wisten te raken. Als ik zag dat iemand een traantje wegpinkte, dacht ik: 'ja, we zijn goed bezig'.'' ZIERIKZEE Schrijfster Jose phine Rombouts komt 30 okto ber naar de bibliotheek in Zie- rikzee om te vertellen over haar nieuwste boek Terug naar Cliff- rock Castle. Het verhaal is gebaseerd op haar waargebeurde belevenissen in de huishouding op een Schots kasteel, in dienst van Britse adel. In dit tweede deel is Rombouts opgeklommen tot de persoonlijk assistente van de kasteelvrouwe. De schrijversontmoeting, geor ganiseerd in samenwerking met boekhandel De Vries, begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via de website van de bibliotheek. Op vrijdag 15 november kunnen liefhebbers van winterse sferen te recht in een loods van verhuurbe drijf Verwijs aan de Wilgen straat. De locatie van vorig jaar wordt op het moment verhuurd. De eerste edities werd de Winter- fair Oosterland al bij Verhuurbe- drijfVerwijs gehouden, wel in hun andere loods. De nieuwe locatie is dus niet helemaal vreemd voor de organisatie, die momenteel allerlei standhouders weet te strikken. De vijfde editie belooft extra ge zellig te worden door een optreden van het Oosterlands Oranjekoor. Zij treden om 20.00 uur op. ,,Dit Dit jaar zijn er weer nieuwe standhouders bijgekomen jaar zijn er weer nieuwe standhou ders bijgekomen, omdat een aantal van voorgaande jaren niet kon", vertelt Janine Dorst van de organi satie. ,,Ieder jaar weer proberen we kleine ondernemers uit Ooster- land en omgeving te benaderen voor een zo divers mogelijk aan bod. De Winterfair is leuk om vast wat inkopen te doen voor de feest dagen en om in de winterse stem ming te komen." Dorst merkt dat het steeds lasti ger wordt om dit soort dingen te organiseren. ,,Jammer, want juist dorpen als Oosterland hebben het nodig om te blijven bruisen. De fair wordt ook gehouden om de leefbaarheid op het dorp en eiland in stand te houden. Er zijn activi teiten voor de kleintjes, jongeren komen een biertje drinken en ou deren komen voor een praatje en gezelligheid. Alle gezindten ko men bij elkaar, gelovig of niet ge lovig." De organisatie verwacht onge veer 500 mensen vanuit de hele omgeving. BURGH-HAAMSTEDE Aan staande zaterdag is het groot feest aan de Maireweg in Burgh-Haam- stede. In Bistro Le Maire treedt An- dré Pronk (De Koning van de Lach) samen met CJ Sunset op. Tijdens het Eind Zomerfeest laat de zanger uit Vlaardingen, die be kend werd door zijn goedlachse en ludieke audities bij de tv-program- ma's Idols en X-Factor, zijn zang kunsten horen. Hij is overigens veelzijdiger dan dat, want hij is bij voorbeeld ook actief als bingo draaier en acteur. Pronk zingt Nederlandstalige lie deren. Zijn liveoptreden in Bistro Le Maire start om 21.00 uur. De en tree is gratis. woensdag 23 oktober 2019 SD Vertrekkend muzikaal leider Ludo Heesters te midden van een aantal vrouwelijke castleden in de gymzaal van het Goese Lyceum, waar wordt gerepeteerd. foto ernesta verburg Rob Paardekam Goes - Willian Heesters, productieleider Jekyll Hyde wordt uitgevoerd op 31 oktober en op 1 en 2 no vember om 20.00 uur. Kaarten kunnen worden besteld op de website van De Mythe in Goes. Het was even spannend voor de organisatie. Krijgt Winterfair Oosterland haar vijfde editie? Naarstig werd een nieuwe loca tie gezocht. Die is inmiddels ge vonden. Gerrit van Loon Oosterland - Janine Dorst, organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58