Dochter (4) getuige van doodslag op moeder Fans van Friends voelen zich bekocht 9 -1000 781 Keizerlijke Legendarische perioden periode Japan Tokio gepland, in een open Toyota, naar de keizerlijke residentie Maar de toer is verplaatst naar no vember omdat er in de stad nog veel schade is van tyfoon Hagibis. Die storm eiste ruim een week ge leden meer dan tachtig slachtof fers in het land. „We leven echt mee met Japan", zei koning Willem-Alexander af gelopen weekend aan het eind van zijn staatsbezoek aan India. De ko ning zal vandaag, met zijn vrouw Maxima, aanwezig zijn bij de cere monie in Tokio. Net zoals de Britse Het is een heel bijzonder moment voor Japan, we leven echt mee kroonprins Charles en de Belgi sche, Zweedse en Spaanse ko ningsparen. Namens de Verenigde Staten zou vicepresident Mike Pence komen, maar die kon het niet inpassen in zijn agenda. De VS wordt nu vertegenwoordigd door de minister van transport, die van Aziatische afkomst is. Willem-Alexander was er in 1990 ook al bij in het keizerlijk pa leis toen Naruhito's vader Akihito keizer werd. „Het is een heel bij zonder moment voor Japan", aldus de koning. „Vorige keer was het in een tijd van rouw, na het overlij den van de vorige keizer. Deze keer was er een abdicatie en is er dus geen periode van rouw aan voorafgegaan." Wie de opvolger van Naruhito zal worden, was in Japan onder werp van discussie. Hij en zijn vrouw hebben een dochter, van 17 jaar, prinses Aiko, maar in Japan moeten troonopvolgers altijd mannelijk zijn. De discussie over het veranderen van die regels stokte nadat Naruhito's jongere broer Akishino een zoon kreeg. Akishino is nu eerste in de lijn van opvolging, diens zoon Hisahito (13) tweede. ONKERZELE De 42-jarige Ne derlander Thomas C. bleef zijn vriendin steken, zelfs toen zijn dochtertje hem smeekte te stop pen. Dat bleek gisteren voor de Belgische rechter. C. wordt be schuldigd van doodslag op zijn 38-jarige vriendin en van poging tot doodslag op haar buurvrouw. „Mijn moeder is dood door mijn vader met een hakmes. Ik zei 'stop' maar hij stopte niet", verklaarde de 4-jarige dochter. Op 10 juni 2015 ging het mis in de woning van de vrouw in het Belgische Onkerzele. Volgens C. vertelde Sandra Stompf die dag dat ze al een tijdje een relatie had met een andere man en sloegen zijn stoppen door. De vrouw liep een dertigtal snij- en steekwon den op met een mes en een hak mes en overleed aan haar ver wondingen. De buurvrouw van het slacht offer had tumult gehoord en kwam kijken. Ze werd ook aan gevallen en gestoken. Ze werd in levensgevaar naar het zieken huis gebracht, maar overleefde de aanval. C. moet zich ook ver antwoorden voor poging tot doodslag op de buurvrouw. De vrouw is voor een deel arbeids ongeschikt. De rechtszaak wordt vandaag voortgezet. ROTTERDAM De jubileum voorstelling van Friends is voor bioscoopbezoekers uitgelopen op een grote teleurstelling. De fans klagen dat ze de beloofde 'nooit eerder vertoonde beel den' van de immens populaire Amerikaanse sitcom niet heb ben gezien. Aanleiding voor de eenmalige voorstelling Friends 25: The One with the Anniversary is het 25-ja- rig bestaan van de serie. „Om dit te vieren brengen we iconi sche afleveringen, exclusieve interviews en nog nooit eerder vertoonde beelden voor het eerst naar het grote doek", kon digden de bioscopen groots aan. Fans kwamen echter van een koude kermis thuis. Op Twitter regent het reacties van bezoe kers die afleveringen te zien kregen die ook op Netflix te zien zijn. Gesproken wordt van een aanfluiting en oplichting. Bioscoopketens Pathé en Vue betreuren de reacties. „Dit is heel vervelend. We compense ren de bezoekers graag met een voucher voor popcorn of een drankje'', zegt een woordvoer ster van Pathé. Vue werkt nog aan een 'oplossing'. Kanmuri De kroon van de keizer Keizer Naruhito (59 jr) Keizerin Masako (56 jr) 2000 Yamato- Nara- periode periode 250 n. Chr 715 Heian- periode Shaku Houten scepter 660 v. Chr. 125ste Keizer Akihito (1933-) 124ste Keizer Hirohito (1901-1989) 123ste Keizer Yoshihito (1879-1926) 122ste Keizer Mutsuhito (1852-1912) SJunihitoe Kimono van 10-15 lagen zijde Kamakura- periode 1198 Muromachi periode Edo- 1339 periode 1867 Meiji- restauratie 1867-hedei - Koning Willem-Alexander De keizerlijke troon, de Takamikura, is 8 ton zwaar, fotoap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9