OZCAN AKYOL NS weet zich elke herfst beter te wapenen tegen vallende bladeren DIT MAG U NIET MISSEN! 6 Cruise Canarische Eilanden en Madeira Klassiek Brazilië 088-70 70 600 Column Vanaf het moment dat Se- bastiaan Wolswinkel tot voorzitter van de Partij voor de Dieren werd gekozen, was er intern een discussie over zijn positie, aangezwengeld door het partijbestuur dat eigenlijk iemand anders voor die rol had bedacht. Dat de uitkomst van een demo cratisch besluit soms moeilijk te verkroppen is, maakten de promi nenten van de partij pijnlijk dui delijk in interviews en verklarin gen. Doordat al die speldenprikjes geen effect sorteerden, besloot het bestuur hun kersverse voorzitter, die altijd in het openbaar een ge degen indruk maakte, afgelopen weekend er gewoon maar zelf uit te flikkeren, want het zat simpel weg niet op hem te wachten. Het is een nieuw zwart hoofdstuk in de geschiede nis van de partij. Eerder besloot Femke Merel van Kooten de dierenclub de rug toe te keren, omdat ze bepaalde mensenza ken niet mocht bespre ken, zeker als ze haaks stonden op particuliere opvattingen van coryfee Marianne Thieme, die tot de gemeenschap van de zeven dedagsadventisten hoort. Het was bijvoorbeeld niet de be doeling dat Van Kooten de evolu tietheorie ging erkennen en stel ling zou nemen tégen demon stranten bij een abortuskliniek. Ook een pleidooi voor een vergoe ding van de Nipt-test past niet in de latente ideeën van de partij. dat de Partij voor de Dieren een ondemocratische en soms radicale partij is. Het nieuwe ge zicht van deze koers is Esther Ouwehand, die een paar maanden ge leden volledig door de mand viel tijdens een vraaggesprek op NPO Radio waar ze niet ruiterlijk af stand wilde nemen van activisten die boeren bestoken op hun erf. Het nieuwe slachtoffer heet dus Sebastiaan Wolswinkel. Ook hij zou te veel over mensenzaken pra ten, in plaats van over het leed dat dieren ondergaan. Een dag voor zijn royement zei hij tegen Nieuwsuur: ,,Ze hebben zich blijk baar aangepraat dat ik een coup heb gepleegd.'' Ik denk niet dat hij daarom het veld moest ruimen. De Partij voor de Dieren is vooral een enge kliek geworden waar andersdenkenden niet gewaardeerd worden. Ieder een moet in de pas lopen. Wie zich kritisch opstelt, kan op hoon rekenen, of een verbanning. Een groep verontruste leden is een petitie begonnen om een bui tengewoon congres af te dwingen. Ik zou me, als ik hen was, vooral afvragen of ik überhaupt lid van die club wil zijn. Het royement van Wolswinkel is een nieuw zwart hoofdstuk Vertraagde treinen in de herfst, het is voor forenzen sinds jaar en dag een bekend verschijnsel. Val lende blaadjes gecombineerd met regen zorgen voor spekgladde rails, waarop machinisten minder snel kunnen optrekken en rem men. Ook slijten de wielen van treinen sneller, waardoor trein stellen eerder voor onderhoud uit de running moeten. De laatste jaren krijgt de NS steeds meer grip op dit najaars probleem. ,,Sinds 2015 zien we dat de herfstprestaties verbeteren'', zegt Mischa van der Haar, analist bij NS. Arriveerde in 2015 slechts 87,4 procent van de reizigers in de herfst op tijd, vorig jaar was dat al 91,2 procent. Dit jaar hopen de spoorwegen het nóg beter te doen, stelt Van der Haar. De verbeterde punctualiteit is mede te danken aan een nieuwe gecoördineerde aanpak van NS en ProRail, waarbij onderhoud aan treinen en spoor sinds 2015 snel ler wordt uitgevoerd en beter ge pland. Ook de geltreinen die op enkele belangrijke trajecten rijden, hel pen mee. De door de treinen op de rails losgelaten gel - Sandite genaamd - bestaat uit zand, me taaldeeltjes en aardappelzetmeel. Dit spul maakt het spoor ruwer. ProRail snoeit daarnaast pre ventief bomen langs het spoor, waardoor eventuele najaarsstor men minder schade veroorzaken. De verbeterde punctualiteit dankt NS overigens mede aan de relatieve afwezigheid van grote herfststormen. Zomerprogramma Reizigersvereniging Rover zegt het door NS geschetste beeld te herkennen. ,,Treinen rijden in derdaad vaker op tijd in het na jaar", zegt directeur Freek Bos. Dat geldt ook voor de winter, al dus Rover. Tegelijk zorgt de kli maatverandering ervoor dat het weer in de zomer extremer wordt, stelt de reizigersvereniging. ,,De vraag is of NS ook geen speciaal zomerprogramma moet hebben. Nog beter zou zijn dat de spoor wegen helemaal klimaatbesten- dig worden.'' 8 dagen 4* AIDAstella 14 dagen groepsrondreis dinsdag 22 oktober 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Enae kliek Beetje bij beetje wordt duidelijk NS slaagt er in de herfst steeds beter in om treinen op tijd te laten rijden. Dankzij di verse maatregelen, waaronder speciale geltreinen, is de punctualiteit sinds 2015 met bijna 4 procent gestegen. David Bremmer Utrecht zie stipreizen.nl/cralsb zie stipreizen.nl/brklkb Zeecruises Riviercruises Rondreizen Zonvakanties Formule 1 reizen Non-stop vliegreis per KLM Incl. stadstour Sao Paulo, bezoek aan watervallen van Foz do Iguagu en fietstocht door Rio de Janeiro Lokale NL-sprekende reisleiding Vertrek januari t/m mei 2020 Semi All Inclusive cruise Vliegreis alle transfers inclusief Tafeldranken fooien ter waarde van minimaal 185,- per persoon O.a. Lanzarote, Tenerife, La Palma Madeira Vertrek november 2019 t/m april 2020 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk a lie voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6