Formulierenbrigade nu ook in Sas van Gent 7 FANFARE JUBILEUM De tijden dat zalen hoe dan ook vol stroomden voor concerten van de plaatselijke fanfare zijn voorbij. Weldoen door Vermaak weet dat je publiek tegenwoordig moet prikkelen met iets nieuws. De Clingse jubilaris hoopt dat zaterdag te doen met een gezamenlijk optreden met popkoor Blendit. 65 JAAR GETROUWD Samen met andere leden be zocht hij vorig jaar een optreden van Blendit in het Brabantse Oud Gastel. ,,Dat was fantastisch. We zochten nog iets voor ons jubile umjaar, dus toen hebben we het direct geregeld. We spelen met de fanfare en onze percussiegroep. Het wordt echt heel gaaf." Zoals meerdere fanfares in de streek probeert Weldoen door Vermaak met iets nieuws te ko men. Er waren al optredens met de Sluise musicalster Maike Boerdam. Percussiegroep WDV Percussion betrad het podium met de drum mer van de Antwerpse rockband We willen laten zien dat fanfares niet oubollig zijn Triggerfinger, Mario Goossens. ,,Daarmee willen we laten zien dat fanfares niet oubollig zijn. Dat imago is er nog steeds en dat wil len we van ons afschudden. Na tuurlijk hebben we onze vaste club, die komt zelfs kijken als we in de regen op het kerkplein spe len. De tijden dat een affiche bij de slager ophangen, genoeg was om volk te trekken, zijn echter voor bij." Weldoen door Vermaak wil ook meer jeugd aan zich binden. Kin deren maken op de basisschool kennis met hun muziek, ook orga niseerde de fanfare vertelconcer- ten. ,,We hebben best veel jeugd hoor, het is fifty-fifty, maar we hebben een constante stroom no dig. De fanfares in de buurt wer ken ook meer met elkaar samen." Bijvoorbeeld tijdens het evene- ment Music Days een paar maan den geleden, waar fanfares uit heel de gemeente Hulst samen optrok ken. ,,We oriënteren ons op een vervolg, voor meer samenwerking. Maar fuseren zullen we niet." Van de samenwerking met Blendit verwacht Weemaes veel. ,,Het wordt heel bombastisch, van rock tot Tina Turner. We spelen verder ook eigen nummers, want we zijn natuurlijk geen achter grondband." Blendit is een koor dat louter uit studenten van het conservato rium in Rotterdam be staat. ,,Het zijn alle maal professionele zangers die pop, rock en musical zingen", zegt Bas Weemaes. De secretaris en slagwerker van Weldoen door Vermaak weet zeker dat er muziek zit in het optreden, ter ere van het 130-jarig bestaan. Het gastkoor staat namelijk onder leiding van Jordan Roy, talentscout van de tv- programma's The Voice of Holland en X-Factor. Onlangs trok hij langs theaters met een project rond Ge orge Michael. ,,Met veel succes", weet Weemaes. SAS VAN GENT De Terneuzense formulierenbrigade wordt ook ac tief in Sas van Gent. De brigade opent morgen een nieuw inloop- punt in het Sasse multifunctioneel centrum De State, waar ze vanaf die dag in de oneven weken op woensdagen te vinden is van 10.00 tot 12.00 uur. Vrijwilligers van de formulie renbrigade helpen inwoners bij het begrijpen en invullen van for mulieren, zoals een kwijtschel- dingsaanvraag voor gemeentelijke belastingen, belastingaangifte, bij standsuitkering, inschrijven bij werk.nl en zaken rond de ziekte kostenverzekering. De dienstver lening is gratis. In de gemeente Terneuzen houdt de brigade al op drie plekken spreekuren. De vrijwilligers zijn op maandag van 10.00 tot 12.00 uur te vinden in gezondheidscentrum Axel aan de De Ruyterstraat 1-11. Op dinsdag en vrijdag is de bri gade van 10.00 tot 12.00 uur in het welzijnscentrum van De Veste aan het Oostelijk Bolwerk 22, flat B, in Terneuzen en op woensdag van 10.00 tot 12.00 uur in De Meubel hal aan de Diepenbrockstraat 425 in Terneuzen. dinsdag 22 oktober 2019 Weldoen door Vermaak wil prikkelen Repetitie van de percussiegroep Weldoen door Vermaak uit Clinge. foto camile schelstraete -Bas Weemae, Secretaris Weldoen door Vermaak Info over de kaartverkoop via fanfarewdv.nl. Het concert in Malpertuus begint om 20.00 uur. Bob Maes Clinge Wie alvast meer informatie over de brigade wil, kan mailen naar info@aan-z.eu of bellen naar 0115-563015. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Voor de hand lag het niet dat ze elkaar ooit zouden ontmoeten, Ter- neuzenaar Lieuwe de Bruijn (90) en Jo Faasse (84) uit Sint Philipsland. Toch gebeurde het, toen ze ieder op een binnen schip aan een Hollandse rivier wachtten om zand te laden. Gisteren vier den ze hun 65-jarig hu welijk in hun flat aan de Scheldekade. Ze bleven elkaar én de binnenvaart trouw. Zonen Anton (64), Cent (63) en Leo (61) traden in hun voet sporen. Jo: ,,We waren aan boord altijd samen, zonder ooit ruzie te heb ben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54