School koppelt val Berlijnse Muur aan project rond groepsidentiteit IN DE REGIO 6 Vergunningen geweigerd MIJN DORP, MIJN STAD Gisteren stonden de recreatiebe- drijven hiermee bij de Raad van State in Den Haag. In beide geval len gaat het om chalets waarvoor de gemeente een vergunning ge weigerd heeft. Op Bad Meersee in Nieuwvliet ging het om de ver keerde kleur op het aanvraagfor mulier. Abusievelijk was wit ver meld terwijl het zwart-grijs moest zijn. De gemeente weigerde de vergunning waardoor Bad Meersee en met name Somnium tien cha lets met grond niet konden leveren Chalets kregen volgens de gemeente een verkeerde kleur of goothoogte aan kopers die zaten te wachten. ,,De al gebouwde chalets moesten ergens worden opgeslagen. Daar door kregen we geen cashflow en misten we over enkele maanden verhuurinkomsten'', zei advocaat M. Gideonse. Bezwarencommissie Uiteindelijk zijn de zwart-grijze chalets er gewoon gekomen. Vol- gens Gideonse had de gemeente kunnen weten dat de genoemde kleur niet klopte. Tien dagen voor de hoorzitting van de bezwaren- commissie zou de fout bij de ge meente zijn gemeld. Een woord voerder van de gemeente Sluis zei dat de kleur van de chalets geen si necure is. Ze zouden aan de rand van het park komen en wit mocht Over de precieze hoogte van de schade doen de Droomparken geen uitlatingen volgens het beeldkwaliteitsplan uitdrukkelijk niet, zegt de ge meente. Goothoogte Op Droompark Schoneveld in Breskens speelde hetzelfde maar daar ging het om de goothoogte. Die was te hoog, maar omdat con current en buurman Roompot chalets van de dezelfde hoogte mocht plaatsen ging Schoneveld ervan uit dat dit was toegestaan. Over de precieze hoogte van de schade deden de Droomparken geen uitlatingen. Die wordt later indien nodig vastgesteld. Tussen Sluis en Schoneveld is momenteel overleg gaande over een kwali teitsverbetering van het hele park. Gideonse zei dat een eventuele schadevergoeding ook in natura kan. De val van de Muur op 9 november 1989 betekende het einde van een gescheiden Duitsland en de Koude Oorlog. Het Reynaertcollege be steedt, daar samen met een Duitse zusterschool in Vreden, het hele jaar aandacht aan en krijgt daar zelfs Europese subsidie voor. Meerdere vakken zijn bij het pro ject betrokken. Behalve Duits, zijn dat geschiedenis, Engels, maat schappijleer, Nederlands en le vensbeschouwing. De scholen koppelen er ook groepsidentiteit aan. ,,Het klinkt misschien alsof de Berlijnse Muur en identiteit niets met elkaar te maken hebben, maar het afbreken van muren kan ook iets mentaals zijn", zegt kartrekker van het pro ject Goedele Laenens. „Bijvoorbeeld rond genderiden- titeit. Wat als je vindt dat je tussen Er is een debat met Engelse leerlingen over Brexit gepland man en vrouw in zit?", aldus de van oorsprong Vlaamse lerares Duits. ,,Een tijd geleden vroeg ik wat het verschil is tussen Neder landse en Belgische identiteit. De leerlingen konden maar twee din gen noemen." De bovenbouwleer- lingen van havo en vwo praten niet alleen over identiteit, ze doen ook uitstapjes. Zo staat in november een be zoek aan de Duitse ambassade in Brussel op het programma, in ja nuari gaan 24 leerlingen van 5 vwo op uitwisseling naar Vreden. De Duitse leeftijdsgenoten komen in die periode naar Hulst. Ook komt een professor vertellen over de identiteit van Catalonië en is er een debat met Engelse leerlingen over Brexit gepland. Spelletjesmiddag in De Kleine Draak Themamiddag over ergotherapie Thomése in het Belfort dinsdag 22 oktober 2019 VL Parken eisen vergoeding van Sluis Droomparken Bad Meersee en Schoneveld in Sluis en hun cha letverkoper Somnium Recreatie beweren dat ze door foute be slissingen van de gemeente Sluis schade hebben geleden die in de tonnen kan lopen. Adri Klinkenberg Den Haag/Sluis Uitspraak in beide zaken volgt over circa zes weken. iiiüU Leerlingen 5 vwo van het Reynaertcollege volgen een project rond de Berlijnse muur. Links lerares Goedele Laenens. foto camile schelstraete Nog een paar weken, dan is het dertig jaar geleden dat de Ber- lijnse Muur viel. De bovenbouw leerlingen van het Reynaertcol- lege in Hulst staan daar een heel jaar bij stil. ,,Muren zijn er nog steeds, niet alleen fysiek maar ook mentaal." Bob Maes Hulst 10 november 1989, duizenden jonge Oost-Berlijners op de Ber lijnse muur. foto afp AXEL Kindcentrum De Kleine Draak in Axel houdt vrij dag een spelletjesmid dag om geld op te halen voor de Cliniclowns. Er zijn verschillende kraam pjes en activiteiten, en er kan gegeten worden bij Foodtruck Traiteur Nico. De middag duurt van 15.00 tot 19.00 uur. AXEL Seniorenvereniging Ka naalzone houdt morgen een themamiddag over ergotherapie in de Halle. Mariska Dieleman en Ni- coline Beemsterboer van Praktijk Ergothera pie Terneuzen zijn uitge nodigd om te vertellen over ergotherapie. Zij laten zien hoe kleine aanpassingen het dage lijks leven kunnen verge makkelijken. Zanger Fa- brice uit Westdorpe zorgt voor de muziek. Aanvang om 13.30 uur. SLUIS Schrijver P F. Thomése geeft morgen om 20.00 uur een lezing in het Belfort. De be- Zanger Fabrice uit Westdorpe. foto peter nicolai kroonde roman De onderwaterzwemmer en de internationale best seller Schaduwkind be horen tot zijn succesvol ste werken. In de krant van gisteren stond ver- meld dat er geen toe- gangskosten zijn. Dit is niet juist. Toegang be draagt 10 euro, kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV en op de avond zelf aan de deur. AARDENBURG Ar cheologisch mu seum, 10.00 uur: Expositie over bevrij ding; AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 uur: Open; De Halle, 10.00 uur: Wandelen; BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur, Expositie 11 septem ber 1944; Keerdam, 10.00 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; CLINGE Malpertuus, 16.30 uur: Senioren koor; HEIKANT Brasserie Du Commerce, 13.30 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 10.00 uur: Volksdan sen; 13.30 uur: Prijs kaarten, bridge; 18.30 uur: Taaltraining; 19.30 uur: Lezing Oudheidkundige Kring De Vier am bachten; Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie 'Bezetting en bevrijding'; 't Kruis punt, 13.30 uur: Re pair café; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.30 uur: Taalcafé; SAS VAN GENT Kei zer Karelplein, 8.30 uur: Weekmarkt; SINT-JANSTEEN De Warande, 20.30 uur: Gregoriaans koor; TERNEUZEN Vlie gende Vaart, 15.30 uur: Bewegen met veerkracht; Ter Schorre, 10.00 uur: Brei -en haakcafé Steunpunt Terneu- zen; Kerkzaal De Honte, 19.30 uur: Le zing 'late gevolgen van (borst) kanker'; SLUISKIL Het Meu- lengat, 13.30 uur: Kaarten; VOGELWAARDE Bij Dorpscentrum 10.00 uur: Vogelwaarde op stap; 12.30 uur: weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53