Laadpaal Goes besmeurd met kit Ovezande heeft zijn eerste deelauto bijna binnen 7 DORPSHUIS MOEDER EN ZOON Na een roerige periode krabbelt dorpshuis De Meiboom in Krabbendijke weer op. Met een nieuw beheerdersduo wordt er hard gewerkt aan de toekomst. Lia en Manuel Bakker, moeder en zoon, zwaaien sinds een paar maanden de scepter in De Meiboom. Nadat in december vorig jaar 500 wietplan- ten onder het podium van het dorpshuis werden aangetroffen ging het pand zelfs een aantal maanden op slot. Ook het contract met de toenmalige beheerder werd verbroken. Inmiddels zijn Lia en Manuel Bakker al weer een tijdje actief als nieuwe beheerders van De Mei boom. ,,We gaan er iets moois van maken", laat Lia (66) weten. De geboren Zeeuwse kwam dik twee jaar geleden terug naar Zeeland en samen met haar zoon Manuel (40) Alsje binnenkomt loop je echt 1987 binnen beheert zij nu het dorpshuis. ,,Mijn moeder wilde na haar pensionering graag terug naar Zeeland", aldus Manuel. ,,Al onze familie woont hier nog en daar hebben we een goede band mee. Daarom ben ik mijn moeder ge volgd. Ik ben toen rond gaan kij ken en kwam de Meijboom tegen. Mijn moeder beheert nu het dorpshuis en ik werk voor haar." Wiet-erfenis Van de 'wiet-erfenis' van De Mei boom zeggen de beheerders wei nig last te hebben. Manuel: ,,Als horecamens weet ik wat 'ons kent ons' betekent. Maar omdat wij onze handen vol hebben aan De Meiboom en niet veel daar buiten om doen, bereikt het slechte nieuws ons niet. Ik weet niet wat er bij 'Henk en Anouk' op de hoek besproken wordt op hun verjaar dag. Wij spreken alleen de mensen die naar De Meiboom komen en die zijn er allemaal heel positief over." De beheerders zijn inmiddels druk bezig om de basisinrichting op orde te krijgen. ,,Want als je binnenkomt loop je echt 1987 bin nen. Daar moet wel wat aan aange past worden. Zo moet ook aan de keuken wat gebeuren. De frietpan is stuk, het fornuis is kapot en de ontluchting doet het maar voor de helft. De oven gaan ze vervangen. Daar is dertig jaar geen geld aan uitgegeven. Er liggen inmiddels offertes voor de horeca, voor de keuken, voor het interieur, de hele mikmak." Kijkend naar de toekomst wil Manuel ook op maatschappelijk gebied wat gaan betekenen voor de omgeving. ,,Daarbij kan je den ken aan gemeentelijke projecten waarbij we mensen gaan opleiden in de keuken. Dat heb ik in mijn zaken in Breda ook gedaan. Schoolverlaters, herintreders, mensen met een overheidstoelage, bijvoorbeeld met een Wajong-uit- kering of juist ouderen in de bij stand. We zijn met het Calvijn College al bezig om een praktij kopleiding aan de gang te krijgen." Stichting Klaroen Om alle plannen goed uit te kun nen voeren hebben moeder en zoon een stichting gevormd. ,,Stichting Klaroen heet die en daarmee willen we mensen on dersteunen die goede ideeën heb ben, maar moeite hebben met het organiseren ervan. Hoe krijg je mensen naar je evenement? Hoe kan je zorgen dat je sponsors of in vesteerders vindt? Hoe krijg je een vergunning en wat zijn de ver plichtingen?" Manuel wil die mensen daar graag bij helpen. ,,Ik ben van oor sprong evenementenorganisator en kan mensen die er zelf niet uit komen met een evenement hel pen. Als het maar voor een altruïs tisch doeleinde is. Want aan com merciële initiatieven ga ik niet meewerken." OVEZANDE Mensen in Ove- zande en omgeving die een auto willen gebruiken maar er geen voorhanden hebben, kunnen over een paar weken een deelauto gebruiken. De eerste dorps-deelauto, een Peugeot 108, kan voor 3,50 euro per uur gehuurd worden, met een maximum van 30 euro per dag. Daar komen de benzi- nekosten nog bij: 25 cent per gereden kilometer. De auto krijgt een vaste en gemar keerde parkeerplaats bij Het Trefpunt. Het is de bedoeling dat de deelauto vanaf begin novem- ber beschikbaar is, legt dorps raad-voorzitter Ad Phernam- bucq uit. Volgens hem kan de proef groeien tot een breder systeem, waarbij inwoners uit het dorp ook hun eigen auto tegen vergoeding beschikbaar gaan stellen voor andere dorpsbewoners. Wie van de eerste deelauto gebruik wil maken, heeft daar voor wel een app op een smart- phone nodig. Op die manier kan een auto gereserveerd en ook betaald worden. In het Trefpunt is dinsdag 29 oktober om 19.30 uur een informatie bijeenkomst over het project. Volgens Van der Pol staat de laad- paal er sinds het begin van het jaar. Hij wordt door meerdere mensen gebruikt. ,,Wij hebben hem aange vraagd, omdat mijn partner in een half-elektrische auto van de zaak rijdt.'' Toen de man de auto zondag wilde opladen, ondervond hij aan den lijve dat de paal was besmeurd met kit. Z'n handen zaten helemaal onder. Onder meer de twee con tactpunten waar de stekker in moet, zijn volgespoten. ,,Eén kant hebben we schoongemaakt'', zegt Van der Pol ,,Die lijkt het weer te doen.'' Beklad De bewoonster van de straat in de Goese Polder vermoedt dat iemand niet blij is met de aanwezigheid van de laadpaal en daarmee het verval len van twee parkeerplaatsen voor niet-elektrische auto's. Het bord dat bij de paal hoort, werd al een keer ontvreemd en beklad. Volgens Van der Pol is het nieuwe bord niet meer zo gemakkelijk weg te halen. Schijnbaar heeft de dader met de kit een nieuw 'wapen' ge vonden. Van der Pol weet niet zeker of de vernielingen het werk zijn van ie mand die zich stoort aan de paal. Het zou ook baldadige jeugd kun nen zijn, al lijkt dat haar onwaar schijnlijk. Kinderachtig ,,Ik liep als kind niet met een kits- puit rond, hoor.'' Ze vindt het alle maal erg kinderachtig. ,,Als iemand die paal hier niet wil hebben, had hij of zij bezwaar moeten maken. Het heeft in de Bode ge staan.'' De meeste buurtbewoners heb ben volgens Van der Pol totaal geen problemen met de laadpaal. Het be drijf Allegro, de eigenaar ervan, is in kennis gesteld van de vernieling. dinsdag 22 oktober 2019 BE De Meiboom werkt aan de toekomst Manuel (links) en Lia Bakker (rechts), de nieuwe beheerders van De Meiboom in Krabbendijke, willen weer wat leuks maken van het dorpshuis. foto johan van der heijden Willem Adriaansens Krabbendijke -Manuel Bakker Iemand in de Paul van Zeeland laan in Goes is blijkbaar niet blij met een oplaadpaal voor elektri sche auto's die daar staat. Nadat eerder een bord werd gestolen, zijn nu de stopcontacten in de paal volgespoten met kit. ,,Ik vind het heel kinderachtig'', zegt buurtbewoonster Rowena van der Pol. Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52