Omwonenden hebben vooral vragen over hoogte turbines IN DE REGIO 6 illiu b Verhuizing naar Klein Frankrijk MIJN DORP, MIJN STAD TOEGANGSWEG VLISSINGEN In het nieuwe onderkomen worden het dienstencentrum (nu aan de Le liestraat) en het korpsgebouw (Ra velijn de Groene Jager) samenge voegd. Het pand aan de Leliestraat - waarin onder meer de kleding- en meubelwinkel, de koffiehoek en een werkplaats zitten - is sterk ver ouderd. ,,Er moest daar sowieso iets gebeuren'', zegt Rien Heijboer, die de nieuwbouw coördineert. ,,Maar behalve dat de loods gedateerd is, is Onder de vrijwilligers is groot draagvlak voor het nieuwbouwplan de locatie ook verre van ideaal. Het pand ligt verscholen, is lastig be reikbaar en er zijn weinig parkeer plaatsen.'' Van lieverlee ontstond het idee voor nieuwbouw op een andere lo catie. Op bedrijventerrein Klein Frankrijk, naast het Calvijn College en tegenover De Betho, werd een stek gevonden. ,,Op een bedrijven terrein als De Poel waren we nooit gaan zitten'', legt Heijboer uit. ,,Dan plaats je jezelf buiten de samenle ving. Maar op Klein Frankrijk zitten we straks tussen twee grote woon wijken in, op een plek die goed be reikbaar is.'' In het pand komen ook de func ties die nu nog in het korpsgebouw aan de Ravelijn de Groene Jager zit ten. Het gaat om onder meer de noodopvang, de kerkzaal (die straks multifunctioneel is), gespreksruim- tes en kantoren. Het in 1997 ge bouwde pand aan de Ravelijn is ver kocht aan een ontwikkelaar. Met de verhuizing komt een eind aan 130 jaar Leger des Heils op die locatie. ,,Dat zorgt voor wat weemoed, maar verder is er onder de vrijwilligers groot draagvlak voor het nieuw- bouwplan'', weet Heijboer. Dat alles straks op één plek zit, biedt volgens hem veel voordelen. Hij noemt een voorbeeld: ,,Als we aan de Ravelijn nu een gesprek voe ren en tot de conclusie komen dat iemand wat meubels of andere spullen mag uitzoeken, moeten we zo'n persoon naar de Leliestraat stu ren. In het nieuwe gebouw hoeven we alleen even naar beneden te lo pen.'' Het pand is waarschijnlijk in juni klaar, waarna het nog moet worden ingericht. In september gaan de deuren open. In het nieuwe pand zijn straks en kele ruimtes te huur voor organisa ties die qua doelstelling bij het Leger des Heils passen. De Stichting Leer geld, die nu al een ruimte huurt in het korpsgebouw, verhuist mee. Het kantoor van 'Welzijn en Gezond heidszorg' (een aparte poot binnen het Leger) blijft gevestigd aan de Piet Heinstraat. Inloophuis Walk Inn blijft aan het Bleekveld zitten. In Kapelle zijn gisteravond drie plannen voor windmolenprojec ten gepresenteerd. Het vervangen van de tien bestaande molens door vier nieuwe in de Willem-Anna- polder bij 's-Gravenpolder, het project Landsmanlust (twee mo- lens langs de zeedijk in de buurt van Eversdijk) en de vervanging van molens bij Schore. Voor dit project is nog niet zeker waar de molens moeten komen omdat eerst de plannen voor de dijkver sterking klaar moeten zijn. Animatie Mensen konden via een 3D-anima- tie zien wat het effect was van de nieuwe molens op bijvoorbeeld hun uitzicht. Daar werd gretig ge bruik van gemaakt. ,,Hoe zit het met de slagschaduw?", wilde ie mand weten terwijl hij keek naar zijn toekomstig uitzicht. Dat kon den de mensen achter de computer niet zeggen. Daarvoor moesten ze naar een andere stand. Toch bracht juist die animatie heel veel helder heid. Niet alleen over de impact van de nieuwe molens, maar ook over het effect van het weghalen van de huidige. Er zijn straks veel minder molens in de Willem-An- napolder, maar ze worden wel een keer zo hoog. In Schore wordt het verschil nog groter. De bestaande molens zijn nu een kleine 44 me ter en gaan ook naar 180 meter tip- hoogte (dat is de hoogte van het puntje van de wiek in de hoogste stand). De plannen Willem-Annapol- der en Landmanslust gaan binnen kort de procedure in. Als alles mee zit, kan de bouw in 2021 beginnen. Wanneer de molens in Schore ge bouwd worden, is nog onduidelijk. Lezing Piet Quist Knutselen in het museum Lezing Royal Air Force £1 dens de Slag om de Schelde. Met de verove ring van beide oevers van de Westerschelde kwam de Scheldemon- ding vrij en werd Ant werpen de aanvoerha- ven voor de geallieerde legers. Kaarten zijn te bestellen via bibliotheekooster- schelde.nl. Het pro gramma duurt van 19.30 tot 21.30 uur. tenmiddag voor seni oren; Dorpshuis, 19.30-21.30 uur: Le zing over de RAF tij dens de Slag om de Schelde; dinsdag 22 oktober 2019 Bouw pand Leger des Heils begint Het Leger des Heils in Goes hoopt in september een gloed nieuw onderkomen op bedrijven terrein Klein Frankrijk in gebruik te kunnen nemen. De symboli sche eerste paal voor het ge bouw wordt 8 november gesla gen. Rob Paardekam Goes - Rien Heijboer De hoogte. Die roept verreweg de meeste vragen op tijdens een inloopavond over de drie windmolenprojecten in de ge meente Kapelle. Want 180 meter tiphoogte is veel, consta teren veel mensen. ,,En dat niet alleen. Je hebt ook de slag schaduw en het geluid." Melita Lanting Kapelle THOLEN Piet Quist geeft morgen een lezing over het ei land Tholen in de jaren 1955-1975. Geïnteres seerden zijn om 19.30 uur welkom in de Oude- landsestraat 11 in Tho- len. De toegang be draagt 10,00 euro en leden en donateurs van Vrijzinnige Geloofsge meenschap Tholen be talen 7,50 euro. YERSEKE Het OosterscheldeMu- seum houdt morgen een knutselmiddag. Kinde ren van 6 tot 10 jaar kunnen tussen 14.30 en 16.00 uur een bootje maken met materiaal uit de Oosterschelde. Deelname kost vier euro. Aanmelden kan via oos- terscheldemuseum.nl of door te mailen naar info@oosterscheldemu- seum.nl. KRUININGEN De Bibliotheek Ooster- schelde houdt vandaag in samenwerking met Wings to Victory een le zing in Dorpshuis Krui- ningen over de RAF tij- OosterscheldeMuseum Yerseke. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcen trum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Albert Plesmanweg 23 vanaf 10.00 uur: Kinder-doe-dagen bij Stoomtrein Goes- Borsele; Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor luisterend oor en kof fie en thee; Erasmu- spark, 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder be geleiding; KAPELLE Parkeer plaats, C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: activitei- RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal senioren; WAARDE Dorpshuis 10.00 uur: Wandeling in groepsverband; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop voor Senioren Wol- phaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party. VLISSINGEN Een aantal automobilisten zag de eerste werkdag na de herfstvakantie het voordeel niet. Waarom heeft de gemeente zo veel geld uitgegeven voor een nieuwe entree naar Kenniswerf en binnenhavens van Vlissin- gen? De oude weg liep ook over het spoor. Dat de spoorweg er nog ligt, ontkent een woordvoerster van de gemeente niet. Maar de verkeersafwikkeling rond de spoorwegover gang is veel veiliger geworden, doordat ver keersdeelnemers meer overzicht hebben, meldt ze. Waar bestuurders vroeger niet altijd wisten hoe ze van de Poortersweg naar de Veerhavenweg of Oude Veerhavenweg en vice versa moesten komen, leidt dat nu niet meer tot hoofdbrekens. De nieuwe wegen en de rotonde zorgen er ook voor dat mensen niet meer in verwarring raken door aftakkingen naar de - al decennia met een hek afgesloten - Westerhavenweg en de Oosterhavenweg. Daarnaast heeft groot vrachtverkeer er de ruimte. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51