7 Jacolien de Glopper uit Ooltgensplaat doet in droomplekken. Wat simpelweg betekent dat ze mensen helpt bij het uitzoeken en aanschaffen van een chalet voor een fijne vakantieplek op Schouwen- Duiveland. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland at Jacolien de Glopper (30) chalets ver koopt, dekt de lading niet hele maal. Ze werkt bij Zeeuwse Chalets in Scharendijke, maar doet veel meer dan dat. En dat terwijl ze ei genlijk ooit de Pabo volgde en werd klaargestoomd voor het on derwijs. ,,Daar bleek hier op het eiland niet genoeg werk in", ver telt ze nu. ,,Ik heb een tijdje voor een welzijnsorganisatie gewerkt en toch ook het onderwijs nog ge probeerd, maar dat was het ge woon niet. In mijn vrije tijd zat ik al heel lang bij een toneelvereni ging samen met Jan Deurloo. Tij dens een avond aan de bar vroeg hij: 'Wil je niet bij mij komen werken?'.'' Drie jaar geleden opende Deur- loo zijn showroom voor Zeeuwse Chalets in Scharendijke en dat bleek meer werk met zich mee te brengen dan voorzien. Jacolien besloot op het aanbod in te gaan en is nu niet meer weg te denken uit het bedrijf. Ze werkt vier da gen per week en regelmatig ook nog een dagje thuis. Dat thuis is tegenwoordig niet meer op Schouwen-Duiveland, maar bij haar vriend Bernd in Ooltgensplaat. ,,Ik had niet ver wacht ooit van het eiland weg te gaan. Hier ben ik geboren en geto gen. Bernd heeft een akkerbouw bedrijf, dus toen ik hem leerde kennen werd al snel duidelijk dat Het is een heel veelzijdige baan. Ik weet tevoren nooit hoe mijn dag eruit zal zien hij daar niet weg zou gaan. Eerlijk gezegd vind ik het helemaal niet erg heen en weer te rijden. En de link met je roots raak je echt niet zomaar kwijt." Het is dan misschien een com merciële functie, zo ziet Jacolien het zelf allerminst. ,,Ik help men sen hun droom van een eigen chalet op hun ideale vakantieplek waar te maken. Dat is een inten sief traject en het contact wordt vaak heel persoonlijk. Het leuke vind ik dat ik voor iedere klant iets anders samenstel. We bekij ken alle chalets die hier staan en van de een vinden ze het dakje leuk, van de ander de kleur en van een derde de indeling." Buiten dat klantencontact on derhoudt ze ook contacten met campings en parken, maakt ze of fertes, doet ze bestellingen bij fa brikanten en regelt ze transporten en plaatsing van de chalets. Waardering ,,Het is een heel veelzijdige baan. Behalve als ik afspraken inge pland heb staan, weet ik van tevo ren eigenlijk niet hoe mijn dag eruit zal zien." Jacolien voelt zich heel vrij in haar werk en heeft het gevoel dat ze veel waardering krijgt voor wat ze doet. ,,Het is geen structuur zo als ik bij andere organisaties heb meegemaakt. We zijn heel gelijk waardig aan elkaar en ik mag mijn ideeën over dingen naar voren brengen. We lopen hier ook niet in driedelig pak, een korte broek is in de zomer prima. Hier ben ik echt mezelf en stap ik niet in een rol tijdens mijn werk. Ik krijg veel verantwoordelijkheid, het gaat toch over grote bedragen. Daarom is ook elk chalet dat verkocht wordt nog steeds een feestje." dinsdag 22 oktober 2019 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Jacolien de Glopper. Mariska den Hartog Scharendijke Jacolien de Glopper: ,,Voor ie dere klant stel ik iets anders samen.'' foto's dirk-jan gjeltema Jacolien de Glopper geeft uitleg over chalets,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50