Conciërge Sander Vreeke al 20 jaar onmisbaar voor de Stapelhof IN DE REGIO 6 'Vergunning onrechtmatig' MIJN DORP, MIJN STAD Fish&Chips van horecaonderne mer René Akkermans ging in 2017 open. Het is een hoekpand precies waar de Schuithaven en de Mol bij elkaar komen. De Looff klaagt over stankoverlast. ,,Het zijn oude mo numentale panden waarvan de balken aan elkaar zitten." Door de Door de slechte isolatie is de vette lucht in de winkel en opslagruimte goed te ruiken slechte isolatie is de vette lucht in de winkel en opslagruimte goed te ruiken, zegt ze. Haar stoep zou vol staan met etende mensen. 'In strijd met beleid' Haar advocaat Pieter de Groot treedt ook op voor de eigenaren van het winkelpand. Hij zegt dat de aan Akkermans verleende ver gunning in strijd is met het hore- cabeleid. De Mol valt namelijk niet onder het horecaontwikkelings- gebied. De Schuithaven wel, maar de Fish&Chips ligt volgens De Groot aan de Mol, die een winkel straat is. Verder heeft de gemeente in het nieuwe horecabeleid opgenomen dat er niet meer van hetzelfde aan fastfoodrestaurants bij mag ko men. Volgens de gemeente is de zaak van Akkermans geen uitbreiding van het aantal fastfoodzaken in Zierikzee. ,,Aan de Melkmarkt is er eentje dichtgegaan en daarvoor mag geen nieuwe in de plaats ko men", zegt een woordvoerster. Het gemeentebestuur vindt overi gens dat Fish&Chips niet onder het nieuwe beleid valt omdat de vergunningsaanvraag al liep toen het oude beleid nog gold. Volgens Schouwen-Duiveland ligt de zaak in het horecaontwikkelingsge- bied, ook al is adres officieel Mol 1. Buis van acht meter Horecaondernemer Akkermans zegt alles te hebben gedaan om overlast tegen te gaan. Hij heeft kieren aangesmeerd, filters aange bracht en er staat een buis van acht meter lang op het dak. ,,Het ziet er niet meer uit", zegt hij daarover. Ook het raamloket aan de Mol is dichtgemaakt. ,,Er is nog steeds geuroverlast", reageert De Looff. Dat zeggen medewerkers van de gemeente die de klacht hebben onderzocht, aldus de win kelierster. ,,Namens ons allen", zegt leerling Fedde Raats bij het overhandigen van het gezamenlijk cadeau van de kinderen en leerkrachten. Twee keer eerder zag Sander de voetbalclub in Eindhoven aan het werk. En hij laat zich niet uit het veld slaan door het verlies van af gelopen zaterdag. ,,Het gaat erom wie aan het eind van de competi tie bovenaan staat", wuift Sander de kritiek weg. Hij heeft het na twintig jaar nog steeds prima naar z'n zin op het Stapelhof. ,,Anders was ik al lang weggeweest." Ook al staat Sander vier dagen in de week (woensdags is hij vrij) voor dag en dauw op om vanuit zijn woonplaats Zie- rikzee met het openbaar vervoer naar Renesse te reizen. De sug gestie zijn werkplek in te ruilen voor een vergelijkbare baan dich ter bij huis, is onbespreekbaar. ,,Kom niet aan Renesse, hoor!" lacht vader Piet Vreeke die samen met Sanders moeder Ineke het ju bileumfeestje meeviert. De veertigjarige Sander is in verband met zijn lichte handicap, gedetacheerd vanuit de Zuid hoek. Hij leidt aan een spierziekte en een vorm van autisme. Zijn vaste baan en het besef hierin te worden gewaardeerd, is voor hem van ongekende waarde, merkt Bijlsma. ,,En hij hoort er voor de kinderen gewoon helemaal bij! Sander is heel belangrijk voor ons. Als hij er eens een keer niet is, gaat alles mis. De bel gaat niet, er Sander is heel belangrijk voor ons. Als hij er eens een keer niet is, gaat alles mis is geen koffie of thee. En als je een pleister nodig hebt, weet je niet waar je dan moet zijn." Zijn deta chering is voor de langere toe komst geregeld, verzekert de schooldirecteur. Theaterconcert Stef Bos Bijbelquiz vrijdag een bijbelquiz gehouden. Het win nende team ontvangt een wisseltrofee. De bij belquiz begint om 20.00 uur. Aanmelden kan als team met vier personen of individueel door een e-mail te sturen naar pjkakebeke@zeeland- net.nl of door te bellen naar 0111-416389. Lezing Royal Air Force tijdens de Slag om de Schelde werpen de aanvoerha- ven voor de geallieerde legers. Kaarten zijn te bestellen via bibliotheek- oosterschelde.nl. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oe fenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; 14.00 uur: Natuur- rondvaart; De Putmeet, 13.00 16.00 uur: Schilder club; Informatiecen trum Grevelingen, 14.00 uur: Haaientan- denspeurtocht; Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Schilder club, 19.15 uur: Be wust en ontspannen bewegen; dinsdag 22 oktober 2019 Winkelier is lucht van viszaak beu SD Conciërge Sander Vreeke (m) kreeg kaartjes voor de wedstrijd PSV-AZ voor zijn 20-jarig jubileum bij basisschool Stapelhof in Renesse. Naast hem schooldirecteur Ingrid Bijlsma en Fedde Raats die het cadeau overhandigde namens alle leerlingen en leerkrachten. foto ernesta verburg Sarina de Looff van herenmode winkel Drie'S in Zierikzee wil dat de Raad van State de gemeente Schouwen-Duiveland een flinke tik op de vingers geeft. Die ver leende twee jaar geleden een vergunning voor horecazaak Fish&Chips aan de Mol, pal naast haar modezaak. Adri Klinkenberg Den Haag/Zierikzee -Sarina de Loof De Raad van State hakt over en kele weken de knoop door. Twintig jaar geleden kreeg San der Vreeke vanuit sociaal werk- bedrijf De Zuidhoek een baan als conciërge bij basisschool Stapelhof in Renesse. Vanaf dag één maakte hij zich onmis baar, aldus directeur Ingrid Bijlsma. Zijn jubileum is giste ren gevierd met mandarijnen, slagroomtaart én twee kaartjes voor de wedstrijd PSV-AZ ko mende zondag. Marcel Modde Renesse -Ingrid Bijlsma, schooldirecteur ZIERIKZEE Stef Bos geeft donder dag een solo optreden in de Nieuwe Kerk. Tijdens dit theatercon cert speelt hij op zijn vleugel oude en nieuwe werken. Zijn repertoire is in enkele decennia on uitputtelijk geworden. Het concert begint om 20.15 uur en kaarten zijn verkrijgbaar via theatersaanzee.com ZIERIKZEE In de Thomaskerk (Sint Domusstraat 35) wordt KRUININGEN De Bibliotheek Ooster- schelde houdt vandaag in samenwerking met Wings to Victory een le zing in Dorpshuis Krui- ,)6» Stef Bos. ningen over de RAF tij dens de Slag om de Schelde. Met de verove ring van beide oevers van de Westerschelde kwam de Scheldemon- ding vrij en werd Ant- BROUWERSHAVEN BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Excursieschuur, 16.00 uur: Schemer- wandeling; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, ELLEMEET Dorps huis, 20.00 uur: Le zing Groei en Bloei Henny van der Wilt; KERKWERVE Dorps huis, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton; OUWERKERK 19.00 23.00 uur: Dartver eniging; Watersnood museum, 11.00 en 13.00 uur: Familie rondleiding; RENESSE Blikmu seum, 10.00-12.00 uur: Tentoonstelling; SCHARENDIJKE SIRJANSLAND ZIERIKZEE Scouting- gebouw, 19.30 uur: Bijeenkomst Hobby Computer Club Zee land; Zeeuwse Hemel, 10.00-12.00 uur: Schrijfworkshop thema Vliegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49