De Kok moet meerdere erkennen in De Backer 'Nette breuk' flinke tegenvaller voor doelman Lentink ZEELAND 11 aan toe. We denken dat padel ook in Zeeland aardig kan doorgroeien en willen deze sport verder pro moten. Vandaar dat we nog dit jaar (van 30 november tot 8 december, red.) in Breskens een padeltoer- nooi organiseren voor beginners, gevorderden en wedstrijdspelers." Haar jongere broer John de Waele, Mart Flikweert, Erik de Rechter en Marc Bron zijn de pio niers van De Boskreek in de padel- competitie. ,,Het is ontstaan tij dens een teamuitje in Brugge. In landen als Spanje en België is pa- del heel populair. Het is intensie- ver dan tennis, mede doordat er veel minder onderbrekingen zijn en langere rally's. Bij tennis is de lob een teken van zwakte, maar bij padel kom je er juist mee terug in de rally. Ook na vier S vijf keer smashen blijft de bal nog gewoon in het spel. Via de glazen wanden gaat de rally doodleuk verder", leg gen sponsor De Rechter en captain Bron uit. Verleidelijk ,,Het is verleidelijk om hard te slaan. Je kan echter beter geduld uitoefenen dan forceren. Bij padel kun je ook beter een lob met slice slaan dan met topspin, zodat de bal lager opstuit", doceert Flik- Het aantal jeugdleden schommelde jaren rond de honderd. Het zijn er nu nog veertien weert na zijn partij met De Waele. ,,Mart speelt heel dominant, ter wijl ik het meer van 'de touch', op gevoel, moet hebben. Het mooie van padel is dat ook beginners deze sport snel op kunnen pak ken", verklaart John de Waele. De Boskreek klopte zondag op West Zeeuws-Vlaamse bodem Oud-Beijerland met 4-0, in de eer ste klasse van de Nederlandse pa- delcompetitie. Door die overwin ning eindigde het team op de tweede plaats, achter kampioen Etten. Routinier Gerard ter Haar van tegenstander Oud-Beijerland (met zes competitieteams) maakte een vergelijking met het berekenende biljarten. ,,Je moet ook bij padel tactisch spelen en veel minder kracht gebruiken dan bij tennis." Joop van den Oudenhoven Veghel In zijn eerste wedstrijd won Joey de Kok op overtuigende wijze van de Duitser Hans Joachim Roestel (30-22 in 26 beurten). Roestel slaagde er vervolgens wel in om van De Backer te winnen, waardoor De Kok er met nog één duel te spelen op papier heel goed voor stond. In het onderlinge duel met De Backer ging het echter goed fout. De Backer, de laatste aanwinst van eredivisionist Dallinga.com, vocht voor zijn laatste kans en redde in het laatste pouleduel het vege lijf. De Kok verloor in 21 beur ten, met 14-30. Voor De Backer was dat voldoende om op de eerste plaats in de poule te eindigen. De Kok werd uiteindelijk derde en was daarmee uitgeschakeld. Bijzonder slecht Ronald van Geyt werd ook uitge schakeld in Veghel. De biljarter uit Hansweert begon bijzonder slecht aan zijn toernooi en verloor zijn eerste partij met 29-30 - in maar liefst 77 beurten - van de Fransman Daniel Garonnat. Van Geyt wist zijn tweede partij wel te winnen, maar die overwinning hielp hem niet naar de volgende ronde. Afgelopen donderdag keerde Len- tink 's ochtends terug in Neder land, om vervolgens op vrijdag avond weer te verschijnen aan de Irislaan. Tijdens een trainings- vorm waarbij onder andere één- tegen-één gespeeld werd met kee pers, ging het mis. ,,Menancio Weeda omspeelde mij en ging op mijn hand staan. Ik maakte de se rie nog wel af, maar voelde dat mijn handschoen snel uit moest. Toen zag ik meteen dat die vinger niet normaal stond.'' Uit foto's bleek inderdaad dat er sprake was van een 'nette breuk' in zijn wijsvinger, door middel van een spalkje moet alles weer netjes aan elkaar groeien. Toch be tekent de blessure niet dat Len- tink de komende tijd helemaal niks meer gaat doen. ,,Het moet vier tot zes weken herstellen, maar ik kan wel meedoen met looptrainingen of pass- en trap- vormen met het team. Dus ik kan gewoon fit blij ven." Dat fit blij ven is sowieso iets waar de doelman mee bezig is. In de zomer trainde hij voor zich zelf, zodat hij fris kon beginnen bij zijn nieuwe club. Voordat hij naar Aruba vertrok, speelde hij drie competitiewedstrijden met Vlis- singen, een overwinning bleef toen nog uit. ,,De overwinning van zondag was even nodig. Als het bij ons op zijn plek gaat vallen, doen we bovenin mee.'' Voor Lentink waren de afgelo pen weken niet alleen maar nega tief, integendeel zelfs. De tien da gen die hij tijdens de interlands met Aruba tegen Jamaica in beide landen verbleef waren opnieuw een fantastische ervaring. De 26- jarige Lentink werd geboren op Aruba, zijn moeder en veel andere familieleden wonen er nog steeds, Als het bij ons op zijn plek gaat vallen, doen we bovenin mee en dus zijn de bezoekjes aan zijn geboorte-eiland extra bijzonder voor hem. ,,De eerste drie dagen waren we op Aruba, toen heb ik veel familie bezocht. De andere dagen ben je vooral met voetbal bezig.'' Te gevaarlijk Voor de doelman is het altijd een hele belevenis en wel even iets an ders dan voetballen in Zeeland. „In Kingston werd ons afgeraden om naar buiten te gaan, dat was te gevaarlijk." Op zesjarige leeftijd kwam hij naar Nederland en ondertussen speelt hij al meerdere jaren in de hogere klassen van het Zeeuwse amateurvoetbal. Hij kan de ni veaus daardoor goed vergelij ken. „Je kunt het vergelijken met tweede of derde divisie in Nederland. Het is een goed ni veau, ze ontdekken ook steeds meer profvoetballers die een Arubaanse achtergrond heb ben." Tegen Jamaica werd twee keer verloren en bleef Len tink op de bank. Hoewel het een mooie ervaring was, hoopt hij toch op speelminuten. Bij de vol- f gende wedstrijden is de doelman in ieder geval niet van de partij. „Tij dens één van die wedstrij den viert mijn zoontje zijn eerste verjaardag, dat wil ik niet missen." Na thuiskomst is het voor Len tink altijd even omschakelen. „Je gaat van plus dertig graden, naar twaalf graden hier", zegt de doel man. „Dat is altijd even wennen, maar het blijft fantastisch om mee te maken." dinsdag 22 oktober 2019 GO voorop met padel -Peter Tazelaar, voorzitter van De Boskreek Joey de Kok begon ijzersterk aan de tweede speeldag van de wereldbeker driebanden in Veg- hel, maar kon het karwei uitein delijk niet afmaken. De biljarter uit Lewedorp leek gisteren op weg naar de volgende kwalifica tieronde, tot hij in het laatste pouleduel met Peter de Backer hard onderuit ging. Joey de Kok. foto jan houwers m- J3'. PAUL TEN HACKEN Matthew Lentink genoot vorige week tijdens de interlands met zijn Aruba, maar bij terugkomst op Nederlandse bodem wachtte hem niet alleen de kou, maar ook een vervelende verrassing. Tijdens de eerst volgende training bij VC Vlis- singen brak hij namelijk zijn vinger. De doelman moet daar door minimaal zes weken toe kijken. Daniel Wissel Vlissingen -Matthew Lentink (26) Matthew Lentink. foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43