II II 8 ZEELAND 'Zingende postbode' brengt single Saturday morningna 47 jaar opnieuw uit En anders stonden ze er wel op te rock 'n' rollen of te jiven, zegt Van Vredegem, want daarvoor is het liedje nog beter geschikt. Dat is goed te zien in de nieuwe videoclip die hij heeft gemaakt. In 1972 bracht hij het nummer uit met zijn broer Charles, onder de bandnaam Dutch Spring. Hoewel het liedje bleef ste ken in de tipparade, noemt hij toch 'een kleine hit'. ,,Het was boem, knal, raak. Dat nummer werd lan delijk gedraaid. We waren een beetje pioniers destijds. Zeeuwse bands die lande lijk bekend waren, zoals nu Bl0f en Racoon, had je destijds niet. En dan mochten wij als jongens uit Zee land helemaal naar Hilversum toe. Dat was een avontuur." Voor Phonogram, de platenmaat schappij van Philips, nam Dutch Spring zeven liedjes op, waarvan er drie op single werden uitge bracht. Een grote doorbraak bleef uit, maar het fundament voor een lange en veelzijdige muziekcar- Dan mochten wij als jongens uit Zeeland helemaal naar Hilversum toe. Dat was een avontuur rière was gelegd. Met de country- rockband Barnaby deed Van Vre- degem eind jaren zeventig een nieuwe gooi naar succes. In die groep speelden onder anderen zijn broer Charles en gitarist David Eg- ter van Wissekerke. Met de laatste en zangeres Joyce van Bavel tim merde Kees van Vredegem aan de weg onder de naam No Frontiers. De folkgroep excelleerde in harmo nische samenzang, iets wat bijna alle producties van de Goesenaar kenmerkt. Zingende postbode In de jaren tachtig was hij als zin gende postbode voorman van Kees Expres en de Postcodes en solo trad hij op als Kevin Village, de arties tennaam die hij na het uiteenvallen van No Frontiers weer heeft aange meten. Onder die naam is nu ook Saturday morning uitgebracht. Het is deels een historische opname, maar niet uit 1972, en deels een compleet nieuwe. Hoe dan ook, muziek geeft me zo gigantisch veel voldoening ,,Van volgers op Facebook kreeg ik verzoeken of ik nog oude opna men had van Saturday morning in het programma Toppop", vertelt Van Vredegem. ,,Die filmopnamen had ik niet, wel een foto uit Toppop, waar ik die muziek uit 1972 onder zette. Bij het zoeken in mijn com puter kwam ik ook een opname te gen die in de jaren negentig in de Stone Sound Studio in Roosendaal is gemaakt met een bigband. Ge woon voor de fun. Het leek me een goed idee die nu uit te brengen, maar dan in een jasje van 2019. Ik wilde er een strakke gitaar op heb ben. Die is ingespeeld door de jonge gitarist Dax Hovius uit Kapelle." Stiekem hoopt hij dat het liedje weer wordt opgepikt door een groot radiostation in Hilversum. ,,Je moet geluk hebben. Maar hoe dan ook, muziek geeft me zo gigantisch veel voldoening. Er ligt al weer ma teriaal klaar voor een volgende cd." De clip van Saturday morning is te zien op pzc.nl. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Pensioen Wanneer houden we als gepensi oneerden uit protest tegen de dreigende pensioenkortingen (17 oktober) eens op met al het vrij willigerswerk. In de verplee ghuiszorg, kinderopvang, politie, scholen, brandweer, vluchtelin genwerk. Dan krijgt de economie een enorme dreun, worden men sen en politiek wakker geschud. De enige manier om de kortingen ongedaan te krijgen. We moeten een hele harde vuist maken. Dat moeten we toch kun nen, net als de boeren? Hans van den Nouweland Oostweg 15, Krabbendijke Nobelprijs De toekenning van de Nobelprijs voor Literatuur 2019 aan de Oos tenrijkse schrijver Peter Handke moet een mokerslag zijn in het gezicht van de Bosnische mos lims voor wie Srebrenica nog vers in het geheugen ligt. Ik denk echter niet dat de jury zich ook maar iets zal aantrekken van alle protesten en Handke zal daar evenmin van wakker liggen. Het moet voor hem toch een hele eer zijn om zich voortaan in het illustere gezelschap schrij- vers te bevinden waartoe onder anderen een anti-feministische macho (Ernest Hemingway), een bewonderaar van Hitler (Knut Hamsen) en een voormalig lid van de SS (Günther Grass) beho ren! Het is alleen jammer dat de prestigieuze literatuurprijs door dit alles aan glans en bovenal aan geloofwaardigheid verliest. Dat de Poolse schrijfster Olga To- karczuk alsnog de literatuurprijs voor 2018 kreeg, zal hier maar weinig aan kunnen veranderen. Stikstof Naar aanleiding van de uit spraak van Jesse Klaver om de veestapel te halveren wil ik het volgende voorstellen Laat ons beginnen met het halveren van alle damherten, reeën, wilde paarden en koeien, ganzen, meeuwen, kraaien en eksters. Dan is er al een groot gedeelte van stikstof uitstoot opgelost. Syrië Al-Assad won de oorlog (met Russische steun). Een oorlog kost mensenlevens, maar wie is die oorlog begonnen? Wie heeft het Midden-Oosten in vuur en vlam gezet? Onze Amerikaanse 'vrienden' ontke tenen oorlog na oorlog (overal in de wereld) met miljoenen doden, omwille van eigen eco- nomische belangen. Toch zijn het diegenen die de oorlog over zich heen krijgen, diegenen die niet deugen. Navo-bondgenoot Turkije wordt nu toegejuicht door IS- strijders. IS-strijders vechten nu aan de zijde van het Turkse leger. Hun specialisten inzake onthoofdingen bereiden zich voor op massale wraak tegen de Koerden en Arabieren. Steun verlenen aan de extre mistische jihadisten was voor de VS en Europese landen tij dens de oorlog in Syrië eerder al niet vreemd, ook niet voor Ne derland! Navo-bondgenoot Turkije met Erdogan is nu een objectieve bondgenoot van IS. dinsdag 22 oktober 2019 Is het weer boem, knal, raak? Na 47 jaar heeft Kees van Vre- degem uit Goes het liedje Satur day morning weer op single uit gebracht. Destijds stond hij er drie weken mee in de hitparade. ,,In alle Nederlandse dansscho len leerden ze daar de foxtrot - - op. Ernst Jan Rozendaal Goes - Kees van Vredegem - Kees van Vredegem Kevin Village, ook wel bekend als 'de zingende postbode'. foto co coppoolse Albert Kort Spanjaardstraat 8, 's-Heer Hen drikskinderen W. de Bruijn Bosjesweg 31, Sluiskil Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40