Nieuwe rotonde zorgt vooral voor meer overzicht IN DE REGIO 6 Voorzieningen vier dorpen opgeknapt MIJN DORP, MIJN STAD Een aantal automobilisten zag de eerste werkdag na de herfstvakan tie het voordeel niet. Waarom heeft de gemeente zoveel geld uitgege ven aan een nieuwe entree naar Kenniswerf en binnenhavens van Vlissingen? De oude weg liep ook over het spoor. Dat de spoorweg er nog ligt, ont kent een woordvoerster van de ge meente niet. Maar de verkeersaf wikkeling rond de spoorwegover gang is veel veiliger geworden, doordat verkeersdeelnemers meer overzicht hebben, meldt ze. Waar bestuurders vroeger niet altijd wis ten hoe ze van de Poortersweg naar de Veerhavenweg of Oude Veerha- venweg moesten komen en vice versa, leidt dat nu niet meer tot hoofdbrekens. ,,De verschillende verkeersstromen zijn duidelijk van elkaar gescheiden en mede daar door toekomstbestendig." Aftakkingen De nieuwe wegen en de rotonde zorgen er ook voor dat mensen niet meer in verwarring raken door af takkingen naar de - al decennia met een hek afgesloten - Westerhaven weg en de Oosterhavenweg. De brede rotonde zorgt er ook voor dat groot vrachtverkeer de ruimte heeft. Trucks voor de betoncentrale en - na ingebruikname van een ma rinierskazerne - grote militaire voertuigen kunnen zonder pro bleem het verkeersplein ronden. De woordvoerster voegt eraan toe dat verbetering van het verouderde wegprofiel niet voor zijn tijd was. De herinrichting zorgt er daarnaast voor dat trucks en personenwagens toekomstige vestigingen op het nieuwe bedrijventerrein soepel kunnen bereiken. ,,De herinrich ting is ook afgestemd op een effi ciënte inrichting van het het nieuwe bedrijventerrein. Er kun nen meer, beter bereikbare kavels worden aangelegd." De Veerse wethouders maakten gisteren die ver- en nieuwbouwplannen bekend. Ze ma ken onderdeel uit van een groot project om in de vier dorpen de maatschappelijke voor zieningen een grondige facelift te geven. Het vorige college beloofde dat en liet de inwo ners samen met ambtenaren plannen maken. Het nieuwe college constateerde een jaar ge leden dat uitvoering daarvan ruim 42 milj oen euro zou kosten. Dat vonden B en W onver antwoord veel. Het intrekken van die 'dure' plannen zorgde voor veel onrust en verontwaardiging. Betrokken inwoners kregen het gevoel dat de gemeente hen in de steek liet nadat ze hun ziel en zaligheid in de plannen hadden ge stopt. Ze wezen het college erop dat be staande voorzieningen, zoals dorpshuizen, gymzalen en scholen echt toe zijn aan óf re novatie óf nieuwbouw. Ook binnen de ge meenteraad zorgde het schrappen van de plannen voor veel discussie. De oppositiepar tijen CDA en PvdA/GL kwamen zelfs met een alternatief financieringsplan en riepen ook op lef en fantasie te gebruiken om vol doende geld bijeen te krijgen, zodat de ker nen goede voorzieningen krijgen. Onder leiding van de nieuwe gemeente- lijke programmadirecteur Aline van Opdurp stelde het college een plan op om ervoor te zorgen dat de inwoners van vier dorpen voor een bedrag van 34 miljoen binnen vijf jaar goede voorzieningen krijgen. Daar kunnen de inwoners dan lessen volgen, sporten, spe len en vergaderen. In Aagtekerke gaat het om een nieuwe gymzaal en ontmoetingsruimte, verplaatsing van de speeltuin en een nieuwe basisschool. In Oostkapelle worden sporthal en dorpshuis gerenoveerd, komen twee nieuwe basisscho len op één locatie te staan en worden tennis- en voetbalvelden verplaatst. In Serooskerke komt een nieuwe gymzaal en basisschool. Daarnaast wordt samen met het bedrijf OOS International een nieuw zwembad gebouwd. Dat betekent op termijn ook het einde van zwembad de Goudvijver. Volgens het plan van het college krijgen vier kernen binnen vijf jaar goede voorzieningen voor in totaal 34 miljoen euro In Westkapelle, tot slot, wordt de gymzaal verplaatst, opgeknapt en vergroot, zodat de gym- en korfbalvereniging samen kunnen trainen. Maar het kan ook zijn dat het ver plaatsen niet haalbaar is zodat de zaal ter plaatse wordt opgeknapt en vergroot. Ook de beide basisscholen krijgen een grondige op knapbeurt. Door al die plannen ontstaat in verschil lende dorpen ruimte voor woningbouw. Braderie Halloween bij de kinderboederij Kledingactie AAGTEKERKE dinsdag 22 oktober 2019 WA De' nieuwe afslag van de A58 naar de Kennis- werf, de' binnenhavens; "FOTO DIRK-JAN GJELTEMA René Hoonhorst Vlissingen Veere steekt geld in scholen De komende vijf jaar krijgen Aagtekerke en Serooskerke elk een nieuwe basis school. In Oostkapelle komen twee nieuwe, die op één plek worden ge bouwd. En in Westkapelle worden de beide basisscholen gerenoveerd. Als de gemeenteraad tenminste akkoord gaat met de plannen van het college. Emile Calon Domburg DOMBURG Bij Hof van Domburg wordt morgen een braderie ge houden. Deze staat in het teken van Halloween. Er staan diverse kramen met sieraden, tupperware, pop- penkleding en nog veel meer. De braderie begint om 10.00 uur en eindigt om 16.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG Kinderboerderij De Klep perhoeve houdt vrijdag een Halloweenparty. Be halve meedoen aan een griezelspeurtocht kunnen de kinderen pompoenen uithollen, een houten uil beschilderen en lachen met de 'lieve heksjes' die aanwezig zijn. Pompoenen uithollen. foto ricardo smit Er wordt voor pannenkoe ken en een drankje ge zorgd. De activiteit vindt plaats tussen 16.30 en 19.30 uur. Deelname kost 7,50 euro. Aanmelden kan via activiteiten@kinder- boerderij-middelburg.nl. VLISSINGEN Sam's Kledingactie houdt Verenigingsgebouw Amici- tia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. bil jarten, kaarten en koersbal; GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30-17.00 uur: Soosmid- dag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelle tjes; 18.30-19.30 uur: Acti viteitenavond jeugdnatuur club De Vleermuis voor kinderen van 7 t/m 12 jaar; KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal con- tact, waar gehandwerkt wordt; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafelten nis 50+; Scalda, 13.30 uur: Expert meeting YammY- ammY (koken met kinde ren); Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'De Patrick'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15-11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organiseert Dynamic Ten nis; 14.00-16.30 uur: Koers- bal; Terra Maris, 13.30 en morgen en donderdag een kledinginzamelactie bij de Onze Lieve Vrouwekerk in Vlissingen. Sam's Kleding- actie zamelt kleding in om te doneren aan mensen in Jemen. Men kan op woensdag kleding afgeven tussen 9.30 uur en 11.00 uur en op donderdag tus sen 18.30 uur en 20.00 uur. Voor meer info, zie samskledingactie.nl. 15.30 uur: Uilenballen plui zen voor kinderen vanaf 6 jaar; VLISSINGEN Ter Reede, 09.30-12.00 uur: Basiscursus 'Tablet' voor 55-plus; Gymzaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleutergym; Wijkcentrum Bolwerk, Papegaaienburg: 19.00 uur: Israëlische dans; 20.00-22.00 uur: Interna tionale dans; WESTKAPELLE Bij de Koster, Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen met o.a. koersbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38