Terneuzense wethouder Begijn trekt kandidatuur bestuur fietsevenement in KPN opent jacht op de Zeeuwse internetklant Kevin Village probeert het nog eens YERSEKE Hij liet zijn snor staan, heeft speciaal een le- derhosen aangetrokken en installeerde zelfs een skibox op zijn zeiltjalk de Stormvo gel. Zo doet schipper Benja min Verboom mee aan de jaarlijkse Bietenrace. Met het après-biet-thema pro beren hij en z'n bemanning dit jaar de originaliteitsprijs binnen te halen. Want hoe wel de Stormvogel gister middag als eerste van de ruim twintig historische schepen onder het wakend oog van de Mosselman in Yerseke aankwam, mag een schip de zeiltocht maar één keer winnen. En Ver boom pakte de prijs al eens. De schepen vertrokken zondag, getrokken door paarden, uit Steenbergen. Na een mosselmaaltijd in Yerseke, zeilen ze vandaag via Colijnsplaat naar Zierik- zee. Vanaf daar gaat de tocht naar Dintelmond en Willemstad. Het Zeeuws-Vlaamse comité dat, naast de al jaren bestaande Goese editie, sinds 2017 een Ride vanuit Terneuzen organiseert, stapte eer der deze maand op. Veertien van de vijftien comitéleden konden zich niet vinden in de nieuwe structuur voor de Delta Ride for the Roses, waarbij er een overkoe pelend bestuur komt met werk groepen in Goes en Terneuzen. ,,We krijgen opgelegd hoe dingen moeten worden geregeld en ge presenteerd en moeten alles voor leggen", verwoordde voormalig Zeeuws-Vlaams comitévoorzitter Frits Bakker in deze krant. Nieuw bestuur Mariska van der Hulst van hoofd sponsor Delta, de Goese wethou der Derk Alssema en zijn Terneu- zense collega Begijn werden ge noemd als leden van het nieuw te vormen bestuur. Begijn heeft evenwel besloten zijn kandida tuur in te trekken. Hij laat weten nogal wat over zich heen te heb ben gekregen, nadat bekend was geworden dat hij tot het bestuur zou toetreden. ,,Maar", legt hij uit. ,,ik wil me niet in het éne of het andere kamp laten trekken." Eeuwig zonde Wethouder Begijn vindt het eeu wig zonde dat het rond de Delta Ride for the Roses de laatste tijd zo gelopen is. ,,Het goede doel, fondsenwerving voor kankerbe strijding via KWF, moet centraal staan. Daar draait de hele Delta Ride for the Roses om, wat ook een fantastisch evenement is, zo wel in Goes als in Terneuzen. De discussie gaat nu alleen over randzaken. Van ganser harte hoop Ik wil me niet in het éne of het andere kamp laten trekken ik dat het weer goed komt. Ik wacht dat af." Met name via Face- book kregen hoofdsponsor Delta en ook Begijn allerlei verwensin gen naar het hoofd geslingerd. Oud-voorzitter Bakker van het Zeeuws-Vlaamse Ride-comité spreekt daar in een reactie zijn af keuring over uit. ,,Dit is vreselijk en had nooit mogen gebeuren." Bakker blijft erbij dat Delta te veel de touwtjes in handen wil ne men. Hij ziet niet gebeuren dat Zeeuws-Vlaamse vrijwilligers zullen terugkeren. ,,Of de oude si tuatie moet hersteld worden, waarbij de comités zelfstandig opereren. Wij hebben bewezen dat dit werkt, met elk jaar meer deelnemers en een hogere op brengst voor KWF." De nieuwe structuur is er juist op gericht, aldus Delta, de toe komst van de Delta Ride te waar borgen, door als één organisatie juridische, financiële en contrac tuele zaken te regelen en ook met oog op strengere privacyregels. Dat vereist een professionalise ring, stelt Delta. Bedrijf beconcurreert Delta door aanleg van snelle glasvezelkabel Goesenaar brengt oud hitje Saturday morning weer uit in nieuw jasje dinsdag 22 oktober 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ELAND Bie(r)tje? Begijn toch niet naar Delta Ride De Terneuzense wethouder Jack Begijn trekt zich terug als kandidaat-bestuurslid van Delta Ride for the Roses. De aanlei ding is de onrust die vooral in Zeeuws-Vlaanderen is ontstaan rond de vorming van een over koepelend bestuur voor het Zeeuwse fietsevenement. Harmen van der Werf Terneuzen - Jack Begijn, wethouder Terneuzen ZEELAND4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33