Kopstoot Coremans: 'Spelers ook mensen' op het lijstje bij Barcelona 23 winterstop vooral moeten overleven Arnesen open voor Feyenoord Bij Sparta staan ze er nóg van te kijken. Tim Coremans, voor beeldprof en goedzak, die een kopstoot uitdeelt aan FC Gronin- gen-speler KajSierhuis? Geen trainer of ploeggenoot die het voor mogelijk had gehouden. Maar dat maakt de actie van de doelman er niet minder ernstig om, vinden ze in Spangen. Want, zegt technisch manager Henk van Stee: ,,Een Spartaan spuugt niet, een Spartaan trapt niet na en een Spartaan geeft geen kopstoten." En dus legde de Rotterdamse club zich gisteren direct neer bij de strafeis van vier duels schorsing. Grote vraag: wat ging er om in het hoofd van Coremans toen hij 'zijn kop verloor'? Was het de frustratie van de 1-0 achterstand? Ergernis over het feit dat Sierhuis Sparta legde zich direct neer bij de strafeis van vier duels schorsing hem aan zijn arm trok? Een com binatie van beide? ,,Weet je", zegt oud-prof Edwin Gorter. ,,Er wordt vaak gezegd: voetbal is emotie. Maar het gekke is dat die emotie van iedereen geaccepteerd wordt, behalve van de voetballers zelf. Die moeten zich altijd maar kun nen beheersen. Daarmee praat ik het geven van een kopstoot niet goed, maar het is wel verklaarbaar. Als iemand jou op het schoolplein met opzet laat struikelen, geef je diegene ook een tikkie." Gorter weet waarover hij praat. Hij wordt nog altijd herinnerd aan het incident waarbij hij als speler van FC Utrecht PSV'er Björn van der Doelen in een van zijn ogen prikte. ,,Geloof me, zoiets kan ie dereen gebeuren. Frank Rijkaard was de liefste voetballer die ooit op een veld heeft rondgelopen, een pure gentleman. En wat doet hijop het WK van 1990? Hij spuugt Rudi Völler in zijn gezicht. En zo zijn er nóg wel duizend voorbeelden. Voor mij is het een bewijs dat voetballers gewoon mensen zijn. Die maken fouten. Je zag Coremans ook een halve se conde na zijn actie al denken: 'Oh shit, wat heb ik nou gedaan?'" Coremans is al bijna een leven lang reservekeeper, bij NAC, bij Cambuur en bij ADO Den Haag. Als 28-jarige is hij eindelijk basis speler. Sportpsycholoog Maarten Jongma ziet een mogelijk verband tussen zijn late entree als num mer 1 en de kopstoot. ,,Onder stress doen we soms gekke din gen", zegt hij. ,,Het is nogal wat, je hele profloopbaan achter de cou lissen vertoeven en opeens vol in de schijnwerpers staan. Ik zeg niet dat dit dé reden is voor zijn kop stoot. Het kan er wel een onder deel van zijn. Het kan zijn dat de spanning van het móeten preste ren al lange tijd in zijn lijf zat, maar dat die er nu opeens uit kwam. Vergelijk het met een strandbal, die je onder water duwt. Dat gaat goed totdat je, om wat voor reden ook, loslaat. Dan komt die bal keihard naar boven." thijs de Ligt in Turijn: alles moet anders en dat kan verdedigers opeens erg onzeker maken. ,,Bo- vendien waren er als gevolg van de interlands weinig trainingsmo menten voor hem'', stelde Stam deze week. En dat laatste is waar Stam zo naar snakt, nu iedereen weer aan boord is. Feyenoord moet makkelij ker gaan voetballen en dat vergt trainingsarbeid. Maar met uitwed strijden tegen Young Boys en Ajax de komende dagen is het nu aller eerst overleven. Alweer. DROOMKANDIDAAT bouwereerd achter. Na een halfjaar dreigde degradatie voor Valencia en werd Koeman ontslagen, ondanks dat hij met zijn club de Spaanse be ker had gewonnen. Wederopstanding Dat is inmiddels al meer dan tien jaar geleden, en sindsdien heeft Koeman bij AZ, Feyenoord, Sou thampton en Everton veel meer er varing opgedaan. Vorig jaar zong zijn naam even rond bij Bar^a als een van de mogelijke opvolgers van Valverde als die zou vertrekken. De wederopstanding van Oranje onder zijn leiding doet hem vanzelfspre kend stijgen in de polls. Maar bij Bar^a letten ze niet alleen op de naam en het verleden, maar ook op de filosofie van de coach. Die moet niet te behoudend zijn, zoals Koe man bij veel van zijn clubs wel was. Nu een beloftevol Oranje ook aantrekkelijk speelt, kan de bonds coach in dat opzicht de scepsis bij de technische leiding van Barcelona overwinnen. En die clausule om naar Bar^a te kunnen heeft hij niet voor niets in zijn contract met de KNVB opgenomen, want hij weet dat de tijd dringt. Bij Bar^a is namelijk één andere man nóg meer dan hij voorbestemd daar ooit coach te worden: Xavi Hernandez. De clublegende ver richt nu zijn eerste trainersklus bij Al Sadd in Qatar, maar behaalde in juni wel al het UEFA Pro-trainers diploma. dinsdag 22 oktober 2019 Hij is een van de zachtaardig ste spelers in de Sparta-selec- tie, Tim Coremans. En uitgere kend hij vloog zondag, in de uitwedstrijd tegen FC Gronin gen, uit de bocht. Wat bezielt een prof om een tegenstander een kopstoot te geven? ,,Als ie mand jou op het schoolplein met opzet laat struikelen, geef je diegene ook een tikkie." Dennis van Bergen Rotterdam De kopstoot van Coremans jegens Sierhuis. foto bsr eigenlijk niet is ROTTERDAM Feyenoord wil Frank Arnesen vastleggen als nieuwe technisch di recteur. De 63-jarige Deen, recent ontslagen bij Anderlecht, moet inte rim-technisch directeur Sjaak Troost opvolgen. Als het aan de Rotterdammers ligt, het liefst al tijdens de winter stop. Arnesen werd al eerder dit seizoen gepolst door Troost en president-commissaris Toon van Bodegom. Aan vankelijk om na het lo pende seizoen naar Rot terdam te komen. Maar omdat Anderlecht deze maand Arnesen wegstuurde, zou dat dus eerder kunnen. Een redelijk rampzalig seizoen bijValencia (2007-2008) berok kende hem meer schade dan alleen het voortijdige ontslag. De Gronin ger zag het aanbod de ontslagen SSnchez Flores op te volgen als een mooie kans om zich in Spanje, en vooral bij Barcelona, in de kijker te werken en liet PSV in oktober ver Bij Bar$a letten ze niet alleen op de naam, maar ook op de filosofie van de coach. Die moet niet te behoudend zijn WÊSSilÊB&Bi Ronald Koeman (rechts) in het begin van zijn trainersloopbaan als assistent van Louis van Gaal bij Barcelona. foto hollandse hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23