NYNKEDEJONG Onrust onder leden Partij voor de Dieren UEFA Champions League live op Ziggo Sport! Volledig reclamevrij 6 Alle goals en hoogtepunten in schakelprogramma Cl^wi^ Dinsdag en woensdag exclusief om 20:55 Kanaal 14 Column $0 @Nynke achterop. Waarheen we fietsen, doet er eigenlijk niet toe. Dat stukje op de fiets, met de zoon die naar iedere koe zwaait, en de dochter die ondertussen vraagt hoe elektriciteitsmasten werken. Of hoe Tom en ik, als de kinde ren in bed liggen, met fikse tegen zin de keuken en de woonkamer opruimen. Hoe we daar altijd te genaan hikken maar, zodra we be zig zijn, altijd terloops bijpraten en de dag doornemen. De kinderen die aan de keukenta fel zitten te tekenen. Samen klet sen in de auto terwijl de achter bank een middagdutje doet. Het wordt speciaal omdat we van el kaar houden. Bedankt Frits, dat je me daarop attent hebt gemaakt. Het gewone wordt speciaal omdat we van elkaar houden Het rommelt al een tijdje binnen de partij. Intern woedt een dis cussie over de koers. Afgelopen voorjaar kozen de leden Sebasti- aan Wolswinkel tot voorzitter. Dit tegen de zin van het partijbe stuur, dat een andere kandidaat had voorgedragen. Wolswinkel pleitte voor meer transparantie en interne discussie in de partij. Vorige week werd Wolswinkel ineens de partij uitgezet. Volgens partijoprichter en senator Niko Koffeman berokkende de voorzit ter 'schade' aan de partij. Maar daar is een aantal leden het niet mee eens. Zij vinden dat het bestuur zijn boekje te buiten is gegaan. Volgens de statuten is het ontslag van bestuursleden een bevoegdheid van het leden congres. Omdat het eerstvol gende partijcongres pas voor april 2020 staat gepland, probeert een actiegroep onder de naam 'Be zorgde PvdD'ers' nu 10 procent van de leden zo ver te krijgen om een extra congres uit te schrijven. Volgens interimvoorzitter Ruud van der Velden had het be stuur wel degelijk het recht om stappen te ondernemen tegen Wolswinkel. Verder wacht het bestuur nu af of er een extra con gres komt. ,,We hebben daar he lemaal geen probleem mee.'' Hij noemt het wel zwak dat de initia tiefnemers anoniem optreden. Het royement van Wolswinkel staat niet op zichzelf. Deze zomer stapte Tweede Kamerlid Femke Merel van Kooten uit de partij en nam haar zetel mee. Ze vond dat De achterban van de Partij slinkt, blijkt uit een peiling de partij zich te veel druk maakt over dieren en te weinig over mensen. Ook zij verweet het par tijbestuur dat daar geen discussie over mogelijk was. Uit een peiling van Maurice de Hond blijkt dat de achterban van de Partij voor de Dieren slinkt. Als er nu verkiezingen zouden wor den gehouden, zou de partij vier zetels halen. Vorige week waren dat er nog zeven. Behalve de ruzie rond Wolswinkel doet ook het vertrek van partijleider Marianne Thieme de partij geen goed. Wie heeft er dit weekend niet een diepe zucht ge slaakt bij het lezen van het interview dat Anniek van den Brand in het magazine van deze krant had met radiopresentator Frits Spits? Frits, de man die zich zelf aan zijn eigen haren uit het moeras trekt nu zijn Geertje er al een jaar niet meer is. Die eerlijk en oprecht vertelt hoe het gaat, die geen mooi weer speelt. Het gaat gemiddeld, de glans is er duidelijk vanaf. Frits wil over Geertje praten, want zo blijft zij bij hem. En dus schreef hij een boek over haar, en over rouw, en over de liedjes die daar volgens hem bij passen. Eén opmerking uit het gewel dige gesprek re soneerde het hele weekend in mijn hoofd. ,,Dat het gewone heel speciaal wordt, dat is het mooie van van elkaar houden. Daar gaat het in het dage lijks leven veel te weinig over, dat zie ik nu heel scherp." Het is een inzicht dat je misschien pas krijgt wanneer je al die gewone momen ten niet meer met de ander kunt beleven. Dat speciale gewone wordt pas speciaal wanneer het onherroepelijk voorbij is. Maar het is aan ons, de stellen die het geluk hebben nog midden in dat gewone speciale te zitten, om er vaker bij stil te staan dat al die gewone dingen ertoe doen. Ergens naartoe fietsen wordt speciaal met een kind voorop en maandag 21 oktober 2019 GO Frits Daar zit de waarde, maar ik ben mij daarvan niet altijd bewust. Boze leden van de Partij voor de Dieren willen het partijbe stuur terugfluiten op een extra congres. Ze zijn boos omdat het bestuur vorige week de partijvoorzitter zonder enige vorm van overleg met de leden heeft afgezet en geroyeerd. Hans van Soest Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6