II Protest tegen nieuwe wijk in Koewacht Dirty Daddies als een tornado 24 ZEELAND SUPERJACHTEN OPEN DAG AMELS Vele duizenden belangstellenden bezoeken de open dag bij Amels en zien hoe in Vlissingen de superjachten worden gebouwd. Een nieuwe vriendin, een nieuw interieur. En dan gaat het niet om enkele tienduizenden euro's. Directeur Rob Luijendijk maakt het mee dat een superjacht terugkeert naar Vlis singen voor een complete make over omdat de eigenaar een nieuw liefje heeft, zegt hij zaterdag tij dens de open dag bij Amels in Vlissingen. Het bedrijf bouwt niet alleen superjachten. Een deel van het werk is het aanpassen van be staande jachten. Volgens Louis Vervaat is het bedrijf daar zo goed in dat superjachten die elders ge bouwd zijn, ook naar Vlissingen komen voor een make-over. De Vlissinger werkt als lasser bij Amels en maakte mee dat een he- likopterdek verplaatst moest wor den om ruimte te creëren voor een zwembad. ,,Of dat jacht dat meters langer moest worden, omdat er te weinig ruimte was voor de jetski's en de nieuwe duikboot." Bij een make-over kunnen de ei genaren en hun liefjes kiezen uit honderden materialen, weet weer een andere werknemer van Amels. Van zeer exclusieve houtsoorten tot en met verschillende slangen huiden. Dat laatste is volgens hem populair. ,,Niet een hele bank. Maar hier en daar een strookje om te accentueren." Volgens hem worden op een beetje jacht meer dan honderd verschillende mate rialen gebruikt om alles te bekle den. Van kunstig geborstelde me- Noortje bij April, een superjacht dat bij Amels wordt gebouwd. foto lex de meester Christa Rodermond met Noortj talen en bijzondere leersoorten tot ragfijn ingelegde schelpen. ,,Laten we speciaal maken in Indonesië." Vele nationaliteiten Ook op het gebied van elektronica zijn er nauwelijks grenzen, aldus Peter Jonker uit Zoutelande. „On langs plaatsten we nog een tv met een schermdiagonaal van 3,5 me ter." Hij werkt bij Amels als super visor elektronica na een loopbaan van 38 jaar bij de marine. ,,Maar na mijn functioneel leeftijdsontslag voelde ik me nog te jong om niets meer te doen." Hij vindt het werk aan de superjachten plezierig en uitdagend en vertelt dat op veel boten alles zo geregeld is dat vanaf Ik ga voor zo'n boot sparen, die is dan voor jou één iPad alles is te bedienen. ,,Van de airco tot en met het entertain ment." Het was zaterdag zeer druk tij dens de open dag bij Amels. Aan het eind van de ochtend zag Edith Montanari dat het publiek maar bleef toestromen. ,,Andere jaren viel het af en toe nog weleens stil. Maar nu niet, de mensen blijven komen." Zelf werkt ze bij de afde ling Finance en heeft het daar prima naar haar zin. Wat ze vooral leuk vindt is dat ze werkt met mensen die overal vandaan ko men. ,,Hier werken meer dan vijf tien nationaliteiten, dat maakt het zo boeiend." Bewonderend Onder het publiek dat zaterdag door de hallen loopt, bevinden zich redelijk wat kinderen. Zoals Ralf de Rijder uit Yerseke, die van Louis Vervaat even wat mag lassen in beschermende kleding. De jon gen vindt dat maar wat bijzonder. ,,Misschien kom ik later hier wel werken." Maar ook Jonathan Wa gemakers (10) loopt bewonderend rond te kijken. Hij vindt het alle maal heel speciaal terwijl hij sa men met zijn moeder een jacht bekijkt. Zij: ,,Net een villa op het water." Hij: ,,Ik ga voor zo'n boot sparen, die is dan voor jou." Rob Luijendijk vertelt dat de or derportefeuille van Damen lekker vol zit. ,,We hebben de komende 2,5 jaar zeker werk." Volgens hem wordt er momenteel bij Amels aan negen schepen gewerkt. ,,Enkele maanden terug hebben we vijf jachten opgeleverd. Die moesten allemaal voor de zomer klaar zijn. Dat was wel heel hectisch." KOEWAC HT De ontwikkeling van een nieuwbouwwijk aan de Em- mabaan in Koewacht met maxi maal 68 woningen loopt vertraging op. Een omwonende met een be- drijfsperceel in de omgeving heeft bij de Raad van State in Den Haag bezwaar gemaakt. De milieuklasse waarin zijn perceel valt, is in het ka der van het bestemmingsplan voor de nieuwbouwwijk afgewaardeerd. Volgens de bezwaarmaker zijn de gebruiksmogelijkheden van zijn kavel daardoor drastisch beperkt. Dat is niet zijn enige bezwaar. Naar zijn mening heeft de ge meente Terneuzen ook onvol doende onderbouwd waarom zo'n forse nieuwbouwwijk in Koewacht moet komen. De provincie vond het plan eerst ook te omvangrijk, maar legde zich er later toch bij neer. Terneuzen heeft altijd aangevoerd dat met de nieuwbouw wordt ingespeeld op de grote vraag onder Belgen naar huizen in Zeeuws-Vlaamse grens plaatsen. Bouwproject Aannemingsbedrijf Van der Poel verwierf de grond aan de Emma- baan in Koewacht in 2015 na een deal met de gemeente Terneuzen, waarbij Van der Poel afzag van een omstreden bouwproject op het Ka naaleiland in Sas van Gent. GRAAUW De in het wit uitgedoste band raasde met de één na de an dere cover als een tornado loeihard over het podium. Met een arsenaal aan special ef fects zorgde The Dirty Daddies voor een ware feestexplosie. De ruim 750 feestgangers gingen in de tent op het sportveld volledig uit hun dak. ,,Een spetterende apotheose van een zeer geslaagd tweedaags feest- weekeinde met naast deze Herfst- party vrijdagavond ook een okto- berfest", zei Carlo Saman van Graauw Rock. maandag 21 oktober 2019 Het is net een villa op het water Emile Calon Vlissingen -Jonathan Wagemakers (10) De Dirty Daddies op het po dium van Graauw Rock. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55