1 Jasmijn valt op tijdens lampionnenoptocht BEVELANDEN EN THOLEN 19 Mooi bedrag dankzij veiling Rillandia CAMPING DE PAARDEKREEK ECHTPAAR VIJFTIG JAAR GAST Anton en Emmy Bergman vieren al vijftig jaar vakantie op camping De Paardekreek in Kortgene. En wat hen betreft komen daar nog heel wat jaren bij. oet u soms bij de fa- ^A^Mmilie Bergman laVH zijn?" Een jongen I W I van een jaar of acht verlaat het trapveldje op camping De Paardekreek en wijst in de richting van het strandje. „Hun ca ravan staat daar rechts, helemaal vooraan. Ik ben hun kleinzoon." En weg huppelt hij. De 9-jarige Noa, zo blijkt later, voelt zich hele maal thuis op de camping aan het Veerse Meer. Hij is niet de enige. De 8o-jarige Anton en zijn 81-ja- rige vrouw Emmy zitten er warm pjes bij in de uitbouw voor hun ca ravan. In hun comfortabele stoelen genieten ze van een mok dam pende koffie en de warmte van het kleine kacheltje. Hoe anders was dat in juli 1970, toen het Utrechtse echtpaar voor het eerst naar Zee land afreisde voor een kampeerva- kantie met hun kinderen Brigitte en Angelo. „Het regende die va kantie veel", zegt Emmy. „Heel veel." De toenmalige campingbaas Gertjan Brinkman kwam zeggen dat hij nog een caravannetje had staan waar het gezin in mocht, maar de familie Bergman sloeg zijn aanbod af. „We hadden drie auto's vol spullen mee", zegt An ton een beetje beschaamd. „Dat had nooit in die caravan gepast. We hebben onze tent in zwart plastic gewikkeld om het binnen toch een beetje warm en droog te houden." Voor sommige mensen zou zo'n vuurdoop reden zijn om het kam peren voorgoed de rug toe te ke ren, maar de familie Bergman hield vol. De tent maakte na vier jaar plaats voor een caravan en weer een jaar later kozen Anton en Emmy voor een seizoensplaats. En zo groeide De Paardekreek lang zaam maar zeker uit tot hun tweede thuis. Rust Het echtpaar heeft de camping in de loop der jaren zien veranderen. Er kwam uitbreiding in de vorm van een villapark, oude faciliteiten maakten plaats voor modern ver- maak en na het overlijden van zijn vader nam Arjen Brinkman de lei ding over. Niets van dat alles wist Anton en Emmy van De Paardekreek te ver drijven. „De rust en het 'ons kent ons' waar we zo van houden, is er nog altijd." Herinneringen Aan vijftig jaar kamperen kleven een hoop herinneringen. „Ik zou er een boek mee kunnen vullen", zegt Anton. Hij mocht graag een geintje uithalen, ook op de cam ping. „Vertel over het vissen", moedigt schoondochter Amal Als we zeggen 'we gaan naar huis', dan bedoelen we De Paardekreek hem aan. Dat laat Anton zich geen twee keer zeggen. „'s Avonds ging ik regelmatig vissen, samen met een aantal andere campinggasten. Emmy kwam ons dan altijd een borrel brengen. Eén van de glaas jes was standaard gevuld met wa ter, maar dat wisten alleen mijn vrouw en ik. Nooit heb ik de man nen erover gehoord. En wij? Wij hadden de grootste lol." Tegenwoordig doen Anton en Emmy het wat rustiger aan. Ze hebben allebei met lichamelijke tegenslagen te maken (gehad), maar het hoofdstuk Paardekreek afsluiten is nog niet aan de orde. „Dat doen we als onze gezondheid het niet meer toelaat", zegt Emmy. Anton knikt. „Dit is gewoon ons plekje. Als we zeggen 'we gaan naar huis', dan bedoelen we De Paardekreek." RILLAND Voetbalclub Rillandia kan de kantine verder opknap pen. Een veiling met opbod bracht genoeg geld in het laatje om de buitenkant van het club gebouw onder handen te ne men. Voetbaltickets voor een uitzwaaiwedstrijd van het Ne derlands elftal, een boormachine of een smakelijke reerug. Vei lingmeester Marcel Lobbezoo kon de aanwezigen zaterdag avond een keur aan kavels verko pen op de jaarlijkse mosselavond van de Rillandse voetbalvereni ging. In totaal gingen een kleine tweehonderd artikelen onder de hamer. Dat heeft bij elkaar bijna 5100 euro opgeleverd. Ze is oranje, ze houdt niet van zwerfafval en ze luistert naar de naam Jasmijn. De mascotte van Nederland Schoon was misschien wel de opvallendste verschijning tijdens de jaarlijkse lampionnen- optocht in Tholen-stad. Terwijl het merendeel van de duizend deelnemers zaterdag avond rondliep met een lampion of led-stick, hield Jasmijn een vuil niszak in haar hand. De mascotte wilde op die manier aandacht vra gen voor zwerfafval. Dat deed ze namens de Natuurdenkers, Neder land Schoon en de gemeente Tho- len. Een aantal Natuurdenkers voegde de daad bij het woord en raapte tijdens de optocht rondslin gerend afval van de straat. De meeste kinderen hadden daar geen tijd voor; zij waren vooral druk in de weer met hun lichtjes. Samen met familie, klas genoten en de drie lokale muziek korpsen trokken ze in een lange stoet door de straten van Tholen- stad. De organiserende stichting Tho- len Sterk kan terugkijken op een geslaagde editie. Eén minpuntje: ze moeten het dit jaar zonder sub sidie van de gemeente Tholen stel len. Daarom riep het bestuur men sen op lege statiegeldflessen te do neren. Daarmee lijken ze een eind uit de kosten te komen, zeker nu Carbid Stichting Tholen ook een bijdrage heeft beloofd. maandag 21 oktober 2019 BE Het 'ons-kent-ons' is er nog altijd Ellen Smaardijk-Jobse Kortgene -w" w>3£- ■-z--. ~v- Emmy en Anton Bergman in hun 'paleisje' op camping De Paardekreek in Kortgene. foto johan van der heijden -Anton Bergman Kliko-mascotte Jasmijn vraagt tijdens de jaarlijkse lampionnenop tocht in Tholen-stad aandacht voor zwerfafval. foto johan van der heijden Ellen Smaardijk-Jobse Tholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52