sneller In welke sport is er hier ooit een WK gehouden? Swift stunt met zege in het hol van de leeuw /jSÊ Frans succes Zweistra 17 Het laatste woord... maandag 21 oktober 2019 HOOFDKLASSE ner overigens niet. ,,Ik ben tevreden over hoe het team zich ontwikkelt. De afgelopen twee wedstrijden hebben we verdedigend veel meer druk gegeven dan we daarvoor de den. Ik vond ons wat afwachtend. Maar als je ziet hoe dat nu ging. Daarin hebben we stappen ge maakt. We hebben minder treffers uit korte kansen tegen gekregen.'' Zaterdag sluit Tjoba de eerste helft van de veldcompetitie af tegen Twist, de nummer drie. Door de eerdere nederlaag tegen Reeuwijk heeft Tjoba geen buffer. Winst bij Twist is daarom gewenst om niet met een onbevredigd gevoel de zaal in te gaan. Er hoeft er maar één op te staan die een zak geld meebrengt LE MANS Dressuuramazone Thamar Zweistra sloot gisteren het internationaal CDI drie ster ren concours in het Franse Le Mans uitstekend af. De internatio nal uit Schore stuurde in de Grand Prix Speciaal de hengst Hexagons Double Dutch naar zijn tweede overwinning op Franse bodem (70,043 procent). Vrijdag won ze al de Grand Prix. Zaterdag stuurde Zweistra in de Intermediate I de merrie Erina met de score van 71,118 procent naar de tweede plaats. Gisteren eiste ze met de donkerbruine ko- persnuit Jazz-dochter in de Inter mediate Freestyle voor de tweede keer op rij het zilver op (74,540). Met Westpoint-dochter Hexa gon's Filamanda liep de veelvraat uit Schore in Intermediate II naar een verdienstelijke vijfde plaats (67,088). Lucie Louws stuurde de ruin Evito in de Grand Prix Free Style naar het zilver (74,950). De com binatie uit Oostkapelle kwam slechts tweetiende procent tekort voor goud. De Zaamslagse Marijke van Giesen stuurde in de U25 de merrie Esther SvN naar twee vijfde plaatsen. Met Hexagon's Furious werd ze zesde en zevende. PM De korfballers van Swift revancheerden zich zaterdag knap. Na de ruime nederlaag tegen Avanti van vorige week versloeg de pro movendus nu Dalto, koploper in de hoofd klasse. Het werd 13-19. Swift, dat vorig seizoen kampioen werd, doet het een niveautje hoger met een derde plaats uitstekend. „Behalve vo rige week'', aldus speel ster Naomi Zuidweg. ,,We wilden onszelf daarom tegen Dalto, de koploper, graag revan cheren.'' En dat lukte, volledig te recht ook nog, zo stelde Zuidweg. ,,Zij hadden geen antwoord op ons spel. We waren verdedi gend geconcentreerd en slaagden erin hun spel te ontregelen.'' Bij rust hadden de Middel burgers al een ruime voorsprong, en die kwam in de tweede helft niet meer in gevaar. ,,Bij 4-4 liepen we uit naar 4-11. Daar legden we de basis voor de overwinning'', zei Zuid- weg, die zelf drie tref fers voor haar rekening nam. ,,We wisten dat Dalto in de voorgaande wedstrijden vaak pas in het slot van de wedstrijd de winst veiligstelde. Maar ik heb geen mo ment het gevoel gehad dat de winst nog in ge vaar zou komen.'' Na zeven wedstrijden staat Swift derde in de hoofdklasse B, met tien punten. De achterstand op de koplopers Dalto en GG/IJskoud de Beste is slechts twee punten. In zeven jaar is het par koersrecord nu vier keer aangescherpt. In 2012 liep Hicham el Barouki 20.59, Erwin Harmes liep 20.54 in 2014, waarna Tim van den Broeke er vorig en dit jaar telkens een tel afsnoepte. In Veghel begon gisteren de eerste wereldbeker drieban den sinds tien jaar in Neder land. Sluiskil was in 2009 de laatste. Dat was de laatste in een reeks van vijf wereldbe kers gevolgd door een WK. Meerten Dallinga, de grote animator van weleer, kijkt terug en vooruit. Joop van en Oudenhoven Sluiskil Wat roept het bij je op nu er weer een wereldbeker in Ne derland wordt gespeeld? Een mooie ontwikkeling. In een heel vroeg stadium heb ik nog wel eens met Harry Mathijssen, een van de huidige organisato ren, gesproken om samen iets te doen. Maar ik wilde dat na tuurlijk in Zeeland. Dat was ge zien zijn achterban en sponso ren niet haalbaar. Dat zij het nu voor elkaar hebben gekregen is alleen maar mooi voor de bil- jartsport en -liefhebber. Heb je nog nostalgische ge voelens naar die tijd in Sluis kil? Nee niet echt. Je denkt er na tuurlijk wel eens aan terug, zeker nu het tien jaar later weer in Nederland wordt ge speeld, maar niet met wee moed of zo. Het zijn mooie her inneringen. Wat zijn je mooiste herinne ringen aan die periode? Dat we het met ons team toch maar mooi voor elkaar hebben gekregen. In welke sport is er in Zeeland ooit een WK gehou den? Het mooiste vind ik wel dat wij tijdens het toernooi ook een juniorentoernooi lieten ver- Meerten Dallinga Meerten Dallinga. foto boaz TIMMERMANS spelen. Daar krijg ik ook nog steeds reacties op, met name van die jongens die er aan heb ben meegedaan. Nu kom je ze soms tegen zoals Glenn Hof man, de Spanjaard Javier Pala- zon, de Koreaan Haeng Jik Kim om er enkele te noemen en dat zijn nu grote meneren. Da's mooi. Heeft die tijd impact gehad voor Zeeland? Zeker weten. Ineens wist heel de wereld waar Sluiskil lag. Maar ook Zeeuws-Vlaanderen en Zeeland in het geheel. Je begint met een toernooi en als dat slaagt nog eens twee. Toen hebben we voorgesteld aan de UMB voor nog twee toernooien te gaan, maar dan met een WK als afsluiting. Dat is ook gelukt dankzij de naam die Sluiskil en Zeeland ver over de grenzen had verworven. Oké, het kostte een pak geld, maar ook dat is gelukt bij elkaar te krijgen. Daar ben ik nu nog trots op. Met zulk enthousiasme is een vervolg voor Zeeland nog niet verkeken? Zeg nooit, nooit. Er hoeft er maar één op te staan die een zak geld meebrengt. In dat geval zeg ik: Kan geregeld wor den. Maar dat is voorlopig niet aan de orde. De eerste drie jaar is het feest in Oost-Bra bant, in Veghel. Sharon Goedege- bure zoekt een af- speelmogelijkheid in de topper tegen Weidevogels. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN Tim van den Broeke (rechts) tijdens de Singelloop. Naast hem, in het geel, Erwin Harmes. foto arjan schotanus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45