cm-y--- m 14 Tolhoek dicht bij etappezege STRANDCROSS VLISSINGEN Was Mark Boot nou tweede of derde geworden? Toen de rookwolken waren opgetrokken bleek de motorcrosser uit Kamperland derde geworden in de 34ste Strandcross van Vlissingen. Hij was er tevreden mee. Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke heeft zich gisteren voorin gemeld bij de Tour of Guangxi in China. Etappe winst was dichtbij, maar toch een brug te ver. De 25-jarige renner van Jumbo-Visma sloot de konin- ginnenrit van de Chinese rit tenkoers als vierde af en klom in het algemeen klassement naar dezelfde plaats. Op de slotklim kon hij de Spanjaard Enric Mas (Deceuninck- Quick Step) en de Colombi aan Daniel Felipe Martinez (Education First) niet van zich afschudden, hoewel hij dat wel probeerde. Vervolgens was een versnelling van Mar tinez hem te machtig. Mas won vervolgens de etappe. De Spanjaard had één tel voor op Martinez en acht op de Itali aan Diego Rosa, die in de slot- meters ook nog langs Tolhoek kwam. De Tour of Guangxi duurt tot en met dinsdag. Tolhoek heeft in het klassement 22 secon den achterstand op Mas. De andere Zeeuwse renner in deze Chinese ronde, Brian van Goethem uit Terneuzen, kwam op 8 minuten van Mas binnen. Rugbyers Tovaal bakken er niks van De rugbyers van Tovaal ken den gisteren in het thuisduel tegen Breda een totale off-day in de tweede klasse. Na 0-13- achterstand bij rust verloren de Goesenaren kansloos met 7-39. In de eerste helft lukte er helemaal niets bij de spe lers van trainer Brian Hendry. Breda bakte er in de beginfase ook niets van, maar twee uit vallen in het slot van de eer ste helft leverden toch een ri ante 0-13-voorsprong op. Na rust ging het helemal mis. Shirin van Anrooij 25ste in wereldbeker Veldrijdster Shirin van An- rooij uit Kapelle is bij haar eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Bern 25ste geworden. Een prima uitslag voor de nummer 59 van de UCI-ranking. Van Anrooij is pas 17 jaar en reed in Zwitser land sterk mee tussen de eli tes. De Zeeuwse finishte na bijna 50 minuten op 3.40 mi nuten van winnares Annema- rie Worst. Bij de beloften werd Tim van Dijke uit Co- lijnsplaat zeventiende. PWG casht nederlaag Joey Grochal is superieur TTCM staat koppositie af u v>>:- - - Ronkende motoren, opstuivend zand en een nazomers zonnetje kregen de duizenden toeschouwers gisteren voorgeschoteld tijdens de Strandcross, het jaarlijkse motor sportevenement aan de Walcherse kust. ,,Zelfs als je niks van crossen weet, zie je hoe zwaar dit is", stelde Mark Boot na afloop. Hij verwees onder meer naar het 'mulle zand'. ,,Als je elk weekend rijdt, ben je fit genoeg. Voor amateurs is dit echt ontzettend zwaar." De absolute trekpleister tijdens de 34ste Strandcross in Vlissingen was viervoudig wereldkampioen Jeffrey Herlings. De 86-voudig Grand Prix-winnaar werd door de speaker van dienst geïnterviewd, deelde vele handtekeningen uit en ging tal van keren op de foto. Na af loop reikte de Brabander de prijzen uit aan de winnaars. Boot was één van de gelukkigen. Je moet karakter tonen. Het schiet niet op om op te geven De crosser, afkomstig uit Burgh- Haamstede maar woonachtig in Kamperland, werd bij de licentie houders 250 cc derde in het eind klassement. De afgelopen jaren had hij geregeld pech in Vlissingen. ,,Eindelijk heb ik een keer lekker twee manches kunnen uitrijden. Dat was al een tijdje geleden. Het totaalresultaat kon iets beter", was hij kritisch. De eerste manche verliep niet zo als Boot - winnaar van het Belgisch kampioenschap - voor ogen had. De prijswinnaar rijdt sinds enkele maanden op een nieuwe motor. ,,De setting van de motor voelde niet optimaal. Ik merkte dat ik veel tijd verloor op de rechte stukken. Op zo'n moment maak je er het be ste van." Dat lukte meer dan aardig. Bij de licentiehouders was er sprake van een gecombineerd deelne mersveld (250 cc en 500 cc). Overall eindigde Boot als zesde en in zijn klasse, de 250 cc, werd hij derde. Niet supergoed Voordat de tweede manche startte, werd de motor van Boot ietsjes bij gesteld. ,,Het voelde gelijk goed." Desondanks was hij niet helemaal tevreden over zijn start. ,,De start was gemiddeld. Het was niet slecht, maar ook niet supergoed." Al snel schoof de crosser op naar voren. ,,Het ging echt super. Mijn tempo was fantastisch. De anderen maakten foutjes, terwijl ik iedereen achter me liet." De Zeeuw reed naar maandag 21 oktober 2019 PM WIELRENNEN RUGBY VELDRIJDEN KORFBAL |V Korfbalster Willemijn Bouwens is met Oranje onder 21 Eu ropees kampioen geworden. In de finale was Nederland met 12-21 te sterk voor België. De speelster van TOP Arnemuiden won eerder met Oranje onder 19 al eens het EK (foto). foto pzc DAMMEN De dammers van PWG 's-Graven- polder liepen za terdag tegen hun eerste nederlaag op in de eerste klasse. Brainsport Eindhoven was met 11-9 te sterk. de zeges van Wim Koppejan en Johnny de Leeuw konden de neder lagen van Niels Roelofsen (tegen topspeler Yuriy La- goda), Jos de Wild en Kees Rijk niet compenseren. SCHAKEN Joey Grochal (foto) van de Goese Schaakver eniging heeft de elfde editie van het Open Zeeuws kampioenschap rapidschaken op zijn naam geschre ven. Hij pakte 9,5 punt uit 5 partijen. TAFELTENNIS De tafeltennissers van TTC Middel burg hebben de aanval van Red Star'58 afgeslagen in de derde divisie. Het Zeeuwse trio hield zich de te genstander uit Goirle met 6-4 van het lijf. Sören de Witte bleef weer ongeslagen. On danks de zege moest TTCM de koppositie wel aan Pecos 3 laten, dat met 8-2 won van Amstelveen. y"-* - ii£&* j.-tsiWÊ HH :-:i - - -■••• - m - - -"V tmt W S&?"' v„.- Mark Boot rijdt Len Wolters Vlissingen - Mark Boot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42