Bij Terneuzense Boys zijn ze weer te laat bij de les TObe 13 De eerste zege is eindelijk een feit voor Vlissingen Eerste klasse B Heel de wedstrijd was er niks aan de hand voor Vlissingen. De bezoe kers uit Rijpwetering, een klein dorpje in Zuid-Holland, waren in negentig minuten niet in staat één schot binnen de palen te laten no teren, tot de 87ste minuut. Roac kreeg zo'n beetje zijn eerste hoek schop van de wedstrijd, trainer Hollander hield zijn hart op dat moment toch even vast. ,,Het zal toch niet weer? Als die corner bin nen was gevallen, had dat symbool gestaan voor de eerste weken van dit seizoen. Dat was het verhaal van Vlissingen dit jaar geweest. Niks aan de hand, zelf veel kansen, maar toch niet winnen.'' Het was uitein delijk Milton Roemeratoe die de hoekschop net op tijd onschadelijk maakte en zo zijn ploeg behoedde voor een nieuwe tegenslag. Met Karim Ben Sellam als de ver vanger van de geblesseerde Matt hew Lentink, Saïd Bouzambou op het middenveld en Joran Malie paard in de spits begon Vlissingen meteen vanaf de aftrap met aanval len. Doordat Maliepaard in de spits werd geposteerd, stond aanvoerder Josimar Pattinama opnieuw cen traal in de verdediging. De van Dui- veland overgekomen aanvaller was in de eerste helft actief, maar onge lukkig in de afronding. Zijn eerste twee kansen leverden geen treffers op, bij de derde was het wel raak. Hollander zag wat dat betreft overeenkomsten met de vorige wedstrijden. ,,De manier waarop we vandaag wel winnen, is niet an ders dan de manier waarop we punten hebben laten liggen. Het valt of staat uiteindelijk met sco ren.'' In de tweede helft waren er iets minder kansen voor de thuis ploeg, maar doordat Vlissingen de bal continu snel wist te veroveren, werd ook Roac nooit echt gevaar lijk. In blessuretijd zorgde invaller Geraldi Geerman met een goede voorzet voor de beslissing, toen ver dediger Mitchel Boere de bal in ei gen doel schoot. De ontlading bij spelers en staf na het laatste fluitsignaal zei genoeg, vertelde ook Hollander na afloop. ,,Opluchting is wel het goede woord. Je kan nog zo leuk spelen of kansen creëren, uiteindelijk moet je gewoon gaan winnen.'' Andere start Ook bij rechtsback Jiri van den He mel was de ontlading en opluch ting na het laatste fluitsignaal dui delijk te merken. De jongeling schreeuwde het uit van blijdschap en kijkt ondanks de tegenvallende resultaten positief naar de huidige situatie bij Vlissingen. ,,Na de goede voorbereiding hadden we natuur lijk allemaal een andere start ver wacht. Toch heeft iedereen ver trouwen in de manier van spelen, het bevalt goed.'' Vorig seizoen was Van den He mel ook vaak basisklant, toen nog onder John Karelse en Thomas Ra- gut. Hij merkt duidelijke verschil len. ,,De sfeer is veel beter en we zijn nu echt een team. Daardoor is er ook weinig gezeur, ook als we een paar keer niet winnen.'' Tegen Roac maakte hij opnieuw een prima indruk, toch blijft hij kri tisch. ,,Het gaat iedere wedstrijd be ter. Er wordt nu meer van je ge vraagd, bijvoorbeeld in de samen werking met de buitenspeler.'' Met de eerste overwinning groeit Je kan nog zo leuk spelen, uiteindelijk moet je gewoon gaan winnen natuurlijk ook het vertrouwen, dat geeft goede moed voor de komende weken. ,,Deze overwinning hadden we even nodig, nu moeten we doorpakken. Voetballend horen we bovenin, dat moeten we elke week laten zien.'' Tot slot gaat Hollander nog in op de verhalen over een eventueel ver trek naar Goed, die geruchten drukt hij voor de zekerheid meteen maar even de kop in. ,,Ik heb bij Vlissin- gen de kans gekregen, dus ik ben al leen met deze club bezig. Ik heb van niemand iets gehoord en ik heb geen reden om te vertrekken." Ook Marco Groeneveld, de trainer van Vlissingens volgende tegenstander Rood-Wit W, wordt niet de nieuwe trainer van Goes. De derde divisionist had hem gevraag, maar de coach wees het aanbod af. Na de nederlaag van vorige week op bezoek bij Montfoort sprak Van den Hemel al over het belang van de wedstrijd van zaterdag. Heer- jansdam stond toen, net als Ter- Eerste klasse C neuzense Boys, op drie punten. Desondanks wist de trainer dat het geen makkelijke middag zou worden. Dat vermoeden werd al snel be vestigd, toen de bezoekers binnen vijf minuten de score openden. Het betekende voor de ploeg uit Terneuzen opnieuw een vroege achterstand. In de vier wedstrij den die verloren werden, keek de ploeg van Van den Hemel elke keer binnen tien minuten tegen een achterstand aan. In twee van die gevallen was het zelfs binnen vijf minuten raak. Aanvoerder Sander Overbeeke vindt het lastig om de vinger op de zere plek te leggen. ,,We zeggen elke keer dat we het eerste kwar tier door moeten komen en leve ren genoeg strijd, maar toch ge beurt dit elke keer. Waar ligt het dan aan?'' Slimmer Ondanks de vroege achterstand was Terneuzense Boys zaterdag volgens de verdediger toch in staat om te blijven geloven in een goed resultaat, maar na twee goals van Luc Delmee stond er binnen het uur 0-3 op het scorebord. „Voet ballend deden we echt niet onder voor Heerjansdam, maar ze zijn gewoon wat slimmer dan wij. We stappen verkeerd in en ze straffen het meteen af." De in de rust ingevallen Wouter Duvekot tekende nog voor de eretreffer, maar verder dan dat kwam de ploeg niet. In het slot van de wedstrijd kreeg Thiemo Moes nog zijn tweede gele kaart, net als een speler van de bezoe- kers. Na vijf wedstrijden heeft Ter- neuzense Boys drie punten en staat het op de dertiende plek, toch merkt Overbeeke dat er nog wel vertrouwen is binnen de groep. Maar deze week moet er wel even onderling met el- aar gesproken worden. We moeten praten over die vroege tegengoals. Mis schien moeten we wel com pact beginnen, in plaats van hoog druk te zetten. Vorige week waren we kansloos, dat was nu niet echt het geval. Het moet ver dedigend op orde zijn, zodat we vanuit daar punten kunnen gaan pakken.'' maandag 21 oktober 2019 A*rtJ0HG PM Opluchting aan de Irislaan J Vlissingen J Roac 34. Maliepaard 1-0 90+4. Boere (e.d.) 2-0 Ze hebben er even op moeten wachten, maar na vijf competi tiewedstrijden kan de eerste zege van dit seizoen voor VC Vlissingen genoteerd worden. De ploeg van Kevin Hollander had op eigen veld meer moeite met scoren dan met tegenstan der Roac, waardoor het uitein delijk slechts 2-0 werd. Daniel Wissel Vlissingen Vreugde bij de spelers van Vlissingen, dat Roac met 1-0 versloeg en zo voor het eerst won. FOTO LEX DE MEESTER - Kevin Hollander Terneuzense Boys heeft zich op eigen veld niet kunnen herstel len van de ruime nederlaag van vorige week. De ploeg van Hu bert van den Hemel kwam op nieuw vroeg op achterstand en uiteindelijk bleek Heerjansdam met 1-3 te sterk. De promoven dus staat nu op de voorlaatste plaats in de eerste klasse. Daniel Wissel Terneuzen Terneuzense Boys J Heerjansdam 2. Van der Wal 0-1 37. Delmee 0-2 55. Delmee 0-3 78. Duvekot 1-3 ^::atings

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41