Vakanties WIK'57 zijn alvast uitgesteld voor Arnemuiden Magito is vertrokken bij SDO'63 en gaat naar Veere 11 lavoir GRAAUW Zondag-vijfdeklas- ser SDO'63 kwam gisteren niet verder dan een 0-0-gelijkspel tegen Graauw. Trainer Danny Magito was al niet meer aan wezig bij de ploeg uit Lams- waarde. Hij gaat naar zaterdag derdeklasser Veere. De vraag of oefenmeester Magito de klussen bij SDO'63 en Veere zou gaan combine ren, beantwoordde hij stellig. ,,Dat was een optie geweest, maar ik wil mijn focus leggen op mijn nieuwe ploeg. Anders gaat het in mijn beleving bij beide ploegen niet goed wer ken.'' Magito, die één jaar en vier competitiewedstrijden trainer is geweest van SDO'63, heeft altijd kenbaar gemaakt ambiti eus te zijn. ,,Voor mij is dit een promotie. Afgelopen jaar had den we al eens contact gehad, maar ik ben blij dat het er nu echt van gekomen is en dat Veere mij deze kans wil geven. Afgelopen week heb ik meege lopen en dat is goed bevallen van beide kanten. Vanaf dins dag (morgen) ga ik officieel aan de slag als hoofdtrainer bij de club uit Veere.'' SDO'63 laat bij monde van Frank van Driessche weten dat Magito niet is opgestapt, maar dat de manier van communi ceren voor bestuur en spelers van de club reden genoeg was om het vertrouwen in de trai ner op te zeggen. toen Jeroen de Jonge een scherp aangesneden vrije trap van Wijk- huijs tot doelpunt promoveerde. De linksback voelde in het veld dat de goal niet uit kon blijven, maar toch blijft dat gevaarlijk. ,,We maakten het onszelf lastig door niet te sco ren, dan moet j e rustig en vooral ge concentreerd blijven. Als je zoveel controle hebt, is dat het belangrijk ste.'' Vlak voor tij d kwamen de bezoe kers ook nog met een man minder te staan. Invallers Luuk van Vossen en Valentijn van Keulen profiteer den optimaal. Van Vossen leverde de assist, Van Keulen gooide de wedstrijd in het slot. De overwin ning zorgde voor veel tevredenheid bij Lourens. ,,Deze is wel lekker. We zijn verder dan vorig jaar, kiezen minder snel de lange bal en we zijn minder afhankelijk van bevliegin gen van spelers voorin.'' Voor Wijkhuijs zijn de eerste maanden bij zijn nieuwe club goed bevallen. Toch was het na zijn over stap wel even wennen. ,,In het be gin werd er onderling bijna niks ge zegd. Af en toe moet je iemand cor rigeren. In deze klasse worden veel meer duels gespeeld, het aantal kopduels ligt een stuk hoger heb ik wel gemerkt.'' Nu Kloetinge, in te genstelling tot vorig seizoen, goed is begonnen aan het seizoen, komt de ploeg veel tegenstanders tegen die inzakken. Wijkhuijs weet dat de rol van de backs in dat soort wedstrijden nog belangrijker is. ,,Dan ligt de ruimte bij de ons, daar praten we veel over. Als de samen werking met de buitenspelers goed is, zijn we heel gevaarlijk.'' Bij Hoek speelde hij geregeld op het middenveld, maar nu heeft hij zijn plekje op de linksbackpositie wel gevonden. Hij voelt dat zijn ei gen niveau steeds verder omhoog gaat. ,,Kloetinge is een leuke club, we hebben een leuke groep en ik heb het gevoel dat ik nu echt mijn niveau haal. In het begin wilde ik me heel graag bewijzen, maar ik moet het doseren.'' Door de over winning blijft Kloetinge tweede. Zaterdag wacht op het eigen Wes- selopark een confrontatie met de nog ongeslagen koploper Nieuw Lekkerland. veel derby's, maar daar tegenover staat wel dat we drie keer naar Zeeuws-Vlaanderen moeten. Maar goed, als je wint maakt dat helemaal niks uit. Dan zou ik zelfs naar Groningen kunnen gaan voor een middagje voetballen." ,,Deze klasse heeft wel wat sterke ploegen, maar een periode- titel moet toch mogelijk zijn'', denkt de trainer. „Wedstrijden te- Schouwse derby levert de eerste driepunter van het seizoen op gen ploegen uit het rechterrijtje moeten dan gewonnen worden en daarin hebben we met de zege van zaterdag een belangrijke stap gezet.'' Een belangrijk verschil met vo rig seizoen is de breedte van de se lectie. ,,Er zijn wat spelers bij ge komen en dat geeft mij meer keu zes.'' De formatie van Wouter Zwack- halen wil dit seizoen bij de eerste vijf eindigen. ,,Samen met de groep hebben we als doelstelling de top vijf uitgesproken. De spe lers hebben zelfs al rekening ge houden met het plannen van de vakanties, omdat we voor een pe- riodetitel gaan en dus een verlen ging van het seizoen.'' Vorig seizoen acteerde WIK'57 nog in de andere vierde klasse, maar nu speelt het in de vierde klasse A. ,,We hebben gelukkig kijkt.Toen verloren we thuis met 0-4, loopt het nu heel anders af.'' In de 57ste minuut zorgde Maar ten Hazelaar voor de nodige lucht door op aangeven van Remco van Welsum de 3-1 te maken. Een over treding van Jochem Hazelaar leidde daarna tot een strafschop voor Ar- nemuiden. Dos Santos maakte vanaf de stip zijn tweede van de middag. Arnemuiden trachtte met oppor tunistisch voetbal nog wat te force ren na de aansluitingstreffer, maar kon de derde overwinning van Oostkapelle/Domburg niet meer voorkomen. De thuisploeg kreeg in de slotfase zelfs nog de beste kan sen op een vierde treffer. Ook die zat er niet meer in, waardoor de al tijd beladen derby een 3-2-eind- stand kreeg. ^Jroas Bas van der Wel schreeuwt het uit na zijn gelijkmaker namens Oostkapelle/Domburg in de derby tegen Arnemuiden. foto lex de meester maandag 21 oktober 2019 PM letinge vleugels Na drie lastige wedstrijden in de vierde klasse A boekte WIK'57 zaterdag een fraaie en duidelijke 4-0-overwinning op streekgenoot Brouwershaven. Die ploeg had nog niet verlo ren, maar kwam er in Kerk- werve niet aan te pas. Het was de eerste zege van het seizoen en WIK'57 wil meer. Robin Hamelink Kerkwerve Twee keer scoren in Oost- kapelle, Joey dos Santos draait er zijn hand niet voor om. Hij deed het vorig sei zoen al en zaterdag lukte het hem weer. Er is echter één groot verschil: toen le verde dat Arnemuiden de overwinning op (0-4), maar zaterdag keerde de ploeg met lege handen terug naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39