Smullen geblazen voor Van Keulen Duiveland breekt pas in het laatste kwartier Eerste dreun is niets waard Hoogtepunt Dieleman in 'beste duel sinds jaren' 10 EERSTE KLASSE TOPPER Eersteklasser boekt belangrijke zege in de topper tegen LRC. in het duel met de nummer drie is een cruciale rol weggelegd voor vleugelverdedigers Marijn Wijkhuijs en Klaas van Hecke. Toch was de trainer ook zeer te spreken over het ei gen spel. „Het is eigenlijk gewoon zonde. We hebben een prima eerste helft gespeeld. De beste van het seizoen, maar we kwamen op een gegeven moment ook niet meer onder de druk uit'', aldus Van Keulen. Yerseke was volgens de trainer erg effectief. De eerste de beste kans in, de 26ste minuut, leverde de ploeg via Axel Koster de 1-0 op. Vijf minuten later schoof Rick Kramer de 2-0 binnen. Maar na de pauze ging het alsnog mis. Van Keulen: ,,In de tweede helft kon den wij eigenlijk alleen maar in zakken en uit de lelijkste kansen scoorden zij eigenlijk. De 2-1 was na een vals kopballetje, de 2-2 viel uit een penalty en bij de 2-3 was er geen houden aan.'' „Nieuwenhoorn is een com plete ploeg, die alle posities goed bezet heeft en geen zwakke plekken kent'', vervolgde de trainer. „Het is smullen geblazen om die ploeg te zien." Jeffrey Burger was met twee goals belangrijk bij de bezoekers en in de 78ste minuut tekende Melvin Winterberg voor de win nende. ,,De teleurstelling over heerst, maar ik heb van onze kant wel voetbal gezien waar wij mee verder kunnen'', besloot Van Keu len. ZAAMSLAG In de zevende minuut van het duel tussen zijn Zaamslag en koploper Luctor Heinkenszand (2-0) be leefde Wesley Dieleman zijn hoogtepunt van de middag. De 25-jarige voetballer maakte op fraaie wijze de openingstref fer. ,,Die zat er goed in'', gaf hij zelf ook toe. Linksback Ruben de Haas zette voor en Dieleman vol leerde de bal met rechts achter de doelman. ,,Ik was lekker be zig. Ik zag de bal komen en ging er vol voor. Hij vloog zo in de bovenhoek. Op het mo ment dat ik de bal raakte, wist ik al dat-ie er in ging.'' Zaamslag verraste Luctor Heinkenszand en speelde - met heel veel inzet - mis- schien wel de beste wedstrijd sinds jaren, zo vond ook Diele- man. ,,Zij hadden misschien wel meer balbezit, maar wij waren op de counter heel ge vaarlijk.'' Na de pauze volgde er onheil voor Dieleman. ,,Ik was op weg naar de 2-0 en kreeg ineens last van mijn hamstring. Ik heb nu redelijk veel last'', sprak de maker van de 1-0. Wout Hamelink was zijn ver vanger en diens doelpoging werd in de 63ste minuut door Koen Post met het hoofd tot doelpunt gepromoveerd. Na de 2-0 werd Luctor Hein- kenszand nog twee keer ge vaarlijk, maar Zaamslag trok de overwinning op de koplo per over de streep. In de eerste helft vergat Halsteren de kansen te benutten. Dat kwam de ploeg duur te staan, toen Jordi Wesdorp er na de pauze 1-0 van maakte namens Duiveland. Wesdorp kreeg zijn treffer in de schoot geworpen, na een misver stand tussen de Brabantse goalie en een van de verdedigers. De Duiveland-speler hoefde de bal enkel maar binnen te schuiven. Een kwartier voor het einde, na ongelukkig hands en een door Toine van Mechelen benutte strafschop, werd het echter alsnog 1-1. ,,Zonde dat we het niet dicht konden houden'', zei trainer Ro han de Geus. Maar de oefenmees- ter ziet genoeg mogelijkheden bij de promovendus uit Oosterland. ,,We hoeven onszelf niet te onder schatten.'' Nummer twee Tholense Boys vergat te profiteren van de misstap van Halsteren. De Zeeuwen had den de koppositie over kunnen nemen, maar wonnen zelf ook niet. Bij De Jonge Spartaan werd het 1-1. Eerste klasse C Ze waren zaterdagmiddag in de topper tegen nummer drie LRC (2- 0-zege) overal op het veld te vin den, de twee backs van Kloetinge. Klaas van Hecke en Marijn Wijk- huijs zorgden voor dreiging voorin, maar waren vervolgens even snel weer achterin te vinden om de ga ten dicht te lopen. De 21-jarige Wijkhuijs kwam afgelopen seizoen over van Hoek, in de zoektocht naar meer speelminuten kwam hij te recht bij Kloetinge. Hij genoot van zijn eigen spel, maar ook kant. ,,Klaas en ik zijn andere types, maar vullen elkaar goed aan. We kunnen aanvallend en verdedigend belangrijk zijn, dat pakte vandaag heel goed uit.'' De bezoekers uit Leerdam waren, ondanks hun derde plek, zaterdag niet gekomen om er een attractieve wedstrijd van te maken. De ploeg zakte nagenoeg het hele duel in en kwam welgeteld tot één kans. Lourens zette na af loop zijn vraagtekens bij de spelopvatting van LRC. „Ik vraag me af wat v ze hier kwamen doen. Maar misschien hebben wij wel dat respect afge dwongen bij onze te genstanders." De uitploeg liet dus weinig zien, maar dat gold zeker niet voor Kloe F tinge. De ploeg begon goed aan de wedstrijd en kreeg via Xander van der Poel en t Daan Esser goede kansen K om de score te openen. I Dat gebeurde echter niet. Desondanks zag het spel van de thuisploeg er een stuk verzorgder uit dan af- gelopen seizoen vaak het geval was. Roy Mulder kwam telkens vrij op het middenveld, waardoor de ploeg van Lourens continu door kon voetballen en niet voor de lange bal hoefde te kiezen. De winnende trainer was tevre den met de manier van opbouwen van zijn ploeg. ,,We moeten niet te snel de bal naar de back spelen, ze ker niet als ze laag staan. Die jon gens moeten de bal krijgen als ze op de helft van de tegenstander zijn, anders staan we vast.'' Het overwicht werd vlak voor het uur omgezet in een voorsprong, ,,Wij hebben ze zelf in de wedstrijd geholpen'', baalde Arnemuiden- trainer Nick Corré na afloop van de tweede nederlaag van zijn ploeg. Bij Oostkapelle/Domburg was de stemming beter. ,,Het is een lekker gevoel voor de groep dat we deze wedstrijd over de streep trekken. Vooral ook omdat we voetballend niet brachten wat we de afgelopen Tweede klasse E weken hebben gebracht''', aldus trainer Harro Hazelaar. Zijn ploeg had het erg lastig tegen het taaie Arnemuiden. Corré zette zijn ploeg voorafgaand aan het duel op scherp. ,,We weten dat het een goed voetballende ploeg is, dus we hebben er voor gekozen om vroeg druk te zetten en dat pakte goed uit. Wij wilden de eerste tik uitdelen en dat lukte.'' Want de bezoekers kwamen nog wel op voorsprong. Na twaalf mi nuten kopte Joey dos Santos uit een voorzet van Celino Davidse Arne- muiden naar de 0-1. Via Bas van der Wel, die na een goede actie van Wouter Verduijn en een misver stand bij Arnemuiden achterin scoorde, kwam de thuisploeg na 25 minuten echter uit het niets aan de 1-1. Vlak voor de pauze hielp Wou ter Verduijn zijn ploeg ook nog eens aan de 2-1. Corré: ,,Dan heb je er zoveel energie ingestoken en kom je nog achter ook.'' Andere afloop Hazelaar sprak zijn team in de rust toe. ,,Ik miste het heilige vuur een beetje bij ons. Er zat ook een stukje spanning op de ploeg. Maar als je de wedstrijd van vorig seizoen be- maandag 21 oktober 2019 PM ,,Ik kan me niet voorstellen dat deze ploeg dit seizoen ooit 0-0 gaat spelen. Ze hebben zoveel kwaliteit'', roemde Yerseke- trainer Alexander van Keulen (foto) tegenstander Nieuwen- hoorn. De koploper van de tweede klasse E klopte Yer- seke zaterdag met 2-3, nadat de Bevelandse formatie bij rust nog met 2-0 leidde. Klaas Verspoor Yerseke Pas in het laatste kwartier zag Duiveland zaterdag een zege uit handen glippen tegen de koploper van de derde klasse B, Halsteren. De Brabanders kwamen toen alsnog langszij: 1-1. Ben van den Aarssen Oosterland Backs geven Klo Daniel Wissel Kloetinge J Kloetinge LRC 58. De Jonge 1-0 89. Van Keulen 2-0 M Marijn Wijkhuijs springt Jeroen de Jonge in de armen na de 1-0. Jeroen de Jonge (4) kopt de 1-0 binnen uit een vrije trap van Marijn Wijkhuijs. fotos johan van der HEIJDEN Oostkapelle/Domburg stapte zaterdag voor eigen publiek als winnaar van het veld na de derby in de tweede klasse E tegen aartsrivaal Arnemuiden. Bij rust leidde de thuisploeg al met 2-1, uiteindelijk werd het 3-2. Klaas Verspoor Oostkapelle J Oostkapelle/Domburg 1 Arnemuiden 12. Dos Santos 0-1 25. Van der Wel 1-1 45. Verduijn 2-1 57. M. Hazelaar 3-1 62. Dos Santos (pen.) 3-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38