2-3 II O O) CD O 9 Ruime marge wordt tegen Excelsior'31 nog bijna weggegeven: 2-3 MR Onderonsje Misstap knallen, maar raakte 'm verkeerd. Vin cent Schmidt bediende Hielke Penter- man, die niet alleen van dichtbij raak- schoot, maar ook de hoop terugbracht. Tot dat moment was het thuispubliek vrij rustig geweest, maar dat ging nu vol achter de ploeg van trainer Peter Wesselink staan. Vier minuten later werd de bal op de stip gelegd. Em- brechts liet zich verschalken door een lange bal, er was even contact met in valler Boy Boeloerditi en scheidsrech ter Ter Brake gaf een strafschop. Boe loerditi schoot zelf de 2-3 binnen. Rode kaart Bij Hoek begonnen ze te zweten, maar een domme rode kaart voor Michel Gerritsen Mulkes na een overtreding op Impens, zorgde even voor wat rust. Met elf tegen tien moest Hoek het kar wei wel kunnen klaren. Toch? Excel sior'31 zette alles op alles, gaf achterin enorm veel ruimte weg, maar zag Hoek niet profiteren. De juiste keuzes maken aan de bal, een aanval fatsoenlijk uit spelen; het bleek in het laatste halfuur verdomd lastig voor Hoek. ,,Met een man meer hè'', benadrukte Gevaert. ,,Een vier tegen twee moet je gewoon uitspelen, dat moet een doel punt opleveren. Zij hadden een be perkte restverdediging in de slotfase, maar dat betekende ook dat we achterin één op één stonden. Daardoor kregen we het echt nog lastig.'' De thuisploeg was tot leven gekomen en voelde dat een punt er - met tien man - toch nog in zat. Na bijna 94 mi nuten voetballen dook Jamarro Diks op uit de rug van invaller Seppe Vereecke. De broer van profvoetballer Kevin Diks dacht de 3-3 te maken, maar zag tot zijn afgrijzen hoe Jordi de Jonghe nog een geweldige reflex in huis had. ,,Zij had den na de 2-3 en de rode kaart niets meer te verliezen'', zei de bejubelde doelman. ,,Ze gingen er vol voor. In de 94ste minuut zo'n redding; daar doe je het voor als keeper.'' De Jonghe trok dezelfde conclusies als zijn trainer. Wat Hoek in het eerste uur liet zien, was goed. ,,We speelden heel volwassen'', vond de keeper. Maar dat laatste halfuur, dat is belangrijk huiswerk. Gevaert: ,,Ik dacht eigenlijk dat we nu al zo ver zouden zijn dat we zo'n wedstrijd rustig uit konden spe len. Maar ik zie nog steeds zaken die be ter moeten. Aan de andere kant: wat we in het laatste halfuur hebben gezien, zijn ook wel de bijzondere krachten in het voetbal.'' Aanvoerder Rik Impens: ,,Zij kwamen vanuit het niets nog te rug. Maar wij hadden de wedstrij d toen al lang dood moeten maken.'' sior'31, dat een week eerder geen kind aan Goes had gehad (0-4-zege), bleef daardoor in leven. Uit het niets kwam de thuisploeg op 1-3. Embrechts wilde de bal ver weg De tweede helft liet zien dat voetbal ook een mentaal spelletje is In de catacomben van het prachtige complex keek Gevaert eerst even heel serieus, maar al snel bleek dat hij een glimlach niet kon onderdrukken. ,,De tweede helft liet zien dat voetbal ook een mentaal spelletje is'', zei de Belgi sche trainer. Hij doelde daarmee op de onverwachte revival van Excelsior'31, dat zich een uur lang vooral op eigen helft terugtrok, vrijwel nooit druk zette op de verdediging van Hoek en werd gestraft voor de laffe speelwijze. Alexander Embrechts (25ste minuut) en Erwin Franse (32ste) zorgden voor een 2-0-voorsprong halverwege. Zes minuten na rust knalde Roycel James de bal van een meter of achttien snoei hard binnen: 0-3. Daarna volgde een fase die, achteraf gezien, cruciaal was voor het verdere verloop van de wedstrijd. Bij Hoek had den ze namelijk het gevoel dat de over winning, net als een week eerder in Ba- rendrecht (0-4), nu wel binnen was. Na een uur ging Jonathan Constansia al leen op doelman Melvin Koetsier af, maar scoorde niet. En anderhalve mi nuut later spatte een vrije trap van Re- guillo Vandepitte uiteen op de lat. Geen 0-4 of 0-5, maar nog steeds 0-3. Excel- maandag 21 oktober 2019 In de eredivisie stond zaterdag een Zeeuws on deronsje op het programma. Godfried Roe- meratoe (FC Twente, foto) kreeg bezoek van het Willem II van Bart Nieuw koop en trainer Adrie Koster. Het werd 0-1. Roemeratoe speelde de hele wedstrijd, Nieuwkoop was invaller. 2 Voetballer Brad ley de Nooijer en zijn club Vii- torul Constanta hebben een mis stap begaan in de Roemeense titelstrijd. Op bezoek bij num mer voorlaatst Academica Clin- ceni bleef de topper steken op 0-0. Daar door is Viitorul de koppositie kwijt. Die deelde het met CFR Cluj, dat wel won en nu een voorsprong heeft van twee punten op De Nooijer en zijn ploeg. Hoek brengt zichzelf nog onnodig in de problemen EKELSlWi) Excelsior'31-Hoek 25. Embrechts 32. Franse 63. Penterman 51. James 69. Boeloerditi (pen.) 2-3 Opstellingen Koetsier De Jonghe Beverdam Wilson Davina Embrechts Zwiers James Schmidt Bannani 84. Smoes Smulder Reinders Vandepitte Gerritsen Mulkes Impens Diks 1 Franse Ezafzafi 78. Kabwe Manengela 60. Boeloerditi De Jager Penterman 74. Nelis Veltkamp Constansia 88. Maat 83. Vereecke Scheidsrechter: F.E. ter Brake (Dedemsvaart) Toeschouwers: 700 Een uur volwassen, solide en effec tief. Een halfuur onsamenhangend, niet scherp genoeg, kansen mis send bij de vleet en naïef. Zo kon het duel dat Hoek zaterdag in Rijs- sen tegen Excelsior'31 speelde kort en bondig worden samengevat. Dankzij dat sterke eerste uur stond de ploeg van Lieven Gevaert op een comfortabel lijkende voorsprong (0-3), maar ruim dertig enerverende minuten later koesterden ze bij Hoek de benauwde 2-3-overwin- ning. Barry van der Hooft Rijssen -Lieven Gevaert Ruben de Jager zit ingeklemd tussen Jamarro Diks en Stijn Beverdam (rechts). foto bert kamp Karim Bannani (links) en Roycel James (rechts) sluiten Excelsior'31-aanvaller Hakim Ezafzafi in. James zorgde na rust met een schitterend schot voor de 0-3. foto albert ten hove/orange pictures a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37