II Veldrijdster Worst solo naar zege Kiki Bertens loopt WTA-Finals mis, maar voelt zich prima zonder Sluiter Jos van Emden winnaar van Chrono des Nations 8 Kiki Bertens (27), die zich niet plaatste voor de WTA-Finals, doorbrak gisteren de radiostilte die ze anderhalve maand hield. Maar op de belangrijkste vraag had ze nog geen antwoord. Na de overwinning van concur rente Belinda Bencic, zaterdag in de halve finale van Moskou, wist Kiki Bertens het zeker. Dit jaar geen WTA Finals voor haar, al is ze volgende week wel reserve in Shenzhen. Zes weken van toer nooien zonder coach Raemon Sluiter aan haar zijde brachten geen schokeffect als het gaat om de resultaten. Telefonisch vanuit Zhuhai, waar Bertens deze week de WTA Elite Trophy moet spelen, vertelt Bertens over de afgelopen anderhalve maand en de onge wisse toekomst. ,,Niet heel erg groot, ik heb me er al een beetje bij neergelegd. Ik heb de afgelopen weken alles gegeven en eraan gedaan, meer kon ik echt niet doen. Dus dan is de conclusie dat andere speelsters het dit jaar gewoon net wat beter hebben ge daan. Belinda deed het afgelopen week in Moskou wel onder druk, dat is knap. Verder gaat het goed, maar ik ben wel moe. Het waren echt behoorlijk zware weken.'' Ik had op dat moment niet het idee dat Raemon het verschil zou maken ,,Ik wil nog steeds proberen het jaar goed af te sluiten. Er zijn ook veel punten te verdienen. En ik wist al dat ik hoe dan ook nog naar Shenzhen zou moeten als reserve speelster. Ik hoop nog steeds dat er iemand tussenuit valt en dat ik daar kan spelen. En daarna lekker op vakantie en eindelijk voor lan gere tijd thuis zijn.'' ,,Ik had niet het idee dat het op dat moment een verschil zou maken. En ik ben de afgelopen zeven we ken precies tien uur thuis geweest. In die tijd kun je niet veel doen. We gaan na het seizoen rustig zit ten.'' ,,Nou, niet superveel, nee, maar wel wat.'' ,,Rust, vooral. Ik voelde me prima, relaxed. Ik heb mijn eigen ding ge daan en mijn partijen gespeeld. Ik voelde geen spanning of stress om het halen van de Finals. Mentaal was ik er veel beter aan toe dan vo rig jaar in diezelfde situatie. Die rust zocht ik ook. De resultaten waren niet heel goed, zeker de eer ste drie weken niet. In Peking scheelde het één puntje (in de halve finale tegen Ashleigh Barty, red.) of ik stond in een grote finale en had de Finals wel gehaald. He laas is het niet gelukt, deels ook door de vermoeidheid. Mijn spel was bij vlagen oké, maar soms ook niet. Eigenlijk zoals dat heel het jaar door is geweest.'' „Jullie horen 't wel als ik iets weet, meer wil ik er niet over zeggen.'' Het was de eerste zege in de wereldbeker voor de Europees kampioene. Worst was dit seizoen niet gestart in de eerste twee wereldbekerwed- strijden in de VS. Die werden gewonnen door de Canadese Maghalie Rochette en de Tsjechi sche Katarina Nash. ,,Ik had wel wat twijfels voor de start na vo rige week", zo wees Worst op haar twaalfde plaats bij de Su perprestige in Gieten. „Maar die twijfels zijn nu wel weg. Ik had meteen bij de start het goede ge voel te pakken. Het is fijn om mijn wereldbekersei zoen met een zege te kunnen starten.'' Marianne Vos, die de veldrit in Bern vorig jaar won, ontbrak. Zij is dit seizoen nog niet begon nen met veldrijden. Bij de mannen was de Belg Eli Iserbyt in Bern na een lange solo win naar, voor zijn landgeno ten Toon Aerts en Mi chael Vanthourenhout. Iserbyt was al de snelste bij de wereldbekerwed strijden in Iowa City en Waterloo en vergrootte met zijn derde overwin ning zijn leidende posi tie in het klassement. Wat betreft de Neder landse mannen: Corné van Kessel eindigde in Bern als vijfde. Lars van der Haar finishte als zesde. Joris Nieuwenhuis werd negende. Mathieu van der Poel en zijn voorname Belgi sche concurrent Wout van Aert stonden in Bern niet aan de start. maandag 21 oktober 2019 Rik Spekenbrink Rotterdam/Zhuhai Hoe groot is de teleurstelling over het missen van de Finals? Kiki Bertens veegt het zweet van haar gezicht tij dens het verloren duel met Kristina Mladenovic van af gelopen vrijdag. Het verlies was desastreus in de jacht op een ticket voor de WTA- Finals. FOTO HOLLANDSE HOOGTE -Kiki Bertens (27) Je had de afgelopen weken wat lichte klachten, je snakt onge twijfeld naar de vakantie. Is het moeilijk om je op te laden voor de Elite Trophy in Zhuhai? Toen je in deze krant vertelde de Azië-trip zonder je coach Raemon Sluiter te gaan maken, zei je dat die tijdelijke break één tot vier weken zou kunnen du ren. We gaan nu de zevende week in. Sluiter was oproepbaar, waarom besloot je daar geen gebruik van te maken? Ik heb begrepen dat jullie ook weinig contact hebben gehad. Wat hebben de afgelopen weken, waarin je vooral met fysiotherapeut en assistent-trai ner Elise Tamaëla hebt gereisd, je gebracht? Wanneer beslis je over de toe komst, met of zonder Sluiter. Heb je de vakantie nog nodig om daar over na te denken? Geen resultaten, wel rust LES HERBIES Jos van Emden heeft de zege gegrepen in de Chrono des Nations. De Neder lands kampioen tijdrijden was in de tijdrit over 46,3 kilometer in Les Herbiers in Frankrijk met 55.02 minuten de snelste. De wielrenner van Jumbo-Visma bleef de Italiaan Filippo Ganna elf seconden voor. Zijn Sloveen se ploeggenoot Primoz Roglic eindigde op 19 seconden als derde. In slecht weer kwam Van Emden tot een gemiddelde van 50,48 kilometer. Hij zette als eerste van de favorieten een snelle tijd neer en moest vervolgens af wachten wat zijn concurrenten deden. De Deen Martin Toft Madsen, die de tijdrit de afgelo pen twee jaar won voor landge noot Mikkel Bjerg, kwam ten val en eindigde als zevende. Bjerg zette de vijfde tijd neer. Niki Terpstra eindigde op 2.12 minu ten van de winnaar als tiende. Van Emden is de derde Neder lander die de wedstrijd wint. Stef Clement deed dat in 2008. Roy Schuiten won de wedstrijd, die toen de Grote Landenprijs (Grand Prix des Nations) heette, in 1974 en 1975. BERN Anne- marie Worst (foto) heeft gis teren de wereldbe kerwedstrijd veldrijden in Bern op haar naam geschreven. De 23-jarige veldrijdster uit Nunspeet kwam solo over de finish. Ceylin del Carmen Alva- rado werd op ruim een halve minuut tweede. De Britse Anna Kay kwam als derde over de streep. Annemarie Worst wint in Bern. foto belga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36