vertrouwen naar Young Boys en Ajax 1-1 éSbbbëb 'Nu geen gekke dingen gaan doen' 3 Heracles in grote delen duidelijker beter dan Feyenoord ploeg was weggespeeld, ondanks de grootste eredivisie-nederlaag in zijn carrière als trainer. De coach zocht duidelijk naar woorden om de wegzendingen van zijn spelers te analyseren en nam het ze ook kwalijk. Dat PSV veel te weinig cre ëerde en gemiddeld een keer per kwartier tot een doelpoging kwam, is misschien nog wel zorgelijker voor Van Bommel dan de inciden ten die deze wedstrijd voor PSV verpestten. Er was weinig aan de hand, constateerde de coach te- recht, maar PSV was tegelijkertijd nooit in staat om de wedstrijd in handen te krijgen. Worden de voetballende proble men niet opgelost, dan blijft het buiten Eindhoven te vaak regenen voor PSV. dolend Feyenoord na de 1-1 tegen Heracles Almelo. De Rotterdamse club is al geruime tijd aan het wor stelen en zoeken en heeft eigenlijk geen enkel idee waar de weg naar boven precies ligt. Wie de kop in het zand wil steken, begint van daag nog eens over de hoeveelheid fraaie kansen die Feyenoord kreeg. Maar los van die kansen moet het spelbeeld tegen Heracles trai ner Jaap Stam koude rillingen heb ben bezorgd. Twee weken na de vernedering in Limburg tegen Fortuna Sittard (4-2 nederlaag) was het nietige Heracles in de Kuip te vaak minimaal gelijkwaar dig aan Feyenoord. En in grote fa ses waren de Almeloërs nog dui delijk beter ook. Dit Feyenoord heeft geen idee hoe op te bouwen, kan zelden of nooit op de juiste manier druk op de tegenstander zetten en lijdt zoveel onnodig bal verlies dat het de regie zelden in handen heeft. Als het tegen Heracles al niet lukt, hoe moeten de Rotterdam mers dan de loodzware week doorkomen? Donderdag wacht in Bern Young Boys, de regerend kampioen van Zwitserland en de huidige nummer twee van de Su per League. En zondag gaan de Rotterdammers op bezoek bij aartsrivaal Ajax, een wedstrijd die al zo vaak een kansloze exercitie bleek. Jorgensen Het Legioen hield zich na de slechte start van het seizoen krampachtig vast aan de afwezig heid van Nicolai J0rgensen. En aan de entree van de Argentijn Marcos Senesi. Maar de Deen bleek giste ren nog elk ritme te missen en de Argentijnse jeugdinternational liet bepaald nog geen verplette rende indruk achter bij zijn eerste wedstrijd als basisspeler. Integen deel zelfs. Of dat hem echt kwalijk valt te nemen, is natuurlijk de vraag. Ook een gearriveerde speler als Berghuis deelt momenteel bij voorbeeld in de sportieve malaise. Dit Feyenoord lijkt nu al ge doemd om te kiezen voor oppor tunisme. De lange bal op J0rgen- sen en diep op de helft van de tegenstander op een krachtige manier dan maar de duels aan gaan. Voor de lange termijn zal het weinig opleveren, maar het is weer eens overleven in Rotterdam. Fey- enoord heeft een ware krachtsex plosie als tegen FC Porto nodig om de uitwedstrijden tegen Young Boys en Ajax door te komen. Maar wie de ploeg gisteren andermaal zo zag zwalken, kan daar onmoge lijk veel vertrouwen in hebben. Het was niet al te best wat PSV op de mat had gelegd, had Timo Baumgartl (23) tijdens en na afloop van FC Utrecht-PSV ook wel in de smiezen. Dat is misschien nog wel zwak uitgedrukt. De 3-0 nederlaag was een flinke uitschieter in negatieve zin. Bij de eerste van drie Utrechtse goals zag de Duitse verdediger er zelf ook niet goed uit, in een duel met doelpuntenmaker Sander van de Streek. ,,Dat gaat niet goed, dat is dui delijk. Het is erg ongelukkig dat daarna de goal zo valt, omdat het schot van richting wordt veranderd." Daarna was er nog tijd genoeg om de schade te repareren, vond ook Baumgartl. ,,Wat er daarna gebeurt, is heel vervelend. Het mag niet gebeuren dat we met negen man ko men te staan. Niemand doet dat met opzet en we moeten uiteraard hiervan leren. Geen gekke dingen gaan doen en bij elkaar blij ven, is nu belangrijk. We hebben in meer dere duels laten zien wat we kunnen." Met negen tegen elf was het onbegonnen werk voor PSV om de achterstand nog onge daan te maken. Na het laatste fluitsignaal ging een deel van de spelersgroep van PSV nog naar de uitsupporters en werd er even gesproken. Baumgartl: ,,Wat daar precies gezegd is, weet ik niet. Het is wel logisch dat er bij ons en hen frustratie is na zo'n neder laag. We kunnen snel weer beterschap laten zien." maandag 21 oktober 2019 GO niet thuis en krijgt buts Jorrit Hendrix (r) komt met zijn voet uit op de enkel van Simon Gustafsson en krijgt rood. FOTO BSR/SOCCRATES Timo Baumgartl: ,,We moeten bij elkaar blijven." foto bsr/soccrates I FEYENOORD - HERACLES ALMELO 1 14. Toornstra 1-0 1-1 63. Kiomourtzoglou Opstellingen Vermeer Blaswich Karsdorp Bakboord Ié 90+2. Breukers Senesi Van den Buijs Haps Knoester Toornstra Czyborra 84. Narsingh Merkel Kökcü Mauro Junior 62. Burger 85. Cijntje Fer Kiomourtzoglou Berghuis Konings Jorgensen Dessers Sinisterra Dos Santos Scheidsrechter: Manschot Toeschouwers: 37.000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31