Koeman heeft Bar$a-clausule 3-0 Zonder HUGO BORST 2 PSV presteert al langer ondermaats in uitduels met de betere ploegen van Nederland en verloor in Utrecht ook nog de controle over zichzelf. EREDIVISIE FC UTRECHT - PSV PSV blijft tegen Utrecht steken op één schot tussen de palen Column uit mijn ooghoek de spits van FC Groningen naar de grond zie gaan, denk ik aan een botsing met Tim Coremans. In de herha ling zie ik dat onze keeper expres een kopstoot geeft. Toch kan ik het niet geloven. Hij? Een kopstoot? Ik kijk het moment nog eens terug. Ja, hij doet het expres. Waarom duurt geluk niet eeuwig, denk ik. Of, nou ja, eeuwig, een heel voetbal seizoen? Dat Sparta door kenners de revelatie van de eredivisie is genoemd, daar heb ik 25 jaar op gewacht. daar vervolgens moet doen, is zijn excuses aanbieden. Aan de spits van FC Groningen, aan je mede-Spartanen. Verklaar dat het kortsluiting was, ga diep door het stof, zeg dat je elke strafmaat zal accepteren, zelfs zes wedstrij den schorsing. Maar deze Spar taan zegt: ,,Hij [Sierhuis] trekt me aan mijn arm, ik draai me om en ik weet eigenlijk niet dat hij al zo dicht bij mij is. Ik zie hem niet.'' die kopstoot. Want de zondaar heeft er een minuut of tien over kunnen nadenken, hij heeft die kopstoot terug kunnen zien. ,,Het is stom'', zegt hij. Maar ook: ,,Het was absoluut niet mijn bedoeling om hem een kopstoot te geven.'' dit als trouwe supporter aan. Want de essentie is: Spartanen horen dit niet te doen, en dan heb ik het én over die kopstoot én over die ongeloofwaardige verklaring na afloop. Het jammerlijke voor die aller aardigste Coremans is dat hij als gevolg van zijn kortsluiting een flinke boete krijgt van de club, van de tuchtcommissie een pit tige schorsing en dat hij zijn plaats dit seizoen kwijtraakt aan de hongerige reservekeeper. Wat zondaar Coremans moet doen, is zijn excuses aanbieden ZEIST Bondscoach Ronald Koeman heeft een clausule in zijn contract staan die bepaalt dat hij het Nederlands elftal on der bepaalde voorwaarden mag verruilen voor FC Barcelona. Dat heeft directeur Nico-Jan Hoogma gisteren bevestigd in het televisieprogramma Goedemorgen Eredivisie van FOX Sports. ,,Daar zijn afspraken over gemaakt'', zei Hoogma. ,,Daar moeten ze dan voor betalen.'' Koeman staat onder contract bij de KNVB tot en met het WK van Qatar in 2022. In Spaanse media wordt hij al langer in verband ge bracht met de functie van hoofd trainer bij zijn oude club FC Bar celona, waar coach Ernesto Val- verde mogelijk aan het eind van dit seizoen vertrekt. ,,Ik hoop het niet'', reageerde Hoogma op het scenario dat Koe man het stokje dan van Valverde overneemt. ,,Ik hoop dat wij nog heel lang samen kunnen werken, want ik vind dat het uitstekend gaat. Maar Ronald heeft al lang ge leden laten weten dat hij ooit trai ner wil zijn van Barcelona. Laten we zien wat er gaat gebeuren. Suc ces bij Oranje zal hem zeker hel pen, zoals dat iedereen helpt bij ons. Maar ik hoop dat het traject doorgaat tot en met het WK in Qatar.'' PSV is eerder dit seizoen in staat gebleken om de rug te rechten na het missen van de Champions League. Na de zeperd tegen FC Utrecht (3-0) van zaterdagavond wordt opnieuw een beroep gedaan op de weerbaarheid van het team, waarin twee van de meest ervaren spelers opzichtig in de fout gingen en rood pakten. Bij de wegzending van Nick Viergever sneden de steekwoorden 'onhandig' en 'on gelukkig' misschien nog een beetje hout. Voor Jorrit Hendrix golden aanmerkelijk minder excuses. Hij verloor het hoofd in een fase waarin PSV nog voor een punt had kunnen en moeten gaan. Dat laatste was vanuit Eindho- vens perspectief al teleurstellend genoeg. Weer lukte het niet om een uitwedstrijd tegen een sub topper overtuigend in te gaan. PSV kon welgeteld één schot tussen de palen van het doel van FC Utrecht afvuren. Niemand kon de grauwe middenmoot echt ontstijgen, ook omdat de tegenstander dat knap verhinderde. PSV doolde te lang als een auto mobilist zonder mistlampen in een beneveld en nauwelijks be gaanbaar straatje. De ploeg ope- reerde op de tast en bleef voor rust zonder problemen overeind, maar na het optrekken van de laatste dampflarden bleek de schade toch enorm. Drie butsen, twee man schappen overboord en een ver- trouwensknak, maar zeker nog geen gebroken moreel bij de over blijvers. Daarvoor is het ook te vroeg, al blijft over dat PSV in dit soort wedstrijden de voetballende oplossingen onvoldoende kan vin den. Keuzes De keuzes van trainer Mark van Bommel voor het duel waren zeker te verklaren. Michal Sadiïek is linksback omdat de nieuwelingen bij PSV op trainingen en in wed strijden niet hebben overtuigd. Hendrix kende de afgelopen maanden een goede periode en verdiende daarmee zijn kans, ten koste van Érick Gutiérrez. PSV heeft met hen en Pablo Rosario doorgaans een stugge en lastig te kloppen ploeg op de been, die in veel wedstrijden kan teren op een trefzekere voorhoede. Een remise of lelijke zege was in Utrecht het maximaal haalbare. Maar waar het team in zwaar weer vaak rustig blijft en in de eindfase toeslaat, begon het na de gelukkige 1-0 van FC Utrecht te spoken in de hoofden van de Eindhovenaren. In eerste instantie leek PSV zich met succes te herpakken, maar dit keer was Donyell Malen een keer niet trefzeker. Daarna brak het lijntje en ging bijna alles mis wat er maar mis kon gaan. Meer dan een hand vol spelers ging in de tweede helft niet vrijuit of miste het gevraagde niveau. Vanaf de kant was de schade niet meer te repareren. Na afloop had Van Bommel niet het idee dat zijn Feyenoord bivakkeert roemloos in het rechterrijtje na het gelijkspel tegen Heracles. De komende uitduels met Young Boys en Ajax zorgen voor slapeloze nachten. Steven Berghuis omschreef het, zoals wel vaker, kort en bondig. ,,Er gaat nog steeds te veel fout bij ons", zei de aanvoerder van een stonden we 5de. Met soms heel leuk voetbal vol prachtige coun ters is dat afgedwongen. Sparta is een mooie mix van speelsheid en karakter. Dat Bryan Smeets bij 0-0 een pe nalty mist vind ik niet erg, maar wat Coremans doet... Een kopstoot uit delen is zo on- Spar taans. Wat een zon- maandag 21 oktober 2019 GO Kopstoo De keeper van Sparta is een alleraardigste, ver standige jongen. Als ik Die woorden zijn nog erger dan Hoofdschuddend hoor en zie je Koeman is sinds februari 2018 bondscoach. foto anp PSV geeft uit Rik Elfrink Utrecht FC UTRECHT - PSV 49. Van de Streek 1-0 82. Maher 2-0 90+3. Klaiber 3-0 Opstellingen Paes Zoet Klaiber Dumfries Janssen Baumgartl Hoogma Viergever (68.) Van der Maarel Sadilek Van Overeem Hendrix 1(75.) 80. Troupée Rosario Maher 86, Gutiérrez Gustafson Ihattaren Ramselaar 78. Mitroglou 76. Emanuelson Bergwijn Van de Streek Malen Kerk Doan 72. Gakpo 16 Doelpogingen 6 42% Balbezit 58% 10 Overtredingen 11 6 Hoekschoppen 2 1 Buitenspel 0 Nick Viergever pakte zijn zesde rode kaart. Alleen Joey van den Berg en Gregoor van Dijk kregen vaker rood (zeven). Reddingen keeper Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 22.632 Mikos Gouka Rotterdam A Marcos Senesi (l) probeert Heracles-aanvaller Cyriel Dessers af te stoppen. foto anp Voor FC Groningen - Sparta

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30