Ook al vooijaarskriebels? effeweg.nl MEDIA CULTUUR 23 w a alle patiënten. En Wakker Worden Wakker Worden, die naam past ook goed bij mij. We zamelen geld in voor de Neder landse Vereniging Narcolepsie, die lotgenotencontact organiseert. Maar ik wil ook onderzoek naar de ziekte stimuleren. Studenten financieel steunen die op het onderwerp willen promoveren. We, dat zijn ik, als am bassadeur en Sandra Pipping, die ook lijdt aan narcolepsie. Ze heeft een website, lieverluiddanmoe.com. Schitterende titel. Limoni kreeg medicinale GHB, die partydrug waarmee je een olifant platlegt een camper. Voor mij ook handig, want ook ik moet twee keer per dag slapen. Na mijn operatie heb ik een vermoeidheidsprobleem opgelopen. Supergezellig, we slapen vaak samen. Haar broertje Melle, die is nu 9, ligt soms nog bij haar op de kamer. Dat is vertrouwd. En onze hond Boukje ligt er ook in haar mand. Dat geeft Li- moni een veilig gevoel. Er zijn op medisch terrein veel stichtingen van ouders die uit erva ring putten, zij weten van dichtbij hoe heftig het is. Aan narcolepsie ga je niet dood - laat ik het wel in per- spectief zetten - maar het grijpt zeer in je bestaan in. Er is zo veel onbe grip: 'Ach joh, iedereen valt weleens in slaap.' En wat is moe zijn, hè? Ie dereen is weleens moe. In Nederland lijden 1500 mensen aan narcolepsie. Die staan althans ge registreerd. Het vermoeden is dat het er 7500 zijn. En bij narcolepsie wordt de diagnose gemiddeld na tien jaar gesteld. Ik ben een publieke figuur en vader van een dochter met narcolepsie. Het is mijn taak daar iets aan te doen, sa men met mijn vrouw Marloes. Voor Je denkt: als narcolepsiepatiënten dat stofje hypocretine missen, waarom breng je dat dan niet richting herse nen? Zo simpel is het niet. Misschien over twintig jaar. Dan is Limoni 30. Morgenavond speel ik een bene fietvoorstelling in het Nieuwe Luxor in Rotterdam. Maak de kaartjes iets duurder, dan hebben we een startka pitaaltje. Vandaag geef ik de laatste kaarten vrij. Natuurlijk blijft ze een zorgen kindje. GHB heet niet voor niets de rape-drug. Je bent niet wakker te krij gen. Wat als ze later studeert en er breekt brand uit? Of iemand komt haar kamer binnen... Daar denk je als ouders wel over na. Tot nu toe hebben we geweldige reacties gehad. Fans die 2 of 5 euro storten. Zo warm. We praten altijd over hoe hard en agressief de wereld is. Maar kijk eens hoe lief we voor el kaar kunnen zijn." school haar eigen slaapkamertje. Gelukkig is het een geweldige meid, slim en hartstikke sociaal. Een bij zonder meisje, door haar grote zelf standigheid. Ze hockeyt en voetbalt, is gek van de Leeuwinnen. Bij hockey, dat vier speelhelften kent, speelt ze de eerste twee superfana- tiek mee. Bij het derde kwart neem ik haar mee naar de auto en ligt ze met een te snurken. Om de vierde helft weer volop mee te spelen. Onvoor stelbaar, ja. Op schoolreisje gaat een bedje mee en wij reizen op vakanties altijd in Italiaanse Bloemenrivièra Q en Cöte d'Azur Barcelona, Costa Brava, Gaudi en Dali Rome, Florence en Venetië Kroatië, Opatija en Lovran Hoogtepunten van Toscane oF bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling maandag 21 oktober 2019 GO kokend water instorten 44 Jochem Myjer moet zelf, sinds een opera tie, twee slaapjes per dag doen. Dat geldt ook voor zijn dochter Limoni, die aan narco lepsie lijdt. ,,Superge- zellig, we slapen vaak samen.'' FOTO CORNÉ SPARIDAENS —Jochem Myjer m Stichtingwakkerworden- wakkerworden.nl Ontbijten diner Vertrek: 14,21,28 mrt, 18,25 apr Ontbjjten diner Vertrek: 8,22 Feb, 7,21 mrt Ontbjjten diner Vertrek: 14,28 mrt, 4,18,25 apr Ontbijten diner Vertrek: 14,28 mrt, 25 apr Ontbjjten diner Vertrek: 22,29 Feb, 7,14 mrt Alle fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteltenfonds. ö,PtJ0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23