Trio Rodin vormt echte eenheid Bel de oplossing gratis door via 0800-1123 20 ZEELAND Vlissingse baby's vaakst geboren in eenoudergezin 6 5 7 1 1 8 4 9 3 3 6 7 3 5 2 6 7 1 4 8 5 9 7 2 8 8 4 1 5 2 9 3 6 7 2 6 4 Geldprijs Het Trio Rodin, drie Spaanse musici die in Utrecht hebben ge studeerd: Carles Puig (viool), Es ther Garda (cello) en Jorge Men- gotti (piano), trok een lijn van de klassieke Mozart naar de moderne Part en promootte de muziek van geboorteland Spanje. Het tweede deel van Mozarts pi anosonate K 280 bestaat uit een langzame nostalgische melodie met het ritme van een Sicilienne. De pianopartij is schitterend. Dat Arvo Part geïnspireerd werd door deze bijna pathetische melodie, is niet verwonderlijk. Hij schreef in 1992 zijn werk Mozart-Adagio en herschreef het in 1997. De neer slachtige sfeer wordt op een ui terst subtiele wijze uitgebeeld. De kleurrijke dissonanten onderstre pen het verdriet. De spanning in het werk werd mooi vastgehou den en het boeiende slot met een korte frase, waarin alleen kla gende viooltonen klonken, was als een laatste zucht. Wat had ik vóór dit werk graag het Adagio inf uit de betreffende sonate van Mozart gehoord. Het Rodin Trio begon echter met het Allegro in d K 442 van Mozart. Een onvoltooid werk dat door Stadler is afgemaakt. Toegegeven ook deze compositie staat in mineur, maar het is zeker geen belangrijk, kwalitatief Mozartwaardig werk. Het Rodin Trio speelde soepel. Na steeds stevige akkoorden volgden snelle loopjes vol versieringen in de pianopartij en reageerden de strijkers met een melodische dia loog. In plaats van het geprogram meerde werk van Edward Elgar werd het Pianotrio in Bes van Joa- quim Malats vertolkt. Hij was een virtuoze pianist die bevriend was met Granados en Albéniz, die Ibe ria speciaal voor Malats schreef. Het Pianotrio is opgedragen aan Saint-Saëns. Het is een niet inge wikkeld, weinig vernieuwend werk, aangenaam om naar te luis teren, maar geen echt meester werk. Vele frasen worden her- haald en pas in het slotdeel was Spaans vuurwerk te horen. De hoekdelen zijn ritmisch sterk, het middendeel heel romantisch. Het Trio Rodin is een hecht en semble en vormt een echte één heid. Geen individuele overheer sing, geen pretentie, maar zicht bare liefde voor de muziek. De ba lans is goed en er wordt eensge zind aandacht aan nuances be steed. Na de pauze presenteerde Trio Rodin het Tweede Pianotrio op. 26 in g van Antonin Dvorak. De mi neursfeer kwam weer terug. Dvo rak schreef dit werk na de dood van zijn pasgeboren dochtertje. Het is echter geen treurzang, op het tweede deel na. De componeerstijl van Dvorak is complex en vaak verbrokkeld. De thema's in het openingsdeel worden afwisselend gebracht, waarna afgesloten werd met een energiek slot. Het Largo zette de schijnwerper op de cello. De smartelijke melodie zat vol tra nen. Alles werd met de juiste pas sie vertolkt. Het meest spannende deel was het Scherzo met een ty pisch Slavisch klinkend Trio. Pas in het slotdeel drong een gelaten berusting door. VLISSINGEN In de gemeente Vlis- singen worden relatief veel kinde ren geboren in een huishouden waarin de moeder er alleen voor staat. Eén op de zeven kinderen (16 procent) in Vlissingen kwam vorig jaar ter wereld binnen een eenou- derhuishouden. Dat komt in deze gemeente ruim twee keer zo vaak voor als gemiddeld in de rest van Zeeland. Ook landelijk gezien is dit een hoog percentage. Landelijk gaat het om 9 procent van de kinderen, in Zeeland om 7 procent. In absolute aantallen ging het om 242 van de 3378 Zeeuwse pasgeborenen. Binnen Zeeland bestaan enorme verschillen, zo blijkt uit cijfers van het CBS. In Veere ging het vorig jaar om net geen 1 procent eennouder- huishouden. In Middelburg en Ter- neuzen liggen de percentages op 10,1 en 9,8 procent. Verreweg de meeste Zeeuwse kinderen (66 procent) werden vo rige jaar geboren bij getrouwde stel len, ruim een kwart bij een onge huwd stel. Landelijk zijn relatief minder stellen officieel getrouwd als ze een kind krijgen. Opvallend is dat in de gemeente Sluis bijna de helft van de koppels met een pasge boren baby wel samenwoont, maar niet getrouwd is. HEMA cadeaukaart t.w.v. 15,- «ft f50xl Philips Smart Full LED TV Vul het diagram zo in, dat in elke rij, in elke kolom en in elk blok van 3x3 vakjes de cijfers 1 t/m 9 slechts één keer voorkomen. De cijfers in de gekleurde vakjes leveren van links naar rechts en van boven naar beneden de oplossing op. OPLOSSING: POSTCODE Esther Garcia, Jorge Mengotti en Carles Puig (vlnr) vormen samen Trio Rodin. foto merlijn doomernik Jeanette Vergouwen RECENSIE Het jonge pianotrio Rodin speelde het programma Nostalgische verhalen. Het drietal zorgde in Vlissingen voor een aangename avond met soms boeiende, soms ontspannende muziek. Muziekpodium Zeeland Werken van Mozart, Part, Ma lats en Dvorak. Door Trio Rodin. Gehoord zaterdag 19 oktober in St. Jacobskerk in Vlissingen maandag 21 oktober 2019 GO ADVERTENTIE ittj V A' 4,1.6!» od echt hema Op werkdagen van 09.00 -21.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur. MAAK KANS OP 2.500,-! t.w.v. €2.500,- Deelname aan deze actie is gratis. Deelname vanaf 18jaar. Deze actie wordt mogelijk gemaakt door de Nationale Postcode Loterij. Alsu belt naar 0800-1123 zult ude vraag krijgen of er een aanbod tot deelname aan de Nationale Postcode Loterij, VriendenLoterij of de BankGiro Loterij mag worden gedaan. De looptijd van de actie is van 2 september tot en met 30 november 2019. Alle winnaars ontvangen persoonlijk bericht en worden vanaf 23 december 2019 gepubliceerd op postcodeloterij.nl/winactie. De volledige actievoorwaardenvindtuoppostcodeloterij.nl/puzzel Speel bewust BNATIONALEB BLOTERIJB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20