L ni» PSV beleeft offday Deze week dan wél een brexit? Aantal instellingen in financiële nood stijgt met 30 procent in een jaar tijd JOL Walcheren Eindhovense ploeg gaat hard onderuit tegen FC Utrecht VLISSINGEN Duizenden toeschouwers vergaapten zich gisteren aan de motorcrossers tijdens de 34ste Strandcross in Vlissingen. In de hoogste categorie zagen ze Lars van Berkel uit Veghel winnen, met Mark Boot uit Kamperland als beste Zeeuwse rijder. »sport 14 Kans op succes lijkt klein i .'4frj^r/ïsj-i De negatieve ontwikkeling bij de jeugdzorg blijkt uit onderzoek naar de jaarcijfers van 268 jeugdhulpin- stellingen door Intrakoop, een cor poratie die honderden zorginstel lingen door het hele land helpt bij het inkopen van bijvoorbeeld eten, software en medicijnen. Jeugdzorg Nederland noemt de vele rode cijfers alarmerend. ,,Het is extra zorgwekkend omdat juist die instellingen in financiële nood zit ten die de meest specialistische zorg leveren, die anderen niet bie den'', benadrukt woordvoerder Eva de Vroome. Het gaat volgens de brancheorganisatie bijvoorbeeld om instellingen die zorg bieden aan pleegkinderen en aan jongeren die 'een gevaar vormen voor zichzelf of voor anderen en die nergens anders op hun plek zijn'. Zo zit de grote Brabantse jeugdzorginstelling Juzt al sinds afgelopen zomer in de pro blemen. Afgelopen weekend werd bekend dat de Gelderse instelling Pluryn zo ernstig in de financiële problemen zit dat het haar deuren wil sluiten voor schrijnende, acute gevallen. Extra zorgwekkend omdat de instellingen zorg leveren, die anderen niet bieden Accountants sluiten faillisse menten niet uit. ,,Als rode cijfers zich twee a drie jaar voortzetten, kun je op je vingers natellen dat het mis gaat'', voorspelt Harald Bresser van Intrakoop. Volgens financiële experts is bijna de helft van de jeugdzorginstellingen 'kwetsbaar' omdat er te weinig geld in kas is. Dit komt ook doordat personeelskosten hoog uitvallen, vanwege een gebrek aan gekwalificeerde krachten. Minder budget Het kabinet heeft in de voorjaars nota een miljard euro extra uitge trokken voor de jeugdzorg: 420 mil joen voor dit jaar en 300 miljoen in 2020 en 2021. Gemeenten zijn sinds 2015 ver antwoordelijk voor de jeugdzorg, maar moeten dat wel met 15 pro cent minder budget doen. De tarie ven die met gemeenten zijn afge sproken blijken steeds minder kos tendekkend. In eerste instantie werkten veel gemeenten samen in jeugdzorgregio's, maar inmiddels hebben die allemaal hun eigen re gels. Dat leidt vooral voor grote, ge specialiseerde instellingen die voor veel verschillende gemeenten wer ken tot hoge administratiekosten. »P5 maandag 21 oktober 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555 It c? SPORT 1, 2 en 3 »P4-5 'vjtJr - .--,-1- *'X "\-r* -_-.L ■BflliÉa Jeugdzorg belandt in het rood De jeugdzorg in instellingen is in gevaar door toenemende finan ciële problemen. Zestig jeugd- hulpinstellingen belandden vorig jaar in de rode cijfers, bijna 30 procent meer dan het jaar er voor. Marcia Nieuwenhuis Utrecht —Eva de Vroome, Jeugdzorg 15°C Droog herfstweer op komst pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1