II De ene illegale verhuurder wil actie tegen de andere illegale verhuurder Weer via spoorovergang Vlissingen binnen WALCHEREN 19 SUPERJACHTEN OPEN DAG AMELS Vele duizenden belangstellenden bezoeken de open dag bij Amels en zien hoe in Vlissingen de superjachten worden gebouwd. Een nieuwe vriendin, een nieuw interieur. En dan gaat het niet om enkele tienduizenden euro's. Directeur Rob Luijendijk maakt het mee dat een superjacht terugkeert naar Vlis singen voor een complete make over omdat de eigenaar een nieuw liefje heeft, zegt hij zaterdag tij dens de open dag bij Amels in Vlissingen. Het bedrijf bouwt niet alleen superjachten. Een deel van het werk is het aanpassen van be staande jachten. Volgens Louis Vervaat is het bedrijf daar zo goed in dat superjachten die elders ge bouwd zijn, ook naar Vlissingen komen voor een make-over. De Vlissinger werkt als lasser bij Amels en maakte mee dat een he- likopterdek verplaatst moest wor den om ruimte te creëren voor een zwembad. ,,Of dat jacht dat meters langer moest worden, omdat er te weinig ruimte was voor de jetski's en de nieuwe duikboot." Bij een make-over kunnen de ei genaren en hun liefjes kiezen uit honderden materialen, weet weer een andere werknemer van Amels. Van zeer exclusieve houtsoorten tot en met verschillende slangen huiden. Dat laatste is volgens hem populair. ,,Niet een hele bank. Maar hier en daar een strookje om te accentueren." Volgens hem worden op een beetje jacht meer dan honderd verschillende mate rialen gebruikt om alles te bekle den. Van kunstig geborstelde me- Noortje bij April, een superjacht dat bij Amels wordt gebouwd. foto lex de meester Christa Rodermond met Noortj talen en bijzondere leersoorten tot ragfijn ingelegde schelpen. ,,Laten we speciaal maken in Indonesië." Vele nationaliteiten Ook op het gebied van elektronica zijn er nauwelijks grenzen, aldus Peter Jonker uit Zoutelande. „On langs plaatsten we nog een tv met een schermdiagonaal van 3,5 me ter." Hij werkt bij Amels als super visor elektronica na een loopbaan van 38 jaar bij de marine. ,,Maar na mijn functioneel leeftijdsontslag voelde ik me nog te jong om niets meer te doen." Hij vindt het werk aan de superjachten plezierig en uitdagend en vertelt dat op veel boten alles zo geregeld is dat vanaf Ik ga voor zo'n boot sparen, die is dan voor jou één iPad alles is te bedienen. ,,Van de airco tot en met het entertain ment." Het was zaterdag zeer druk tij dens de open dag bij Amels. Aan het eind van de ochtend zag Edith Montanari dat het publiek maar bleef toestromen. ,,Andere jaren viel het af en toe nog weleens stil. Maar nu niet, de mensen blijven komen." Zelf werkt ze bij de afde ling Finance en heeft het daar prima naar haar zin. Wat ze vooral leuk vindt is dat ze werkt met mensen die overal vandaan ko men. ,,Hier werken meer dan vijf tien nationaliteiten, dat maakt het zo boeiend." Bewonderend Onder het publiek dat zaterdag door de hallen loopt, bevinden zich redelijk wat kinderen. Zoals Ralf de Rijder uit Yerseke, die van Louis Vervaat even wat mag lassen in beschermende kleding. De jon gen vindt dat maar wat bijzonder. ,,Misschien kom ik later hier wel werken." Maar ook Jonathan Wa gemakers (10) loopt bewonderend rond te kijken. Hij vindt het alle maal heel speciaal terwijl hij sa men met zijn moeder een jacht bekijkt. Zij: ,,Net een villa op het water." Hij: ,,Ik ga voor zo'n boot sparen, die is dan voor jou." Rob Luijendijk vertelt dat de or derportefeuille van Damen lekker vol zit. ,,We hebben de komende 2,5 jaar zeker werk." Volgens hem wordt er momenteel bij Amels aan negen schepen gewerkt. ,,Enkele maanden terug hebben we vijf jachten opgeleverd. Die moesten allemaal voor de zomer klaar zijn. Dat was wel heel hectisch." DOMBURG De pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet. Zo kun nen de klachten van twee in woonsters van Westkapelle wor den samengevat. Zij vinden dat de gemeente in actie moet ko men tegen de verhuur van twee woningen in Veere. Maar vol gens het dagelijks gemeentebe stuur verhuren zij allebei zelf ook illegaal een woning aan toe risten. De gemeente krijgt vaak ver zoeken van inwoners om in actie te komen tegen illegale verhuur. Onder bepaalde omstandigheden mogen inwoners een woning ver huren aan toeristen. Dat mag niet als het gaat om een woning waar permanent gewoond moet wor den. Desondanks gebeurt dat vaak, wat de nodige overlast kan veroorzaken voor de legale bewo ners in de straat. Optreden tegen illegale verhuur is niet makkelijk. Zeker niet als de verhuurders naar de rechtbank stappen. De ge meente moet dan overtuigend kunnen aantonen dat er illegaal is verhuurd. Daarvoor is veel bewij s nodig. In dit bijzondere geval, zo blijkt uit een beslissing van het dage lijks bestuur van de gemeente, gaat het om het verzoek van in woners die zelf illegaal verhuren. Het college is niet van plan speci aal voor hen in actie te komen te gen de verhuur van de beide wo ningen in Veere. Want de twee hebben, aldus het college, juri disch gezien geen enkel belang bij het handhaven van de verhuurre- gels voor de Veerse woningen. De verzoeken van de twee kwamen binnen bij het college nadat de gemeente hen al had gemaand binnen twee maanden te stoppen met de eigen illegale verhuur. Bo vendien, zo meldt het college, wist het al dat er in Veere illegaal werd verhuurd en was het al be zig om de verhuurders te bewe gen daarmee te stoppen. Emile Calon Vlissingen Automobilisten kunnen sinds za terdagavond tien uur weer via de spoorovergang aan de Oude Veer- havenweg Vlissingen binnenrij den. De werkzaamheden om de nieuwe rotonde op Rijksweg A58 aan te sluiten verliep volgens pro jectleider Raymond Versloot prima. ,,We waren zaterdag rond 16.00 uur klaar met de werkzaam heden maar moesten toen nog wachten op de ploeg die de borden en afzettingen verwijderde. Die ploeg was op dat moment nog el ders in het land bezig en kon niet direct naar Vlissingen komen." Hij had niet verwacht dat het werk al zo vroeg klaar zou zijn. ,,Maar alles zat mee. Ook het weer. We hadden verwacht dat het slechter zou zijn. Dat was niet het geval zodat we door konden werken." Volgens de projectleider kan het bewuste weggedeelte zeker weer een jaar of vijftien mee. ,,Afhanke- lijk natuurlijk van hoe druk het wordt." Fietsers moeten nog een paar maanden over een dijk aan de kant van de Oosterhavenweg rij den. De nieuwe fietstunnel kan nog niet op het fietspad over de spoor wegovergang worden aangesloten zo lang de oude Veerhavenweg niet is opgebroken. maandag 21 oktober 2019 Het is net een villa op het water Emile Calon Vlissingen -Jonathan Wagemakers (10)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19