'Landingstraat voelt zich betrokken bij de bevrijding van Vlissingen' Vlissingen Fietsster gewond bij val in IN DE REGIO 18 WALCHEREN Langeviele Middelburg MIJN DORP, MIJN STAD maandag 21 oktober 2019 Het succes van de tijdelijke invulling van een leeg winkelpand zorgt er voor dat de Vereniging Onderne mers Middelburg (VOM) en de ge meente hiermee verdergaan. In de Herenstraat gaat op 8 november een Zelfs uit Noord Brabant kwamen mensen naar de shop jukeboxwinkel annex herstelwerk plaats open in een pand waar tot voor kort een schoenenzaak zat. De schoenenzaak redde het niet en de VOM wil voorkomen dat het pand te lang leegstaat of dat er een popup- winkel in komt. Want leegstand is niet goed voor het imago van Mid delburg als winkelstad en popup- winkels doen vooral de bestaande middenstand concurrentie aan. Ver- hage: ,,We willen met de tijdelijke invulling van winkels het publiek verrassen. We willen hen iets aan bieden dat bijzonder is." Dat lukte zeker met de oldtimershop. ,,Zelfs uit Noord-Brabant kwamen men sen naar Middelburg voor de shop." Daar profiteerden ook de andere middenstanders van. Kees Vermeule uit Nieuw- en Sint Joosland is al jarenlang een verza melaar van jukeboxen. Ze staan bij hem in de garage en daar restaureert hij ze ook. Hij vindt het leuk om dat herstellen te doen op een plaats waar mensen spontaan binnen kun nen stappen. ,,En misschien verkoop ik er een paar." Hij heeft er thuis twaalf staan. Wat hem betreft wor den dat er minder, want ze nemen te veel ruimte in beslag. ,,Een paar ver kopen wil ik wel." Hij geeft op voor hand aan dat het geen echt goed kope dingetjes zijn. ,,Ze kosten rond de tienduizend euro." En dan moet de koper ook nog de muziek zelf aanschaffen. ,,Want mijn singeltjes doe ik niet weg." Het pand in de Langeviele is per december verhuurd aan een mid denstander. ,,Daar komt weer een echte winkel", aldus Verhage. Hij kan niet prijsgeven wat de Middel burgers daar straks kunnen kopen. ,,De contracten zijn nog niet alle maal definitief getekend." Joop Aarnouts van Garage Touw uit Koudekerke zat met zijn oldti mers sinds eind augustus in de Lan- geviele. Dat is hem goed bevallen. Niet alleen verkocht hij een oldti mer. Dankzij de tijdelijke winkel kennen meer mensen zijn bedrijf en weet hij dat één bezoeker op zoek is naar een specifieke oldtimer. ,,Mis- schien kan ik hem later zo'n auto le veren." Emile Calon Vlissingen Zaterdag werd het fotoproject in gebruik genomen dat Vlissinger Ies Bijleveld bedacht. Langs de route die de geallieerden 75 jaar ge leden namen om de Duitsers uit Vlissingen te verdrijven staan ach ter ramen foto's van die strijd. Bij VLISSINGEN Een vrouw is gis termiddag gewond geraakt toen ze met haar fiets viel op het fiets pad in Vlissingen. De vrouw reed Eckardt gaat het om een foto van landingsvaartuigen op het Vlis- singse strand, nog geen honderd meter verwijderd van zijn woning. Hij vertelt dat hij ook een foto aan zijn buurvrouw gaf. Want zij was niet thuis toen Bijleveld langs kwam met het verzoek om mee te doen. ,,Met die foto is ze erg blij, want ook zij voelt die betrokken heid." Verkeerd Wethouder John de Jonge opende zaterdag de route en vertelde dat het belangrijk is om het verhaal over de oorlog en de bevrijding te blijven vertellen. Toen hij zelf jong was zweeg iedereen over die tijd. Hij vindt dat verkeerd. ,,Want vrij- over het fietspad bij de kruising tussen de Paauwenburgweg en de Burgemeester van Woelderen- laan in Vlissingen, toen zij ten val heid komt niet vanzelf." Als stadsbestuurder heeft hij zo veel jaren later nog steeds te ma ken met de gevolgen van de oorlog en de bevrijding. ,,We zijn nog steeds bezig met stadsherstel. Met het wegwerken van de schade die destijds is aangericht." Mooi Volgens hem slaat het fotoproject aan. ,,Want ik hoor van mensen die niet zijn benaderd, dat ze ook zelf foto's voor het raam zetten." Hij vindt dat mooi en het toont volgens hem aan hoe betrokken velen zich nog voelen met de man nen die 75 jaar geleden hun leven waagden om Vlissingen te bevrij den. kwam. Hoe dat kon gebeuren, was gisteren niet bekend. Een ambulanceteam heeft de vrouw medische hulp verleend. Nieuwe website Zeeuws Archief Kesjercursus gulde Baars, 13.30 15.00 uur: Volksdan sen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'De Patrick'; Van Eij- keren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé Shop met oldtimers een succes WA Een groot en onverwacht suc ces. Zo noemt Cees Verhage de tijdelijke oldtimershop aan de Langeviele in Middelburg. In een paar maanden tijd bezochten bijna vijfduizend mensen de win kel en één van hen kocht zelfs een heuse oude auto, een Tri umph TR7. Verhage, die namens de VOM werkt aan versterking van de binnenstad: „Zoveel mensen, dat hadden we echt niet verwacht." Emile Calon Middelburg -Cees Verhage Natuurlijk doen we mee. En na tuurlijk mag bij ons een foto van de strijd om de bevrijding van Vlissingen voor het raam staan, zegt Carlos Eckardt. ,,Want wij als bewoners van de Landingstraat voelen ons be trokken bij het herdenken van de bevrijding." MIDDELBURG Volksuniversiteit Zee land en het Zeeuws Ar chief houden vandaag een cursus omtrent de nieuwe website van het Zeeuws Archief. De nieuwe website biedt veel mogelijkheden om zelf onderzoek te doen, of het nu gaat om oude kaarten, notulenboeken, prenten, brieven of foto's, alles is te vinden. Tijdens de gratis cursus zullen twee werknemers van het Zeeuws Archief alles vertellen over de nieuwe website. De cur sus vindt plaats in het Zeeuws Archief. Voor aanmelden en meer informatie zie volksuniversiteitzee- land.nl/archief. SINT LAURENS In Sint Laurens begint woensdag een Kesjer- cursus. Dit is een basis cursus over de He breeuws-Joodse wor tels van het christelijk geloof. De cursus is vooral be doeld voor christenen die zich willen verdiepen in de Hebreeuws- Joodse oorsprong van hun geloof, de Bijbel en het land van de Bijbel, Papier maken in Terra Maris. foto lex de meester Israël. De cursus be staat uit tien lessen en wordt vanaf 23 oktober elke woensdag van 19.30 tot 22.00 uur ge geven. De lessen vinden plaats bij de Messiaanse Ge meente Zeeland, Noord- weg 372 in Sint Laurens. Deelname kost 65 euro en aanmelden kan via info@ messiaanszeeland.nl. KOUDEKERKE Sport hal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activi teiten van gymnas tiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', Bur gemeester Adelaars traat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Ver- OOSTKAPELLE Terra Maris, 13.30 en 15.30 uur: Activitieit Van pulp tot papier; 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondleiding Zolder geheimen VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gym zaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot) ouder; Gym zaal de Branding, 16.00 uur: Kleuter- gym; Cine Café, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 per sonen WESTKAPELLE Ach terweg, 19.30-20.30 uur: Wandelboot- camp. Carlos Eckardt achter de voorruit van zijn huis met een foto van de landing van de bevrijders. foto LEX DE MEESTER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18